ASSEN.JEUGDTOUR

                                31 JULI 2017 T/M 5 AUGUSTUS 2017

 

UITSLAG.CRITERIUM.NIEUWELINGEN

 

 

 

 

 

 

1

Daan Kool

 

WV Avanti

33:54:00

2

Sascha Marzahner Telschow

 

RC Berlin

z.t.

3

Sam Naberman

 

WV Noordwesthoek

z.t.

4

Jip Kramer

 

Reto

z.t.

5

Maiko Timmer

 

WRV De Peddelaars

z.t.

6

Kjell de Jager

 

DRC De Mol

z.t.

7

Sakarias Loeland

 

Fana Sykkel

z.t.

8

Archie Peet

 

Welwyn Wheelers

z.t.

9

Mike Schuch

 

NWVG Groningen

z.t.

10

Largo Vogels

 

WRV De Peddelaars

z.t.

11

Angus Hawkins

 

Palmer Park Velo

z.t.

12

Hardy Kropf

 

Frankfurter RS Cl 90

z.t.

13

Freddie Grover

 

Fast Test Race Team

z.t.

14

Lars Romijn

 

AR&TV De Adelaar

z.t.

15

Dexter Mansel-Thomas

 

Lee Valley Youth

z.t.

16

Tord Gudmestad

 

Stavager SK

z.t.

17

Hauke Schwarm

 

RG Hamburg

z.t.

18

Fredrik Waldow Bjordal

 

Stavanger SK

z.t.

19

David Eppert

 

Frankfurter RS Cl 90

z.t.

20

Rick van der Poel

 

Westland Wil Vooruit

z.t.

21

Kyle Thomas

 

Edinburgh Road Club

z.t.

22

Elian Lagendijk

 

WV Avanti

z.t.

23

Ivo Zwaans

 

HRTC Hoorn

z.t.

24

Arthur Boulton

 

Palmer Park Velo

z.t.

25

Klaidas Lazickas

 

Barking&Dagenham CC

z.t.

26

Louis Le Cheminant

 

Guernsey Velo Club

z.t.

27

Tristan Geleijn

 

WTC De Amstel

z.t.

28

Matthew Fortuin

 

Kinetic CC

z.t.

29

Samuel Freeman

 

Solent Pirates

z.t.

30

Kishan Bakrania

 

Team Darenth

z.t.

31

Finn Hahner

 

RSV Froh Fulda

z.t.

32

Christian Manzi

 

Finchley RT

z.t.

33

Mark de Groot

 

WV Breda

z.t.

34

Frederik Erringsø

 

Roskilde CR

z.t.

35

Gianni Pavone

 

WV De Jonge Renner

z.t.

36

Lars Boven

 

AWV De Zwaluwen

z.t.

37

Duncan Pritchard

 

Palmer Park Velo

z.t.

38

Jesper Schokker

 

Meteoor Assen-Roden

z.t.

39

Alistair Canning

 

VC Londres

z.t.

40

Lukas Vernersson

 

Mölndals CK

z.t.

41

Fabian Broggini

 

RSG Frankfurt

z.t.

42

Henry Lloydlangston

 

Halesowen A&CC

z.t.

43

Christian Bright

 

VC Londres

z.t.

44

Axel van der Tuuk

 

NWVG Groningen

z.t.

45

Olav Kooij

 

NWVG Groningen

z.t.

46

Ben Tulett

 

Beeline Bikes

z.t.

47

Casper van Uden

 

WV Zeeuws Vlaanderen

z.t.

48

Elliot Cox

 

VC Venta

z.t.

49

Thomas Mijnsbergen

 

WillebrordWilVooruit z.t.

 

50

Rick Hezeman

 

AR&TV De Adelaar

z.t.

51

Hidde van Veenendaal

 

WV De Jonge Renner

z.t.

52

Bram Leerkes

 

AR&TV De Adelaar

z.t.

53

Roman Duckert

 

Frankfurter RS Cl 90

z.t.

