ASSEN.JEUGDTOUR

                                31 JULI 2017 T/M 5 AUGUSTUS 2017

 

UITSLAG.KLASSIEKER.CAT.1

 

 

 

 

 

 

1

Noah White

J

 

Mid Shropshire

2

Anna Lloyd

M

 

Lee Valley Youth

3

Amy Grosz

M

Zevenhuizen;

Westland Wil Vooruit

4

Harrison Hendy

J

 

Bike Jockey CC

5

Fraser MacArthur

J

 

Team Milton Keynes

6

Edie Bott

M

 

Life Tri Club

7

Nick Riemeijer

J

Nieuwe Pekela;

Stormvogels Veendam

8

Lauren Charles

M

 

CC

9

Imke Menting

M

Apeldoorn;

AR en TV de Adelaar

10

Ruby Isaac

M

 

Fenland Clarion

11

Julia Braam

M

Assen;

W.V. Meteoor Assen-Roden

12

Rianne Nieuwenhuis

M

Gieten;

W.V. Meteoor Assen-Roden

13

Lauren Oldfield

M

 

Redditch

14

Jil Koot

M

 

RWC Ahoy

15

Fine Hess

M

 

Bayer 5 Triathlon

16

Sofia Bednarek

M

 

albaRose CC

17

Ella Harris

M

Halesowen

Halesowen A&CC

 

 

 

 

 

 

UITSLAG.KLASSIEKER.CAT.2

 

 

 

 

 

 

1

George Cooper

J

 

Sherwood Pines Felt

2

Victor Kroesbergen

J

Ede;

WV Ede

3

Danny Cosgrove

J

 

Spoutport CC

4

Maureen Abma

M

Wolvega;

WV de Driehoek

5

Indy van Velzen

M

Waddinxveen;

Westland Wil Vooruit

6

Lenny Karstedt

J

 

AC Leipzig

7

Hannah Kiers

M

Westerhaar-Vriezenveensewijk;

AWV de Zwaluwen

8

Elina Ustupa

M

 

Cannibal Team

9

Chris Kiers

M

Westerhaar-Vriezenveensewijk;

AWV de Zwaluwen

10

Tulsi Bakrania

M

 

Team Darenth

11

Max Minck

J

Harkstede;

NWV Groningen

12

Dewi Riemeijer

M

Nieuwe Pekela;

Stormvogels Veendam

13

Megan Lloyd

M

 

Middleton CC

14

Kai Minck

J

Harkstede;

NWV Groningen

15

Noď Moes

M

Goirle;

TWC Het Snelle Wiel

16

Jody Mills

J

 

Huddersfiled Star Wh

17

Floris van Santen

J

Assen;

W.V. Meteoor Assen-Roden

18

Henry Landon

J

 

Welwyn Wheelers

19

Charlie Pettifer

J

 

Wheelers

20

Isa de Jonge

M

s-Gravendeel;

DRC de Mol

21

Luka Scherf

J

 

RC Victoria Neheim

22

Elizabeth Hart

M

 

JCAYA

23

Evi de Jonge

M

s-Gravendeel;

DRC de Mol

24

Beau Hanson

J

 

London Dinamo

25

Suzanne Mulder

M

Epe;

AR en TV de Adelaar

26

Elise Hawkins

M

 

Palmer Park Velo

27

Ethan Leslie

J

 

Lee Valley Youth

28

Jeannot de Betue

J

Waarland;

Hoornse Ren en Toerclub

29

Jasmine Alexander

M

 

Lichfield CCC

30

Luca Zikoll

J

 

Bayer 5 Triathlon

31

Kerys Baker

M

 

Engeland

32

Remi Alexander

J

 

Lichfield CCC

 

 

 

 

 

 

UITSLAG.KLASSIEKER.CAT.3

 

 

 

 

 

 

1

Finn Hiemstra

J

Burgum;

WV Cycling Sneek

2

Cian Howard

J

 

RL 360 Isle Of Man

3

Jude Du Toit

J

 

Bolsover & District

4

Thomas Huitema

J

Roden;

W.V. Meteoor Assen-Roden

5

Tyler Eyk

J

Amsterdam;

WTC de Amstel

6

Mackenzie Riley

J

 

Kirklee Cycl Academy

7

Seth Jackson

J

 

