UITSLAGEN.UCI

                                       T/M 28 JANUARI 2018

 

2018.01.128.TROFEO PALMA(1.1)

 

1

DEGENKOLB John

GER

TREK - SEGAFREDO

2

BASKA Erik

SVK

BORA - HANSGROHE

3

VERMELTFOORT Coen

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

4

SANZ UNZUE Enrique

ESP

EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS

5

BARBERO Carlos

ESP

MOVISTAR TEAM

6

TORRES BARCELO Albert

ESP

SPAIN

7

WARLOP Jordi

BEL

SPORT VLAANDEREN - BALOISE

8

ROJAS José

ESP

MOVISTAR TEAM

9

BASSO Leonardo

ITA

TEAM SKY

10

CAÑELLAS SANCHEZ Xavier

ESP

SPAIN

24

REINDERS Elmar

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

35

LIGTHART Pim

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

38

VAN POPPEL Boy

NED

TREK - SEGAFREDO

41

HOFLAND Moreno

NED

LOTTO SOUDAL

46

VAN GOETHEM Brian

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

52

MOLLEMA Bauke

NED

TREK - SEGAFREDO

64

VAN WINDEN Dennis

NED

ISRAEL CYCLING ACADEMY

65

VAN BAARLE Dylan

NED

TEAM SKY

77

WELTEN Bram

NED

TEAM FORTUNEO - SAMSIC

92

ASSELMAN Jesper

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

100

WIPPERT Wouter

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

109

VAN DER LIJKE Nick

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

 

2018.01.28.TOUR INTERNATIONAL DES ZIBANS.02E RIT(2.2)

1

KIFLE Abel

ERI

 

2

CHEBLAOUI Oussama

ALG

 

3

DEBRETSION Aron

ERI

 

4

MANSOURI Islam

ALG

SOVAC - NATURA4EVER

5

BECHLAGHEME Abderrahmane

ALG

 

6

GHEBREHIWET Aklilu

ERI

 

7

VELING Martijn

NED

 

8

WELDERUFAEL Yohannes

ERI

 

9

ZERAY Semere

ERI

 

10

HIDA Abdallah

MAR

 

18

NOBEL Rick

NED

 

33

VAN AGTMAAL Jeffrey

NED

 

41

AKKERMANS Lars

NED

 

59

BUIJK Jacob

NED

 

 

2018.01.28.TOUR DE INDONESIA.EINDKLASSEMENT(2.1)

1

PHOUNSAVATH Ariya

LAO

THAILAND CONTINENTAL CYCLING TEAM

2

CHAWCHIANGKWANG Peerapol

THA

THAILAND CONTINENTAL CYCLING TEAM

3

ETXABE LETURIA Jokin

ESP

INTERPRO STRADALLI CYCLING

4

GEBRESILASIE Hanibal

ERI

ERITREA

5

WHITEHOUSE Daniel

GBR

INTERPRO STRADALLI CYCLING

6

MOHD ZARIFF Muhamad Nur Aiman

MAS

TEAM SAPURA CYCLING

7

CAHYADI Aiman

INA

TEAM SAPURA CYCLING

8

DYBALL Benjamin

AUS

ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM

9

SIRIRONNACHAI Sarawut

THA

THAILAND CONTINENTAL CYCLING TEAM

10

EWART Jesse

AUS

TEAM SAPURA CYCLING

 

2018.01.28. DE INDONESIA.04E RIT(2.2)

1

CHAWCHIANGKWANG Peerapol

THA

THAILAND CONTINENTAL CYCLING TEAM

2

ETXABE LETURIA Jokin

ESP

INTERPRO STRADALLI CYCLING

3

GEBRESILASIE Hanibal

ERI

ERITREA

4

PHOUNSAVATH Ariya

LAO

THAILAND CONTINENTAL CYCLING TEAM

5

WHITEHOUSE Daniel

GBR

INTERPRO STRADALLI CYCLING

6

DYBALL Benjamin

AUS

ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM

7

SIRIRONNACHAI Sarawut

THA

THAILAND CONTINENTAL CYCLING TEAM

8

CAHYADI Aiman

INA

TEAM SAPURA CYCLING

9

GOH Choon Huat

SIN

TERENGGANU CYCLING TEAM

10

EWART Jesse

AUS

TEAM SAPURA CYCLING

 

