ASSEN.JEUGDTOUR

                                31 JULI 2017 T/M 5 AUGUSTUS 2017

 

UITSLAG.TIJDRIT.NIEUWELINGEN

 

 

 

 

 

 

 

1

Enzo Leijnse

Amstelveen;

Nw.02e jaars

WTC De Amstel

2

Casper van Uden

Schiedam;

Nw.02e jaars

WV Zeeuws Vlaanderen

3

Bodi Del Grosso

Eelde;

Nw.02e jaars

Meteoor Assen-Roden

4

Bram Leerkes

Twello;

Nw.01e jaars

AR&TV De Adelaar

5

Ben Tulett

 

 

Beeline Bikes

6

Lars Boven

Reutum;

Nw.02e jaars

AWV De Zwaluwen

7

Thomas Mijnsbergen

Rotterdam;

Nw.01e jaars

WillebrordWilVooruit

8

Pim Ronhaar

Hellendoorn;

Nw.02e jaars

Lares Doltcini

9

Hidde van Veenendaal

Dongen;

Nw.02e jaars

WV De Jonge Renner

10

Oliver Stockwell

 

 

Welwyn Wheelers

11

Daan Kool

Zevenhoven;

Nw.02e jaars

WV Avanti

12

Boris Romers

Rozenburg;

Nw.01e jaars

PRC Delta

13

Olav Kooij

Numansdorp;

Nw.02e jaars

NWVG Groningen

14

Axel van der Tuuk

Assen;

Nw.02e jaars

NWVG Groningen

15

Jamieson Blain

 

 

Halesowen A&CC

16

Sakarias Loeland

 

 

Sykkel

17

Jelte Krijnsen

Bolsward;

Nw.02e jaars

UWTC De Volharding

18

Roel van Sintmaartensdijk

Zuidland;

Nw.02e jaars

PRC Delta

19

Wouter van de Weerdhof

Lobith;

Nw.01e jaars

WiilebrordWilVooruit

20

Luca Rohde

 

 

RG Hamburg

21

Pieter Prosman

Zaltbommel;

Pieter

 

22

Emile Alexander

 

 

Lichfield CCC

23

Ian Spenkelink

Nijverdal;

Nw.02e jaars

AWV De Zwaluwen

24

Will Ryan

 

 

O'Leary DtoneKanturk

25

Mark de Groot

Hoeven;

Nw.01e jaars

WV Breda

26

Archie Ryan

 

 

O'Leary StoneKanturk

27

Oskar Johansson

 

 

Grimstad SK

28

Jasper Pahlke

 

 

RG Hamburg

29

Lars Romijn

Apeldoorn;

Nw.01e jaars

AR&TV De Adelaar

30

Owen Geleijn

Rijsenhout;

Nw.02e jaars

WTC De Amstel

31

Finn Mansfield

 

 

MI Racing Academy

32

Elian Lagendijk

Alphen aan den Rijn;

Nw.01e jaars

WV Avanti

33

Yoeri Slokkers

Oud-Vossemeer;

Nw.02e jaars

RSC De Zuidwesthoek

34

Leon Ellermann

Emmen;

Nw.01e jaars

WV De Driehoek

35

Elliot Cox

 

 

VC Venta

36

Kristian Belohvosciks

 

 

Letland

37

Lukas Vernersson

 

 

Mölndals CK

38

Niels V.d. Gracht

Annen;

Nw.01e jaars

Meteoor Assen-Roden

39

Daan Schaasberg

Almere;

Nw.02e jaars

Monkey Town CT

39

Ole Veenhuis

Westwoud;

Nw.01e jaars

HRTC Hoorn

41

Luis Burghardt

 

 

RSG FRankfurt

42

Jens Pronk

De Rijp;

Nw.02e jaars

Monkey Town CT

43

Charlie Walters

 

 

Club Venta

44

Erwin Smit

Wervershoof;

Nw.01e jaars

HRTC Hoorn

45

Thomas Day

 

 

Poole Wheelers

46

Matthew Coulson

 

 

Palmer Park Velo

47

Daniel Prien

 

 

RG Hamburg

48

Sam Meijdam

Utrecht;

Nw.02e jaars

UWTC De Volharding

49

Sven Raats

Amsterdam;

Nw.02e jaars

WTC De Amstel

50

Christian Bright

 

 

VC Londres

51

Roman Duckert

Duitsland;

 

Frankfurter RS Cl

52

Gianni Pavone

 

 

WV De Jonge Renner

53

Arthur Boulton

 

 

Palmer Park Velo

54

Wouter Zwaan

Bodegraven;