Kirklee Cycl Academy

8

Sebastian Beitzel

J

 

 

9

Greta Carey

M

 

Palmer Park Velo

10

Amelia Coleman

M

 

Hillingdon Slipstr

11

Bobbie O'Brien

M

 

 

12

Finlay Woodliffe

J

 

Welwyn Wheelers

13

Maurits Buiter

J

Leiden;

LRTV  Swift

14

Max de Lincel

J

Voorschoten;

LRTV  Swift

15

Lars Langendoen

J

Berkel en Rodenrijs;

RWC Ahoy

16

Emils Allers

J

 

Cannibal Team

17

Ryan Oldfield

J

 

Redditch

18

Carys Lloyd

M

 

Lee Valley Youth

19

Harrison Dainty

J

 

Team Cystic Fibrosis

20

Finn O'Brien

J

 

Hillingdon Slipstr

21

Geert Jan Hofstee

J

Dwingeloo;

WRV de Peddelaars

22

Daniel Phillips

J

 

Engeland

23

Astrid Spragg

M

 

 

24

Ellen Phillips

M

 

Cotswold

25

Lucy Allsop

M

 

Hillingdon Slipstr

26

Struan Shaw

J

 

Stirling

27

Fenny Coppelmans

M

Hapert;

TWC Het Snelle Wiel

28

Karsten Kamp

J

Gasselternijveen;

Stormvogels Veendam

29

Oliver Kent

J

 

Hillingdon Slipstr

30

Liam Haan

J

Emmen;

WSV Emmen

31

Jasmijn van Hellemondt

M

Apeldoorn;

AR en TV de Adelaar

32

Luca Bednarek

J

 

albaRose CC

33

Alex Hart

J

 

Mid Shropshire

34

Ruben Willemsen

J

Apeldoorn;

AR en TV de Adelaar

35

Maurits Blaauwgeers

J

Dalen;

WSV Emmen

36

Connor MacArthur

J

 

Team Milton Keynes

37

Jelte ter Weel

J

Enter;

AWV de Zwaluwen

38

Corina van der Meer

M

 

Westland Wil Vooruit

39

Oliver Gill

J

 

Poole Wheelers

40

Nika Isberner

M

 

RSV Blankenfelde

41

Jude McGreevy

J

 

Team Darenth

42

Robbe Schut

J

 

VC Aubagne

43

Marieke Ottens

M

Rolde;

W.V. Meteoor Assen-Roden

44

Daniela Isidoro

M

 

Agecia Avenida

45

Florian Drent

J

Haren;

NWV Groningen

 

 

 

 

 

 

UITSLAG.KLASSIEKER.CAT.4

 

 

 

 

 

 

1

Niek Suijker

J

Schipluiden;

Westland Wil Vooruit

2

Antoine Quint

J

Deil;

JvR de Batauwers

3

Jente Derksen

J

Haalderen;

WV de Valleirenners AXA

4

Stan Smit

J

Wervershoof;

Hoornse Ren en Toerclub

5

Jelle Boeyen

J

 

Cannibal Team

6

Cedric de Jager

J

Barendrecht;

DRC de Mol

7

Jette de Groot

M

Zwolle;

WV de Driehoek

8

Ruud Junior Nagengast

J

Beilen;

WRV de Peddelaars

9

Finlay Hawker

J

 

Hillingdon Slipstr

10

Job Weijdema

J

Tuk;

WV de Driehoek

11

Joe Cosgrove

J

 

Southport CC

12

Joel Hurt

J

 

Brother NRG Driverpl

13

Joshua Jackson

J

 

Mid Shropshire

14

Mathijs Vijverberg

J

Naaldwijk;

Westland Wil Vooruit

15

Marthijn Berends

J

Westerbork;

WSV Emmen

16

Bethany Bennett

M

 

Precision Nutrition

17

Edward Charles

J

 

CC

18

Zoë van Velzen

M

Waddinxveen;

Westland Wil Vooruit

19

Loďc Scvhut

J

 

VC Aubagne

20

Stanley Kent

J

 

Hillingdon Slipstr

21

Danijel Agricola

J

 

WV De Driehoek

22

Danny Turkstra

J

Beilen;

WRV de Peddelaars

23

Nina Oolders

M

Scheemda;

NWV Groningen

24

Nicolas Aernouts

J

 