2018.01.28.CADEL EVANS GREAT OCEAN ROAD RACE(UWT)

1

MCCARTHY Jay

AUS

BORA - HANSGROHE

2

VIVIANI Elia

ITA

QUICK - STEP FLOORS

3

IMPEY Daryl

RSA

MITCHELTON - SCOTT

4

DEVENYNS Dries

BEL

QUICK - STEP FLOORS

5

GERRANS Simon

AUS

BMC RACING TEAM

6

ARNDT Nikias

GER

TEAM SUNWEB

7

VON HOFF Steele

AUS

AUSTRALIA

8

LAMMERTINK Maurits

NED

TEAM KATUSHA ALPECIN

9

BATTAGLIN Enrico

ITA

TEAM LOTTO NL - JUMBO

10

BAK YTTING Lars

DEN

LOTTO SOUDAL

11

GESINK Robert

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

14

DE KORT Koen

NED

TREK - SEGAFREDO

23

OOMEN Sam

NED

TEAM SUNWEB

39

MEIJERS Jeroen

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

45

SLAGTER Tom-Jelte

NED

TEAM DIMENSION DATA

48

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

53

LEEZER Thomas

NED

TEAM LOTTO NL - JUMBO

63

TEUNISSEN Mike

NED

TEAM SUNWEB

64

VAN EMPEL Etienne

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

 

2018.01.27.VUELTA A SAN JUAN INTERNAVIONAL.EINDKLASSEMENT(2.1)

1

NAJAR Gonzalo Joaquin

ARG

SINDICATO DE EMPLEADOS PUBLICOS DE SAN JUAN

2

SEVILLA RIVERA Oscar Miguel

ESP

MEDELLIN

3

GANNA Filippo

ITA

UAE TEAM EMIRATES

4

TORRES AGUDELO Rodolfo Andres

COL

ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC

5

MAJKA Rafal

POL

BORA - HANSGROHE

6

BENOOT Tiesj

BEL

LOTTO SOUDAL

7

MENDOZA CARDONA Omar Alberto

COL

MEDELLIN

8

QUINTANA Dayer

COL

MOVISTAR TEAM

9

SUITSOU Kanstantsin

BLR

BAHRAIN - MERIDA

10

CAVAGNA Rémi

FRA

QUICK - STEP FLOORS

 

2018.01.27.VUELTA A SAN JUAN INTERNAVIONAL.06E RIT(2.1)

1

WALLAYS Jelle

BEL

LOTTO SOUDAL

2

OYOLA OYOLA Robigzon Leandro

COL

MEDELLIN

3

MCCABE Travis

USA

UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM

4

KEISSE Iljo

BEL

QUICK - STEP FLOORS

5

SEPULVEDA Eduardo

ARG

MOVISTAR TEAM

6

RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel

COL

COLOMBIA

7

GERARDO MATIAS Tivani

ARG

EQUIPO CONTINENTAL MUNICIPALIDAD DE POCITO

8

ALAFACI Eugenio

ITA

TREK - SEGAFREDO

9

MASNADA Fausto

ITA

ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC

10

BAIS Mattia

ITA

ITALY

 

2018.01.27.TROFEO LLOSETA-ANDRAC(1.1)

1

SKUJINS Toms

LAT

TREK - SEGAFREDO

2

MÜHLBERGER Gregor

AUT

BORA - HANSGROHE

3

REINDERS Elmar

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

4

VALVERDE Alejandro

ESP

MOVISTAR TEAM

5

LIGTHART Pim

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

6

PRADES REVERTER Eduard

ESP

EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS

7

WELLENS Tim

BEL

LOTTO SOUDAL

8

MOSCON Gianni

ITA

TEAM SKY

9

GARCIA DE MATEOS RUBIO Vicente

ESP

SPAIN

10

MOLLEMA Bauke

NED

TREK - SEGAFREDO

56

VAN WINDEN Dennis

NED

ISRAEL CYCLING ACADEMY

 

2018.01.27.TOUR INTERNATIONAL DES ZIBANS.02E RIT(2.2)

1

REGUIGUI Youcef

ALG

SOVAC - NATURA4EVER

2

ESCOBAR MILAN Aitor

ESP

 