Nw.02e jaars

WV Avanti

55

Lance Huenders

Almere;

Nw.01e jaars

Monkey Town CT

56

Fredrik Waldow Bjordal

 

 

Stavanger SK

57

Aldert van der Veen

Wijnjewoude;

Nw.02e jaars

WV Woonexpo Kapenga

58

Rick Metselaar

Hoogeveen;

Nw.02e jaars

WRV De Peddelaars

59

Luc van der Hoeven

Wateringen;

Nw.02e jaars

Westland Wil Vooruit

60

Sten Hoek

Oosterstreek;

Nw.02e jaars

WV De Driehoek

61

Fabian Broggini

 

 

RSG Frankfurt

62

Mike Schuch

Leek;

Nw.01e jaars

NWVG Groningen

63

Tjipke Bosma

Kollumerzwaag;

Nw.01e jaars

WV Otto Ebbens

64

Frederik Erringsø

 

 

Roskilde CR

65

Bas Scheffer

Wierden;

Nw.02e jaars

AWV De Zwaluwen

66

Louis Le Cheminant

 

 

Guernsey Velo Club

67

Junior Jackson

 

 

Mossley CRT

68

Samuel Painter

 

 

Wigmore CC

69

Lars Mulderij

Pesse;

Nw.02e jaars

WRV De Peddelaars

70

Rick Hezeman

Apeldoorn;

Nw.02e jaars

AR&TV De Adelaar

71

Tord Gudmestad

 

 

Stavager SK

72

Duncan Pritchard

 

 

Palmer Park Velo

73

Dexter Mansel-Thomas

 

 

Lee Valley Youth

74

Angus Hawkins

 

 

Palmer Park Velo

75

Joseph Bennett

 

 

Welwyn Wheelers

76

Jans Tigelaar

Smilde;

Nw.02e jaars

Meteoor Assen-Roden

77

Warner Stoffers

Gasteren;

Nw.02e jaars

Meteoor Assen-Roden

78

George Sloan

 

 

VC Londres

79

Sascha Telschow

 

 

Marzahner RC Berlin

80

Stef Suijker

Schipluiden;

Nw.02e jaars

Westland Wil Vooruit

81

Christian Manzi

 

 

Finchley RT

82

Max Bolton

 

 

Lee Valley Youth

83

Archie Peet

 

 

Welwyn Wheelers

84

Ivo Zwaans

Den Helder;

Nw.01e jaars

HRTC Hoorn

85

Ritchie Selfe

 

 

Lee Valley Youth

86

Freddie Grover

 

 

Fast Test Race Team

87

Marc Lauf

 

 

RSG Frankfurt

88

Samuel Bardill

 

 

CC Hackney

89

Redmar Dijkman

Lutjegast;

Nw.01e jaars

WV Otto Ebbens

90

Joe Wilson

 

 

Brother NRG Driverpl

91

Thomas Clarke

 

 

Paler Park Velo

92

Erben van Meer

Nispen;

Nw.02e jaars

RSC Zuidwesthoek

93

Liam James-Morris

 

 

MnD Fusion RT Gear C

94

Jip Kramer

Oosterbeek;

Nw.01e jaars

Reto

95

Kyle Thomas

 

 

Edinburgh Road Club

96

Hauke Schwarm

 

 

RG Hamburg

97

Matthew Fortuin

 

 

Kinetic CC

98

Samuel Freeman

 

 

Solent Pirates

99

Bas Koops

Elim;

Nw.02e jaars

WRV De Peddelaars

100

Jesper Schokker

Nietap;

Nw.01e jaars

Meteoor Assen-Roden

101

Euan Macleod

 

 

Palmer Park Velo

102

Hardy Kropf

Duitsland;

 

Frankfurter RS Cl

103

Maiko Timmer

Drachten;

Nw.01e jaars

WRV De Peddelaars

104

Aaron Stone

 

 

CT On Form

105

Lu Morten Eckert

Duitsland;

 

Frankfurter RS Cl

106

Leon Leidert

 

 

VC Darmstadt

107

Hans Pieter Binnema

Eenrum;

Nw.02e jaars

NWVG Groningen

108

Tim Winter

Norg;

Nw.02e jaars

Monkey Town CT

109

Mathijs Mulder

Wolvega;

Nw.01e jaars

WV De Driehoek

110

Sam Naberman

Genemuiden;

Nw.01e jaars

WV Noordwesthoek

111

Rick van der Poel

Papendrecht;

Nw.01e jaars

Westland Wil Vooruit

112

Kjell de Jager

Barendrecht;