Cannibal Team

25

Bryn Lawrence

J

 

Eastlands Velo

26

Sam Gilbert

J

 

Hillingdon Slipstr

27

Lilli Marz

M

 

RSV Blankenfelder

28

Oliver Pettifer

J

 

Poole Wheelers

29

Alfie Cullender

J

 

Barking-Dagenham CC

30

Hugo Paats

J

Apeldoorn;

AR en TV de Adelaar

31

Esmée Ellermann

M

Emmen;

WSV Emmen

32

Mads de Roos

J

 

WRV De Peddelaars

33

Levi Oord

J

Apeldoorn;

AR en TV de Adelaar

34

Olivers Skrapcis

J

 

Letland

35

Bradley Taylor

J

 

Colchester Rovers

36

Lars Smit

J

Steenwijk;

Mountainbike ver. Havelte

37

Duco van der Zwart

J

Alphen aan den Rijn;

WV Avanti

38

Hedzer Poortman

J

Donkerbroek;

WV WoonExpo Kapenga

39

Bauke ter Weel

J

Enter;

AWV de Zwaluwen

40

Mia Fortuin

J

 

Kinetic CC

41

Bastiaan de Groot

J

Oldebroek;

K.W.C. Kampen

42

Senna Wuisman

M

Spijkenisse;

PRC Delta

43

Ruben Medendorp

J

Eelde;

W.V. Meteoor Assen-Roden

44

Thomas Nisbet

J

 

JCAYA

45

Harry Smith

J

 

Iceni Velo

46

Girard Poortman

J

Donkerbroek;

WV WoonExpo Kapenga

47

Jesper Willems

J

Arnhem;

RETO

48

Emily Moreve

M

 

Hillingdon Slipstr

49

Sophie Stoop

M

Muntendam;

Stormvogels Veendam

50

Luke Oldale

J

 

Kinetic CC

 

 

 

 

 

 

UITSLAG.KLASSIEKER.CAT.5

 

 

 

 

 

 

1

Thom van der Werff

J

Annen;

W.V. Meteoor Assen-Roden

2

Babette van der Wolf

M

Oude Tonge;

Cyclingteam Flakkee

3

Elisabeth Ebras

M

 

KJK

4

Noa Skov Nielsen

J

 

CC Hillerřd

5

Alma Johansson

M

 

Mőlndals CK

6

Arlo Carey

J

 

Palmer Park Velo

7

Joe O'Brien

J

 

Zappi Racing Team

8

Kyle Jones

J

 

Maindy Flyers

9

Tim v.d. Poel

J

Papendrecht;

Westland Wil Vooruit

10

Eric Doman

J

 

RSV Blankenfelde

11

Luke Harris

J

 

Halesowen A&CC

12

Daniel Lloyd

J

 

Valley Youth

13

Jed Smithson

J

 

Hillingdon Slipstr

14

Eilidh Shaw

M

 

Stirling

15

Conrad Haugsted

J

 

Amager CR

16

Paulien Vrancke

M

Rolde;

W.V. Meteoor Assen-Roden

17

Benjamin Bisson

J

 

VC Londres

18

Jodie Taylor

M

 

Team Terminator

19

Thomas Wadsworth

J

 

Beeline Bikes

20

Jannet de Vries

M

Drachten;

WV WoonExpo Kapenga

21

Isa Naberman

M

Genemuiden;

WV Noord-Westhoek

22

Christiaan van Rees

J

Groot-Ammers;

GRC Jan van Arckel

23

Shrish Bakrania

J

 

Team Darenth

24

Jelle Schieven

J

Zieuwent;

RTC de Stofwolk

25

Kenai Sterenborg

J

 

RC Victoria Neheim

26

Samuel Leslie

J

 

Lee Valley Youth

27

Ben Marsh

J

 

Matlock CC

28

Eleanor Bolton

M

 

Lee Valley Youth

29

Charles Hart

J

 

JCAYA

30

Calum Moir

J

 

Barking&Dagenham CC

31

Thijs van der Molen

J

Peize;

NWV Groningen

32

Ryan Gal

J

Neede;

AWV de Zwaluwen

33

William Bancroft

J

 

VC Londres

34

Joris Funken

J

Assen;

WV de Driehoek

35

Anoushka Minale

M

 

CC Hackney

36

Samuel van der Meer

J

Assen;