3

CHEBLAOUI Oussama

ALG

 

4

DERIAUX Florian

FRA

SOVAC - NATURA4EVER

5

BOUZIDI Mohamed

ALG

SOVAC - NATURA4EVER

6

EL AFI Othmane

MAR

 

7

WELDERUFAEL Yohannes

ERI

 

8

AKKERMANS Lars

NED

 

9

OGBI Wali Ibrahim

ALG

 

10

KIFLE Abel

ERI

 

11

VELING Martijn

NED

 

16

NOBEL Rick

NED

 

28

VAN AGTMAAL Jeffrey

NED

 

54

REP Sjoerd

NED

 

63

BUIJK Jacob

NED

 

 

2018.01.27.TOUR DE INDONESIA.03E RIT(2.1)

1

KASTRANTAS Charalampos

GRE

JAVA PARTIZAN

2

WASESO Projo

INA

INDONESIA

3

MUH Imam Arifin

INA

KFC CYCLING TEAM

4

PAGE Dylan

SUI

TEAM SAPURA CYCLING

5

KUROEDA Shiki

JPN

AISAN RACING TEAM

6

VAN AERT Bernard Benyamin

INA

INDONESIA

7

OCBIT Natnael

ERI

ERITREA

8

AHMAD KAMAL Muhammad Ameer

MAS

MALAYSIA

9

ALI Mahrus

INA

KFC CYCLING TEAM

10

ETXABE LETURIA Jokin

ESP

INTERPRO STRADALLI CYCLING

 

29.01.27.GRAVEL AND TAR.1.2

 

 

1

BERENDS Ethan

AUS

 

2

TORCKLER Michael

NZL

 

3

MCCORMICK Hayden

NZL

 

4

LAMPIER Steve

GBR

 

5

ORAM James

NZL

 

6

HAMILTON Ben

NZL

 

7

LYONS Angus

AUS

 

8

Haden Glenn

NZL

 

9

STANNARD Robert

AUS

 

10

MUDGWAY Luke

NZL

 

 

2018.01.26.VUELTA A SAN JUAN INTERNAVIONAL.05E RIT(2.1)

1

NAJAR Gonzalo Joaquin

ARG

SINDICATO DE EMPLEADOS PUBLICOS DE SAN JUAN

2

SEVILLA RIVERA Oscar Miguel

ESP

MEDELLIN

3

TORRES AGUDELO Rodolfo Andres

COL

ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC

4

VILLALOBOS SOLIS Roman Daniel

CRC

CANEL'S - SPECIALIZED

5

BENOOT Tiesj

BEL

LOTTO SOUDAL

6

SEPULVEDA Eduardo

ARG

MOVISTAR TEAM

7

GANNA Filippo

ITA

UAE TEAM EMIRATES

8

MUÑOZ LANCHEROS Cristian Camilo

COL

COLOMBIA

9

QUINTANA Dayer

COL

MOVISTAR TEAM

10

ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin

COL

UAE TEAM EMIRATES

 

2018.01.26.TOUR INTERNATIONAL DES ZIBANS.01E RIT(2.2)

1

ESCOBAR MILAN Aitor

ESP

 

2

HIDA Abdallah

MAR

 

3

REGUIGUI Youcef

ALG

SOVAC - NATURA4EVER

4

HAMZA Yacine

ALG

 

5

BENGAYOU Abdelraouf

ALG

 

6

BOUZIDI Mohamed

ALG

SOVAC - NATURA4EVER

7

LAGAB Azzedine

ALG

 

8

VELING Martijn

NED

 

9

LALLOUCHI Ismain

ALG

 

10

DERIAUX Florian

FRA

SOVAC - NATURA4EVER

28

NOBEL Rick

NED

 

34

VAN AGTMAAL Jeffrey

NED

 

44

AKKERMANS Lars

NED

 

54

REP Sjoerd

NED

 

68

BUIJK Jacob

NED

 

 

2018.01.26.TOUR DE INDONESIA..02E RIT(2.1)