54

Sam Meijdam

 

UWTC De Volharding

z.t.

55

Oskar Johansson

 

Grimstad SK

z.t.

56

Will Ryan

 

O'Leary DtoneKanturk

z.t.

57

Jelte Krijnsen

 

UWTC De Volharding

z.t.

58

Wouter van de Weerdhof

 

WiilebrordWilVooruit

z.t.

59

Finn Mansfield

 

MI Racing Academy

z.t.

60

Euan Macleod

 

Palmer Park Velo

z.t.

61

Owen Geleijn

 

WTC De Amstel

z.t.

62

Boris Romers

 

PRC Delta

z.t.

63

Junior Mossley Jackson

 

CRT

z.t.

64

Ole Veenhuis

 

HRTC Hoorn

z.t.

65

Erwin Smit

 

HRTC Hoorn

z.t.

66

Pim Ronhaar

 

Lares Doltcini

z.t.

67

Tjipke Bosma

 

WV Otto Ebbens

z.t.

68

Tim Winter

 

Monkey Town CT

z.t.

69

Pieter Prosman

 

WiilebrordWilVooruit z.t.

 

70

Luca Rohde

 

RG Hamburg

z.t.

71

Jens Pronk

 

Monkey Town CT

z.t.

72

Jasper Pahlke

 

RG Hamburg

z.t.

73

Joe Brother Wilson

 

NRG Driverpl

z.t.

74

Daan Schaasberg

 

Monkey Town CT

z.t.

75

Samuel Painter

 

Wigmore CC

z.t.

76

Enzo Leijnse

 

WTC De Amstel

z.t.

77

Oliver Stockwell

 

Welwyn Wheelers

z.t.

78

Luis Burghardt

 

RSG FRankfurt

z.t.

79

Ian Spenkelink

 

AWV De Zwaluwen

z.t.

80

Jamieson Blain

 

Halesowen A&CC

z.t.

81

Niels v.d. Gracht

 

Meteoor Assen-Roden

z.t.

82

Charlie Walters

 

Velo Club Venta

z.t.

83

Archie Ryan

 

O'Leary StoneKanturk

z.t.

84

Yoeri Slokkers

 

RSC De Zuidwesthoek

z.t.

85

Rick Metselaar

 

WRV De Peddelaars

z.t.

86

Aldert van der Veen

 

WV Woonexpo Kapenga

z.t.

87

Liam James-Morris

 

MnD Fusion RT Gear

z.t.

88

Leon Ellermann

 

WV De Driehoek

z.t.

89

Daniel Prien

 

RG Hamburg

z.t.

90

Joseph Bennett

 

Welwyn Wheelers

z.t.

91

Lance Huenders

 

Monkey Town CT

z.t.

92

Sten Hoek

 

WV De Driehoek

z.t.

93

Thomas Day

 

Poole Wheelers

z.t.

94

R oel v Sintmaartensdijk

 

PRC Delta

z.t.

95

Bas Scheffer

 

AWV De Zwaluwen

z.t.

96

Samuel Bardill

 

CC Hackney

z.t.

97

Erben van Meer

 

RSC Zuidwesthoek

z.t.

98

Wouter Zwaan

 

WV Avanti

z.t.

99

Warner Stoffers

 

Meteoor Assen-Roden

z.t.

100

Lars Mulderij

 

WRV De Peddelaars

z.t.

101

Luc van der Hoeven

 

Westland Wil Vooruit

z.t.

102

Jans Tigelaar

 

Meteoor Assen-Roden

z.t.

103

Csongor Fábián

 

Szekszardi SZKE

z.t.

104

Redmar Dijkman

 

WV Otto Ebbens

z.t.

105

George Sloan

 

VC Londres

z.t.

106

Sven Raats

 

WTC De Amstel

z.t.

107

Bodi Del Grosso

 

Meteoor Assen-Roden

34:08:00

108

Hans Pieter Binnema

 

NWVG Groningen

35:22:00

109

Emile Alexander

 

Lichfield CCC

z.t.