W.V. Meteoor Assen-Roden

37

Sophie Tiller

M

 

iTeam

38

Isla Blain

M

 

Halesowen A&CC

39

Niels Brinkman

J

Noordlaren;

W.V. Meteoor Assen-Roden

40

Peter Drabble

J

 

VC Meudon

41

Mika Vijfvinkel

J

De Lier;

Westland Wil Vooruit

42

Patrick Nieuwenhuis

J

Gieten;

W.V. Meteoor Assen-Roden

43

Sep Kramer

J

Oosterbeek;

RETO

44

William Roake

J

 

Hillingdon Slipstr

45

Taylor Evans

J

 

Hillingdon Slipstr

46

Roos van den Berg

M

Alphen aan den Rijn;

WV Avanti

47

Bo Jansen

M

Rolde;

W.V. Meteoor Assen-Roden

48

Lisa Metselaar

M

Hoogeveen;

WRV de Peddelaars

49

Tobias Kool

J

Purmerend;

Hoornse Ren en Toerclub

50

Mees de Vos

J

Heinkenszand;

ZRTC Theo Middelkamp

51

Imke van der Zwart

M

Alphen aan den Rijn;

WV Avanti

52

Stijn Geersing

J

Groningen;

NWV Groningen

53

Callum Robins

J

 

Solent Pirates

54

Lars Lakeman

J

Venhuizen;

Hoornse Ren en Toerclub

55

Indy Kappert

M

Markelo;

AWV de Zwaluwen

56

Dirk Tigelaar

J

Smilde;

W.V. Meteoor Assen-Roden

57

Manon Turkstra

M

Beilen;

WRV de Peddelaars

58

Rivkah Kroesbergen

M

Ede;

WV Ede

59

Nickey Huenders

M

Almere;

WTC de Amstel

60

Ivar Hoekstra

J

Assen;

W.V. Meteoor Assen-Roden

61

Mika Stoop

J

Muntendam;

Stormvogels Veendam

62

Jan Veenhuis

J

Westwoud;

Hoornse Ren en Toerclub

63

Tieme Stoffers

J

Gasteren;

W.V. Meteoor Assen-Roden

64

Luke Goodwill

J

 

PPYCC

65

Vanessa Laws

M

 

RSV Blankenfelde

66

Martijn Mulder

J

Epe;

AR en TV de Adelaar

67

Oscar Chamberlain

J

 

Canberra CC

68

Jeremy Landon

J

 

Welwyn Wheelers

69

Britt de Grave

M

Tholen;

Cannibal team

70

Lasse Oosterhoff

J

Thesinge;

NWV Groningen

71

Finn Hawkins

J

 

Palmer Park Velo

 

 

 

 

 

 

UITSLAG.KLASSIEKER.CAT.6

 

 

 

 

 

 

1

Toms Ustups

J

 

Cannibal Team

2

Ben Askey

J

 

RST Racing Team

3

Vlad van Mechelen

J

 

Cannibal Team

4

Stijn Hezeman

J

Apeldoorn;

AR en TV de Adelaar

5

Frank Ragilo

J

 

Cannibal Team

6

Caelan Miller

J

 

Barking&Dagenham CC

7

Marvin Peters

J

Wehl;

R en TV de Zwaluwen

8

Jerney van der Heijden

M

Zevenhuizen;

Westland Wil Vooruit

9

Juul Nagengast

J

Beilen;

WRV de Peddelaars

10

Niels Nooijen

J

Coevorden;

WSV Emmen

11

Isabella Escalera

M

 

VC Londres

12

Moyer, de Moyer Kenay

J

 

Team Mahieu Kona

13

Karlijn Koops

M

Elim;

WRV de Peddelaars

14

Bjorn Koster

J

Roden;

W.V. Meteoor Assen-Roden

15

Jasper Huitema

J

Roden;

Cannibal Team

16

Euan Woodliffe

J

 

Welwyn Wheelers

17

Mattie Dodd

J

 

VC Londres

18

Björn Hommes

J

Appelscha;

W.V. Meteoor Assen-Roden

19

Halvar de Jager

J

Barendrecht;

DRC de Mol

20

Jamie Whitcher

J

 

Poole wheelers

21

Rory Knowles

J

 

MI Racing Academy

22

Anna Wadsworth

M

 