1

KASTRANTAS Charalampos

GRE

JAVA PARTIZAN

2

MAZUKI Nur Amirull Fakhruddin

MAS

TERENGGANU CYCLING TEAM

3

GANI Abdul

INA

KFC CYCLING TEAM

4

MAT AMIN Mohd Shahrul

MAS

TERENGGANU CYCLING TEAM

5

VAN AERT Bernard Benyamin

INA

INDONESIA

6

CHAWCHIANGKWANG Peerapol

THA

THAILAND CONTINENTAL CYCLING TEAM

7

MOHD ZARIFF Muhamad Nur Aiman

MAS

TEAM SAPURA CYCLING

8

ZENOVICH Mathew

NZL

ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM

9

LIM Rustom

PHI

7 ELEVEN - CLIQQ ROADBIKE PHILIPPINES

 

2018.01.26.FROFEO DE TRAMUNTANA:SOLLER-DEIA.1.1

1

WELLENS Tim

BEL

LOTTO SOUDAL

2

MOSCON Gianni

ITA

TEAM SKY

3

VALVERDE Alejandro

ESP

MOVISTAR TEAM

4

BRAMBILLA Gianluca

ITA

TREK - SEGAFREDO

5

MÜHLBERGER Gregor

AUT

BORA - HANSGROHE

6

KONRAD Patrick

AUT

BORA - HANSGROHE

7

GOGL Michael

AUT

TREK - SEGAFREDO

8

MOLLEMA Bauke

NED

TREK - SEGAFREDO

9

LIGTHART Pim

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

10

GROSSSCHARTNER Felix

AUT

BORA - HANSGROHE

12

REINDERS Elmar

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

48

VAN BAARLE Dylan

NED

TEAM SKY

 

2018.01.25.TROFEO CAMPOS, PORRERES,FELANTIC, SES SALINES

1

DEGENKOLB John

GER

TREK - SEGAFREDO

2

ENGER Sondre

NOR

ISRAEL CYCLING ACADEMY

3

DE BUYST Jasper

BEL

LOTTO SOUDAL

4

DEHAES Kenny

BEL

WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC

5

TORRES BARCELO Albert

ESP

SPAIN

6

CAÑELLAS SANCHEZ Xavier

ESP

SPAIN

7

BENNATI Daniele

ITA

MOVISTAR TEAM

8

BASKA Erik

SVK

BORA - HANSGROHE

9

BASSO Leonardo

ITA

TEAM SKY

10

GROSSER Aaron

GER

TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY

14

WELTEN Bram

NED

TEAM FORTUNEO - SAMSIC

20

WIPPERT Wouter

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

28

VERMELTFOORT Coen

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

35

REINDERS Elmar

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

44

VAN BAARLE Dylan

NED

TEAM SKY

59

LIGTHART Pim

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

71

VAN POPPEL Boy

NED

TREK - SEGAFREDO

80

HOFLAND Moreno

NED

LOTTO SOUDAL

91

VAN WINDEN Dennis

NED

ISRAEL CYCLING ACADEMY

103

VAN SCHIP Jan Willem

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

111

ASSELMAN Jesper

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

115

VAN DER LIJKE Nick

NED

ROOMPOT - NEDERLANDSE LOTERIJ

 

2018.01.25.TOUR DE INDONESIA..01E RIT(2.1)

1

PAGE Dylan

SUI

TEAM SAPURA CYCLING

2

WASESO Projo

INA

INDONESIA

3

GANI Abdul

INA

KFC CYCLING TEAM

4

KUROEDA Shiki

JPN

AISAN RACING TEAM

5

MAT AMIN Mohd Shahrul

MAS

TERENGGANU CYCLING TEAM

6

KASTRANTAS Charalampos

GRE

JAVA PARTIZAN

7

CAHYADI Aiman

INA

TEAM SAPURA CYCLING

8

EYOB Metkel

ERI

TERENGGANU CYCLING TEAM

9

MAZUKI Nur Amirull Fakhruddin

MAS

TERENGGANU CYCLING TEAM

10

JAMALIDIN Novardianto

INA

PGN ROAD CYCLING TEAM

 

2018.01.24.VUELTA A SAN JUAN INTERNAVIONAL.04E RIT(2.1)