Nw.01e jaars

DRC De Mol

113

Csongor Fábián

 

 

Szekszardi SZKE

114

Finn Hahner

 

 

RSV Froh Fulda

115

Largo Vogels

Hoogeveen;

Nw.01e jaars

WRV De Peddelaars

116

Alistair Canning

 

 

VC Londres

117

Tristan Geleijn

Rijsenhout;

Nw.01e jaars

WTC De Amstel

118

Klaidas Lazickas

 

 

Barking&Dagenham CC

119

Vincent Kriek

Zeewolde;

Nw.01e jaars

KWC Kampen

120

Antoine Kroezen

Hoogeveen;

Nw.02e jaars

WRV De Peddelaars

121

Dirk Jan Binnema

Eenrum;

Nw.01e jaars

NWVG Groningen

122

Wessel Kuiper

Oosterblokker;

Nw.01e jaars

HRTC Hoorn

123

Oliver Davey-Smith

 

 

Colchester Rovers

124

Rizwan Hameed

 

 

Hillingdon slipstr

125

David Eppert

Duitsland;

 

Frankfurter RS Cl

126

Ethan Wilmot

 

 

Derby Mercury

127

Nathan George

 

 

Hillingdon Slipstr

128

Henry Lloydlangston

 

 

Halesowen A&CC

129

Sam Coulson

 

 

Palmer Park Velo

130

Edward Genney

 

 

Palmer Park Velo

131

Liam Hanks

 

 

Barking&dagenham CC

132

Dennis Brouwer

Westerbork;

Nw.02e jaars

Meteoor Assen-Roden

133

Kishan Bakrania

 

 

Team Darenth

134

Dovydas Luksas

 

 

Cannibal Team

135

Tim Brinkman

Koekange;

Nw.01e jaars

WRV De Peddelaars

136

Luke Ashwood

 

 

Sutton CC

137

Bart Homan

Tynaarlo;

Nw.01e jaars

Meteoor Assen-Roden

138

Jappie Veenstra

Surhuizum;

Nw.01e jaars

WV Otto Ebbens

139

Charlie Marshall

 

 

Barking&Dagenham CC

140

Tristan Kool

Purmerend;

Nw.01e jaars

HRTC Hoorn

 

 

 

 

 

 

UITSLAG.TIJDRIT.JUNIOREN

 

 

 

 

 

 

 

1

Raphaël Kockelmann

Luxemburg;

 

CC Differdange

2

Ruben Buitendijk

Lekkerkerk;

Jun.01e jaars

VZW Jong Wielertal

3

Jobbe Krijnsen

Bolsward;

Jun.02e jaars

UWTC De Volharding

4

Sven Nijzingh

Zuilichem;

Jun.02e jaars

WRV De Peddelaars

5

Beer Kwak

Diepenveen;

Jun.01e jaars

CRT Raalte

6

Liam Davies

 

 

Catford CC

7

Huub Deelstra

Hoogeveen;

Jun.01e jaars

WRV De Peddelaars

8

Gilles Kirsch

 

 

 

9

Jan Schmõller

 

 

RSC Wiesbaden

10

Josh Copley

 

 

Catford CC

11

Lennart Reijtenbagh

Zuidland;

Jun.01e jaars

RWC Ahoy

12

Tom Dussek

 

 

Nottingham Clarion

13

Chiel Schulten

Raalte;

Jun.02e jaars

Hanzerenners Zwolle

14

Martijn Bakker

Norg;

Jun.01e jaars

Meteoor Assen-Roden

15

Aaron Preston

 

 

Brother NRG Driverpl

16

Sam Allen

 

 

Lee Valley Youth

17

Sven de Haan

Zuidlaren;

Jun.02e jaars

Sven NWVG Groningen

18

Harvey Weinberger

 

 

GS Henley

19

Wessel Coppelmans

Hapert;

Jun.02e jaars

TWC Het Snelle Wiel

20

Rick Pluimers

Enter;

Jun.01e jaars

AWV De Zwaluwen

21

Erikas Sidlauskas

 

 

Cannibal Team

22

Cornee Jansen

Lelystad;

Jun.01e jaars

KWC Kampen

23

Dougal Toms

 

 

Pedal Power Cycles

24

Mike Vliek

Vriezenveen;

Jun.01e jaars

AWV De Zwaluwen

25

Giles Clark

 

 

Vision Innovative RT

26

Jesse Morsink

Enter;

Jun.01e jaars

AWV De Zwaluwen

27

Mika Hahner

 

 