Beeline Bikes

23

Elmar Abma

J

Wolvega;

WV de Driehoek

24

Thomas-Casimir Niemi

J

 

Tampereen Yritys

25

Bart Kortleve

J

Havelte;

WV Noord-Westhoek

26

Thijmen Paardekooper

J

Valthermond;

WSV Emmen

27

Julien Saremans

J

 

Cannibal Team

28

Sep Roord

J

Oldenzaal;

RTV Oldenzaalse WCL

29

Chloë Postma

M

Hulsen;

AWV de Zwaluwen

30

Mathieu Kockelmann

J

 

Cannibal Team

31

Charlotte McGreevy

M

 

WXC

32

Niels Tenniglo

J

Utrecht;

WTC Woerden

33

Rick Doornbos

J

Hijken;

WRV de Peddelaars

34

Britt van der Hulst

M

Hazerswoude;

Westland Wil Vooruit

35

Benjamin Tuchner

J

 

VC Londres

36

Cameron Still

J

 

VC Londres

37

Alexa Hawkins

M

 

Palmer Park Velo

38

Yuli van der Molen

M

Krommenie;

ZWC D.T.S.

39

Ella Coleman

M

 

Hillingdon Slipstr

40

Pepijn Veenings

J

Assendelft;

ZWC D.T.S.

41

Natalie Blomer

M

 

VC Londres

42

Benjamin Gill

J

 

Poole Wheelers

43

Thomas Bardill

J

 

CC Hackney

44

Chris Offerein

J

Meppen;

WRV de Peddelaars

45

Anne Kiers

J

Westerhaar-Vriezenveensewijk;

AWV de Zwaluwen

46

Senna Nijman

J

Heelsum;

RETO

47

Indy van Os

M

Angeren;

JvR de Batauwers

48

Iris Offerein

M

Meppen;

WRV de Peddelaars

49

Finlay Pearce

J

 

VC Londres

50

Lotta Mansfield

M

 

MI Racing Academy

51

Maarten Hamminga

J

Annen;

W.V. Meteoor Assen-Roden

52

Marie-Louise Kerpa

M

 

RSV Blankenfelde

53

Rosanne van Rees

M

Groot-Ammers;

GRC Jan van Arckel

54

Callum Twelves

J

 

MI Racing Academy

55

Tom Stringer

J

 

Hillindon Slipstr

56

Elliot Moreve

J

 

Hillingdon Slipstr

57

Sille Hut

J

 

WV Otto Ebbens

58

Nick Klijn

J

Leersum;

GRC Jan van Arckel

59

Samuel Nisbet

J

 

JCAYA

60

Silke Blei

M

Hurwenen;

WTC Maas-Waal

61

Sophia Zwaan

M

Bodegraven;

WV Avanti

62

Kimberly Boven

M

Reutum;

AWV de Zwaluwen

63

Rosan Dekker

M

Echten;

WRV de Peddelaars

64

Iona Moir

M

 

Barking&Dagenham CC

65

Justus Willemsen

J

Apeldoorn;

AR en TV de Adelaar

66

Ella Baker

M

 

Engeland

67

Xin van Warmerdam

M

Abbekerk;

Hoornse Ren en Toerclub

68

Jordy Brouwer

J

Westerbork;

W.V. Meteoor Assen-Roden

69

Joseph Smith

J

 

Iceni Velo

70

Fenna Derksen

M

Haalderen;

WV de Valleirenners AXA

71

Harry Clarke

J

 

Palmer Park Velo

72

Harry Owen

J

 

VC Londres

73

Katie Painter

M

 

MedwayTri

74

Stanley Boyd

J

 

Velo

75

Sophie Painter

M

 

MedwayTri

76

Norah Minck

M

 

NWVG GRoningen

77

Jack Emerson

J

 

Colchester Rovers

 

 

 

 

 

 

UITSLAG.KLASSIEKER.CAT.7

 

 

 

 

 

 

1

Joe Kiely

 

 

Welwyn Wheelers

2

Mark Groeneveld

 

Enkhuizen;

K.W.C. Kampen

3

Innes Harvey

 

 

VC Londres

4

Mike Bronswijk

 

Honselersdijk;

Westland Wil Vooruit

5

Gustav Wang

 

 

Cannibal Team

6

Carl Bevort

 

 