1

RICHEZE Maximiliano Ariel

ARG

QUICK - STEP FLOORS

2

NIZZOLO Giacomo

ITA

TREK - SEGAFREDO

3

PELUCCHI Matteo

ITA

BORA - HANSGROHE

4

RÄIM Mihkel

EST

ISRAEL CYCLING ACADEMY

5

BONIFAZIO Niccolo

ITA

BAHRAIN - MERIDA

6

AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades

COL

ISRAEL CYCLING ACADEMY

7

KEUKELEIRE Jens

BEL

LOTTO SOUDAL

8

RICHEZE Mauro Abel

ARG

ASOCIACION CIVIL AGRUPACION VIRGEN DE FATIMA

9

HODEG CHAGUI Alvaro Jose

COL

QUICK - STEP FLOORS

10

MCCABE Travis

USA

UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM

 

2018.01.23.VUELTA A SAN JUAN INTERNAVIONAL.03E RIT(2.1)

1

MULLEN Ryan

IRL

TREK - SEGAFREDO

2

GANNA Filippo

ITA

UAE TEAM EMIRATES

3

MAJKA Rafal

POL

BORA - HANSGROHE

4

DANIEL Gregory

USA

TREK - SEGAFREDO

5

SEVILLA RIVERA Oscar Miguel

ESP

MEDELLIN

6

ANACONA Winner Andrew

COL

MOVISTAR TEAM

7

MENDOZA CARDONA Omar Alberto

COL

MEDELLIN

8

CAVAGNA Rémi

FRA

QUICK - STEP FLOORS

9

SEPULVEDA Eduardo

ARG

MOVISTAR TEAM

10

NARVAEZ Jhonnatan

ECU

QUICK - STEP FLOORS

 

2018.01.22.VUELTA A SAN JUAN INTERNAVIONAL.02E RIT(2.1)

1

VILLALOBOS SOLIS Roman Daniel

CRC

CANEL'S - SPECIALIZED

2

ESCUELA Ricardo

ARG

ASOCIACION CIVIL AGRUPACION VIRGEN DE FATIMA

3

BENOOT Tiesj

BEL

LOTTO SOUDAL

4

GANNA Filippo

ITA

UAE TEAM EMIRATES

5

SEVILLA RIVERA Oscar Miguel

ESP

MEDELLIN

6

MAJKA Rafal

POL

BORA - HANSGROHE

7

NAJAR Gonzalo Joaquin

ARG

SINDICATO DE EMPLEADOS PUBLICOS DE SAN JUAN

8

CATAFORD Alexander

CAN

UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM

9

BOIVIN Guillaume

CAN

ISRAEL CYCLING ACADEMY

10

MAS BONET Luis Guillermo

ESP

CAJA RURAL - SEGUROS RGA

 

2018.01.18.VUELTA A SAN JUAN INTERNAVIONAL.01E RIT.(2.1)

1

GAVIRIA RENDON Fernando

COL

QUICK - STEP FLOORS

2

BONIFAZIO Niccolo

ITA

BAHRAIN - MERIDA

3

PELUCCHI Matteo

ITA

BORA - HANSGROHE

4

NIZZOLO Giacomo

ITA

TREK - SEGAFREDO

5

BELLETTI Manuel

ITA

ANDRONI GIOCATTOLI - SIDERMEC

6

RICHEZE Mauro Abel

ARG

ASOCIACION CIVIL AGRUPACION VIRGEN DE FATIMA

7

LUCERO Hector Maximiliano

ARG

EQUIPO CONTINENTAL MUNICIPALIDAD DE POCITO

8

RIABUSHENKO Aleksandr

BLR

UAE TEAM EMIRATES

9

RICHEZE Maximiliano Ariel

ARG

QUICK - STEP FLOORS

10

PEÑALVER ANIORTE Manuel

ESP

TREVIGIANI PHONIX - HEMUS 1896

 

2018.01.21.NEW ZEELAND CYCLE CLASSIC.EINDKLASSEMENT(2.2)

1

MCCORMICK Hayden

NZL

NEW ZEALAND

2

BIBBY Ian

GBR

JLT CONDOR

3

STANNARD Robert

AUS

MITCHELTON - BIKEEXCHANGE

4

VINK Michael

NZL

 