110

Leon Leidert

 

VC Darmstadt

z.t.

111

Dirk Jan Binnema

 

NWVG Groningen

z.t.

112

Matthew Coulson

 

Palmer Park Velo

z.t.

113

Mathijs Mulder

 

WV De Driehoek

z.t.

114

Wessel Kuiper

 

HRTC Hoorn

z.t.

115

Tim Brinkman

 

WRV De Peddelaars

z.t.

116

Dovydas Luksas

 

Cannibal Team

z.t.

117

Thomas Clarke

 

Palmer Park Velo

z.t.

118

Rizwan Hameed

 

Hillingdon slipstr

z.t.

119

Nathan George

 

Hillingdon Slipstr

z.t.

120

Vincent Kriek

 

KWC Kampen

z.t.

121

Lu Morten Eckert

 

Frankfurter RS Cl 90

35:40:00

122

Bas Koops

 

WRV De Peddelaars

36:45:00

123

Liam Hanks

 

Barking&dagenham CC

37:13:00

124

Ritchie Selfe

 

Lee Valley Youth

z.t.

125

Edward Genney

 

Palmer Park Velo

z.t.

126

Marc Lauf

 

RSG Frankfurt

z.t.

127

Charlie Marshall

 

Barking&Dagenham CC

37:16:00

128

Sam Coulson

 

Palmer Park Velo

37:30:00

129

Ethan Wilmot

 

Derby Mercury

38:32:00

130

Dennis Brouwer

 

Meteoor Assen-Roden

39:10:00

131

Oliver Davey-Smith

 

Colchester Rovers

z.t.

132

Aaron Stone

 

CT On Form

44:10:00

133

Luke Ashwood

 

Sutton CC

z.t.

134

Jappie Veenstra

 

WV Otto Ebbens

z.t.

135

Max Bolton

 

Lee Valley Youth

z.t.

136

Bart Homan

 

Meteoor Assen-Roden

z.t.

137

Antoine Kroezen

 

WRV De Peddelaars

z.t.

 

 

 

 

 

 

UITSLAG.CRITERIUM.JUNIOREN

 

 

 

 

 

 

1

Callum Macleod

 

Vision Innovative RT

37:08:00

2

Jord Baak

 

KWC Kampen

z.t.

3

Cornee Jansen

 

KWC Kampen

z.t.

4

Nathan Rijsdijk

 

Westland Wil Vooruit

z.t.

5

Rick Pluimers

 

AWV De Zwaluwen

z.t.

6

Aaron Brother Preston

 

NRG Driverpl

z.t.

7

Kareem Akinnibi

 

VC Londres

z.t.

8

Josh Copley

 

Catford CC

z.t.

9

Liam Davies

 

Catford CC

z.t.

10

Frederik Rassmann

 

RG Hamburg

z.t.

11

Dougal Toms

 

Pedal Power Cycles

z.t.

12

Jobbe Krijnsen

 

UWTC De Volharding

z.t.

13

Mohs Klunder

 

KWC Kampen

z.t.

14

Mika Hahner

 

RSV FROH Fulda

z.t.

15

Leon Buijs

 

UWTC De Volharding

z.t.

16

Jesse Morsink

 

AWV De Zwaluwen

z.t.

17

Lennart Reijtenbagh

 

RWC Ahoy

z.t.

18

Ben Selfe

 

Lee Valley Youth

z.t.

19

Kees Kunkeler

 

WRV De Peddelaars

z.t.

20

Mitchel Steenhof

 

WV Woonexpo Kapenga

z.t.

21

Matthew Shepherd

 

Lee Valley Youth

z.t.

22

Sebastian Vester

 

WV Woonexpo Kapenga

z.t.

23

Erikas Sidlauskas

 

Cannibal Team

z.t.

24

Raphaël Kockelmann

 

CC Differdange

z.t.

25

de Blom

 

Bastiaan WV Eemland

z.t.