Frederik ABC

7

Tibor Del Grosso

 

Eelde;

W.V. Meteoor Assen-Roden

8

Sven Timmermans

 

Twello;

K.W.C. Kampen

9

Joost Brinkman

 

Noordlaren;

W.V. Meteoor Assen-Roden

10

Jelle Bouwe Hofstee

 

Dwingeloo;

WRV de Peddelaars

11

Bevan Smith

 

 

Cardiff Jif

12

Joshua Giddings

 

 

MI Racing Academy

13

Pim Funken

 

Assen;

WV de Driehoek

14

Charles Dax

 

 

LG Bertrange

15

Thomas Lakeman

 

Venhuizen;

Hoornse Ren en Toerclub

16

Karsten Feldmann

 

 

Stavanger SK

17

Yannick van den Berg

 

Monster;

Westland Wil Vooruit

18

Eskil Huiting

 

Rolde;

W.V. Meteoor Assen-Roden

19

Cal Gorvy

 

 

Palmer Park Velo

20

Rindert Buiter

 

Leiden;

LRTV  Swift

21

Alex Dale

 

 

Lee Valley Youth

22

Biki Goedschalk

 

Den Haag;

Westland Wil Vooruit

23

Kieran Riley

 

 

Langdale Leightw

24

Jack Brough

 

 

MI Racing Academy

25

Aidan Lawrence

 

 

Eastland Velo

26

Luke Prenelle

 

 

Lee Valley Youth

27

Benet Metz

 

 

RG Hamburg

28

Mike Spenkelink

 

Nijverdal;

AWV de Zwaluwen

29

Jason Bruintjies

 

 

Kinetic CC

30

Leonardo van Driel

 

Monster;

Westland Wil Vooruit

31

Frederick Newman

 

 

PPYCC

32

Thijs van Leeuwen

 

Alphen aan den Rijn;

WV Avanti

33

Olivier de Weerd

 

Kampen;

K.W.C. Kampen

34

Zalán Fábian

 

 

Szekszárdi SZKE

35

Jente Klaver

 

Kollumerzwaag;

WV Otto Ebbens

36

Billy Gilbey

 

 

VC Londres

37

Sietse Kool

 

Zevenhoven;

WV Avanti

38

Joop van den Heuvel

 

Drunen;

Team Brabant 2000

39

Noah Boeker

 

 

RG Hamburg

40

Casper Vos

 

Heinkenszand;

ZRTC Theo Middelkamp

41

Benjamin Trojand

 

 

RSV Blankenfelde

42

Aython Smith

 

 

Maindy Flyers

43

Lucas Averesch

 

Rijssen;

AWV de Zwaluwen

44

Arjen Dillema

 

Doezum;

WV WoonExpo Kapenga

45

Job Boontjes

 

Gieten;

W.V. Meteoor Assen-Roden

46

Matthew Baptista

 

 

Nutcracker Racing

47

Ruben Kortleve

 

Havelte;

WV Noord-Westhoek

48

Yarno Hoekstra

 

Assen;

W.V. Meteoor Assen-Roden

49

Luuk Groeneveld

 

Zevenhoven;

WV Avanti

50

Oscar Clark

 

 

Palmer Park Velo

51

Joseph Blackmore

 

 

Team Darenth

52

van der Nat Leon

 

 

DRC De Mol

53

Archie Sloan

 

 

VC Londres

54

Cedric Stein

 

 

PSV Rostock

55

Isaac Warrington

 

 

Solent Pirates

56

Bjarne Hemme

 

Erica;

WSV Emmen

57

Matthew Black

 

 

RL360 Isle Of Man

58

Rhys Piper

 

Nuland;

Team Brabant 2000

59

Elliot Tappin

 

 

Palmer Park Velo

60

Thijs Havenaar

 

Berkel en Rodenrijs;

RWC Ahoy

61

Sam Marsh

 

 

Matlock CC

62

Stanley Platts

 

 

VC Londres

63

Kevin Kuiper

 

Nieuwolda;

Stormvogels Veendam

64

Pit Northum

 

 

UC Munnerefer Velo

65

Julius de Groot

 

Zwolle;

WV de Driehoek

66

Joshua Ballinger

 

 

Preston Park Youth

67

Romans Schut

 

Assen;

W.V. Meteoor Assen-Roden