5

POTTER Michael

AUS

AUSTRALIAN CYCLING ACADEMY - RIDE SUNSHINE COAST

6

ORAM James

NZL

NEW ZEALAND

7

HARPER Chris

AUS

BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM

8

STEWART Thomas

GBR

JLT CONDOR

9

TORCKLER Michael

NZL

NEW ZEALAND

10

THOMAS Ryan

AUS

BRISBANE CONTINENTAL CYCLING TEAM

 

2018.01.21.NEW ZEELAND CYCLE CLASSIC.05E RIT(2.2)

1

KERBY Jordan

AUS

BRISBANE CONTINENTAL CYCLING TEAM

2

BIBBY Ian

GBR

JLT CONDOR

3

STEWART Thomas

GBR

JLT CONDOR

4

MCCORMICK Hayden

NZL

NEW ZEALAND

5

ORAM James

NZL

NEW ZEALAND

6

SCOTT Cameron

AUS

AUSTRALIAN CYCLING ACADEMY - RIDE SUNSHINE COAST

7

BISSEGGER Stefan

SUI

AKROS - RENFER SA

8

ORCHARD Toby

AUS

AUSTRALIAN CYCLING ACADEMY - RIDE SUNSHINE COAST

9

GIACOPPO Anthony

AUS

BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM

10

GIBSON Matthew

GBR

JLT CONDOR

 

2018.01.20.NEW ZEELAND CYCLE CLASSIC.04E RIT(2.2)

1

BIBBY Ian

GBR

JLT CONDOR

2

STANNARD Robert

AUS

MITCHELTON - BIKEEXCHANGE

3

POTTER Michael

AUS

AUSTRALIAN CYCLING ACADEMY - RIDE SUNSHINE COAST

4

MCCORMICK Hayden

NZL

NEW ZEALAND

5

TORCKLER Michael

NZL

NEW ZEALAND

6

ORAM James

NZL

NEW ZEALAND

7

VINK Michael

NZL

 

8

HARPER Chris

AUS

BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM

9

STEWART Thomas

GBR

JLT CONDOR

10

THOMAS Ryan

AUS

BRISBANE CONTINENTAL CYCLING TEAM

 

2018.01.19.NEW ZEELAND CYCLE CLASSIC.03E RIT(2.2)

1

GIBSON Matthew

GBR

JLT CONDOR

2

ORCHARD Toby

AUS

AUSTRALIAN CYCLING ACADEMY - RIDE SUNSHINE COAST

3

THOMAS Ryan

AUS

BRISBANE CONTINENTAL CYCLING TEAM

4

SCOTT Cameron

AUS

AUSTRALIAN CYCLING ACADEMY - RIDE SUNSHINE COAST

5

SCHIR Thery

SUI

 

6

STANNARD Robert

AUS

MITCHELTON - BIKEEXCHANGE

7

GIACOPPO Anthony

AUS

BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM

8

HADEN Glenn

NZL

 

9

LEITCH Bradley

NZL

 

10

VINK Michael

NZL

 

 

2018.01.18.NEW ZEELAND CYCLE CLASSIC.02E RIT(2.2)

1

SCOTT Cameron

AUS

AUSTRALIAN CYCLING ACADEMY - RIDE SUNSHINE COAST

2

MUDGWAY Luke

NZL

NEW ZEALAND

3

BAILEY Harrison

AUS

 

4

CAPPEL Liam

NZL

 

5

GIBSON Matthew

GBR

JLT CONDOR

6

STANNARD Robert

AUS

MITCHELTON - BIKEEXCHANGE

7

VINK Michael

NZL

 

8

NANKERVIS Tasman

AUS

 

9

GIACOPPO Anthony

AUS

BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM

10

LEITCH Bradley

NZL

 

 

2018.01.17.NEW ZEELAND CYCLE CLASSIC.01E RIT(2.2)

1

REDDISH Nicholas

NZL

OLIVER'S REAL FOOD RACING

2

MCCORMICK Hayden

NZL

NEW ZEALAND

3

STANNARD Robert

AUS

MITCHELTON - BIKEEXCHANGE

4

VINK Michael

NZL

 

5

SUTTON Jack

AUS

OLIVER'S REAL FOOD RACING

6

COYLE Jesse

AUS

MOBIUS BRIDGELANE

7

HARPER Chris

AUS

BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM

8

DAVIDS Brendon

RSA

BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM

9

WATTS Aaron

AUS

 

10

PASCHE Frank

SUI