RSV FROH Fulda

28

Niels Hoogeveen

Hoogeveen;

Jun.01e jaars

WRV De Peddelaars

29

Jord Baak

Dronten;

Jun.01e jaars

KWC Kampen

30

Callum Macleod

 

 

Vision Innovative RT

31

Bailey Wilmot

 

 

CT On Form

32

Pol Nothum

 

 

Munnurefer Velo

33

Pepijn Hillemans

Middelburg;

Jun.01e jaars

Rudyco CT

34

Mitchel Steenhof

Ureterp;

Jun.02e jaars

WV Woonexpo Kapenga

35

Jair Kelly

 

 

Al Performance CT

36

Jayson de Bruin

Alphen aan den Rijn;

Jun.01e jaars

WV Avanti

37

Alex Cross

 

 

Vision Innovative RT

38

Matthew Shepherd

 

 

Lee Valley Youth

39

Thomas Arends

Harderwijk;

Jun.02e jaars

WV De IJsselstreek

40

Nathan Rijsdijk

Vlaardingen;

Jun.01e jaars

Westland Wil Vooruit

41

Harm Celi

Oosterhout;

Jun.02e jaars

TWC Pijnenburg

42

Mats Bours

Holsloot;

Jun.01e jaars

WSV Emmen

43

Frederik Rassmann

 

 

RG Hamburg

44

Mohs Klunder

Nijeveen;

Jun.01e jaars

KWC Kampen

45

Kees Kunkeler

Zuilichem;

Jun.02e jaars

WRV De Peddelaars

46

Sebastian Vester

Drachten;

Jun.02e jaars

WV Woonexpo Kapenga

47

Luke Hind

 

 

MI Racing Academy

48

Jesse Dijkstra

Stadskanaal;

Jun.01e jaars

WSV Emmen

49

Adam de Boer

Apeldoorn;

Jun.01e jaars

KWC Kampen

50

Philipp Grote

 

 

RG Hamburg

51

Arvin Jansen

 

 

Am Racing

52

Hugo Hoekjen

Delft;

Jun.01e jaars

WV De Jonge Renner

53

Max Cheatle

 

 

VC Londres

54

Jesper Oost

Hoogeveen;

Jun.01e jaars

KWC Kampen

55

Julius Fritz

 

 

RSG Frankfurt

56

Laurens van der Laan

Hierden;

Jun.01e jaars

KWC Kampen

57

Will Cooper

 

 

Hargroves Ridley RT

58

Roy Harms

Paterswolde;

Jun.02e jaars

Meteoor Assen-Roden

59

Leon Buijs

Aalsmeer;

Jun.02e jaars

UWTC De Volharding

60

Max van der Vegt

Roden;

Jun.02e jaars

NWVG Groningen

61

Ben Selfe

 

 

Lee Valley Youth

62

Stijn de Kort

Schipluiden;

Jun.01e jaars

Westland Wil Vooruiy

63

Cory Andrew Edmonson

 

 

Altura Nutcracker

64

Frank Moore

 

 

CC Hackney

65

Cameron Tappin

 

 

Vision Innovative RT

66

Mark van Os

Amerongen;

Jun.01e jaars

WV Eemland

67

Dorian Vogels

Valkenburg en Geul;

Jun.01e jaars

TWC Maaslandster

68

Nicolas Kimish

 

 

iTeam CC

69

Jeroen Oostra

Roden;

Jun.01e jaars

NWVG Groningen

70

Thomas Durkin

 

 

Lee Valley Youth

71

Arno Tellegen

Hattem;

Jun.01e jaars

WV De IJsselstreek

72

Charlie Cooper

 

 

Hargroves Ridley RT

73

Bastiaan de Blom

Zeewolde;

Jun.01e jaars

WV Eemland

74

Hidde Erben de Lange

Hurdegaryp;

Jun.01e jaars

WV Otto Ebbens

75

Jack Marshall

 

 

Barking&Dagenham CC

76

Simon Bird

 

 

Lee Valley Youth

77

Jack Bradley

 

 

RPD Racing

78

Jelmer Koehoorn

Heerenveen;

Jun.01e jaars

WV Woonexpo Kapenga

79

Patrick Kuiper

Nieuwolda;

Jun.02e jaars

Stormvogels Veendam

80

Fletcher Adams

 

 

Hargroves Ridley RT

81

Kareem Akinnibi

 

 

VC Londres

82

Sjouke Veenstra

Surhuizum;

Jun.01e jaars

WV Otto Ebbens

83

Sten Harmeling

Nijverdal;

Jun.02e jaars

WV De IJsselstreek