26

Dorian Vogels

 

TWC Maaslandster

z.t.

27

Tom Dussek

 

Nottingham Clarion

z.t.

28

Wessel Coppelmans

 

TWC Het Snelle Wiel

z.t.

29

Sven Nijzingh

 

WRV De Peddelaars

z.t.

30

Jair Kelly

 

Al Performance CT

z.t.

31

Jesse Dijkstra

 

WSV Emmen

z.t.

32

Chiel Schulten

 

Hanzerenners Zwolle

z.t.

33

Harvey Weinberger

 

GS Henley

z.t.

34

Frank Moore

 

CC Hackney

z.t.

35

Charlie Cooper

 

Hargroves Ridley RT

z.t.

36

Martijn Bakker

 

Meteoor Assen-Roden

z.t.

37

Jesper Oost

 

KWC Kampen

z.t.

38

Hugo Hoekjen

 

WV De Jonge Renner

z.t.

39

Jan Schmõller

 

RSC Wiesbaden

z.t.

40

Thomas Arends

 

WV De IJsselstreek

z.t.

41

Ruben Buitendijk

 

VZW Jong Wielertal

z.t.

42

Sven de Haan

 

NWVG Groningen

z.t.

43

Huub Deelstra

 

WRV De Peddelaars

z.t.

44

Luke Hind

 

MI Racing Academy

z.t.

45

Arno Tellegen

 

WV De IJsselstreek

z.t.

46

Mark van os

 

WV Eemland

z.t.

47

Mike Vliek

 

AWV De Zwaluwen

z.t.

48

Roy Harms

 

Meteoor Assen-Roden

z.t.

49

Stijn de Kort

 

Westland Wil Vooruiy

z.t.

50

Bailey Wilmot

 

CT On Form

z.t.

51

Beer Kwak

 

CRT Raalte

z.t.

52

Giles Clark

 

Vision Innovative RT

z.t.

53

Will Cooper

 

Hargroves Ridley RT

z.t.

54

Pepijn Hillemans

 

Rudyco CT

z.t.

55

Arvin Jansen

 

Am Racing

z.t.

56

Gilles Kirsch

 

MVF

z.t.

57

Sam Allen

 

Lee Valley Youth

z.t.

58

Jeroen Oostra

 

NWVG Groningen

z.t.

59

Cory Edmonson

 

Andrew Altura Nutcracker

z.t.

60

Max van der Vegt

 

NWVG Groningen

z.t.

61

Jayson de Bruin

 

WV Avanti

z.t.

62

Nicolas Kimish

 

iTeam CC

z.t.

63

Cameron Tappin

 

Vision Innovative RT

z.t.

64

Mats Bours

 

WSV Emmen

z.t.

65

Niels Hoogeveen

 

WRV De Peddelaars

z.t.

66

Adam de Boer

 

KWC Kampen

37:59:00

67

Julius Fritz

 

RSG Frankfurt

39:31:00

68

Harm Celi

 

TWC Pijnenburg

z.t.

69

Simon Bird

 

Lee Valley Youth

z.t.

70

Jack Bradley

 

RPD Racing

z.t.

71

Max Cheatle

 

VC Londres

z.t.

72

Hidde Erben de Lange

 

WV Otto Ebbens

z.t.

73

Jelmer Koehoorn

 

WV Woonexpo Kapenga

40:54:00

74

Jack Marshall

 

Barking&Dagenham CC

z.t.

75

Laurens van der Laan

 

KWC Kampen

z.t.

76

Philipp Grote

 

RG Hamburg

40:58:00

77

Fletcher Adams

 

Hargroves Ridley RT

z.t.

78

Patrick Kuiper

 

Stormvogels Veendam

41:00:00

79

Thomas Durkin

 

Lee Valley Youth

41:09:00

80

Sjouke Veenstra

 

WV Otto Ebbens

46:09:00

81

Alex Cross

 

Vision Innovative RT

z.t.