UITSLAGEN.UCI

                                       T/M 22 MAART 2018

 

2018.03.22.TOUR OF CARTIER.01E RIT.(2.2)

1

VOGT Mario

GER

2

BALKAN Onur

TUR

3

SOBAL Yauhen

BLR

4

TYBOR Patrik

SVK

5

CARR Frazier

GBR

6

POLIVODA Oleksandr

UKR

7

RAILEANU Cristian

MDA

8

?ANECKY Marek

SVK

9

MALEEV Timur

UKR

10

DZHUS Volodymyr

UKR

 

2018.03.22.LE TOUR DE LANGKAWI.05E RIT.(2.HC)

1

OVECHKIN Artem

RUS

2

DYBALL Benjamin

AUS

3

GHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel

ERI

4

GIDICH Yevgeniy

KAZ

5

LEBAS Thomas

FRA

6

DUARTE SANDOVAL Alvaro Raul

COL

7

SIERRA SANCHEZ Yecid Arturo

COL

8

BROZYNA Piotr

POL

9

RAGGIO Luca

ITA

10

EYOB Metkel

ERI

 

2018.03.21.VOLTA CICLISTA A CATALUNYA.03E RIT.(UWT)

1

DE GENDT Thomas

BEL

2

YATES Simon Philip

GBR

3

PINOT Thibaut

FRA

4

FRANK Mathias

SUI

5

QUINTANA Nairo

COL

6

VISCONTI Giovanni

ITA

7

SCHACHMANN Maximilian

GER

8

BERNAL GOMEZ Egan Arley

COL

9

MOHORIC Matej

SLO

10

JUNGELS Bob

LUX

26

KRUIJSWIJK Steven

NED

64

CLEMENT Stef

NED

99

TEN DAM Laurens

NED

106

TANKINK Bram

NED

141

BOL Jetse

NED

164

LINDEMAN Bert-Jan

NED

 

2018.03.21.TOUR DE NORMANDIE.03E RIT.(2.2)

1

ARIESEN Jacob Willem

NED

2

LIENHARD Fabian

SUI

3

BUGTER Luuc

NED

4

NIELSEN Nicolai Philip Brøchner

DEN

5

TRONDSEN Trond Håkon

NOR

6

MOSCHETTI Matteo

ITA

7

AAEN Jonas

DEN

8

KRAGH ANDERSEN Asbjørn

DEN

9

VAN DALEN Jason

NED

10

BRYON Miguel

USA

22

BOL Cees

NED

26

DE LAAT Jasper

NED

33

LENDERINK Peter

NED

37

HAMELINK Jasper

NED

44

EISING Tijmen

NED

55

TIMMERMANS Justin

NED

58

MAAS Jan

NED

59

JANSSEN Adriaan

NED

66

LINDENBURG Jim

NED

85

VAN DEN BERG Julius

NED

97

BOUWMANS Dylan

NED

123

TULNER Rens

NED

 

2018.03.21.LE TOUR DE LANGKAWI.04E RIT.(2.HC)

1

MINALI Riccardo

ITA

2

GUARDINI Andrea

ITA

3

SALEH Mohd Harrif

MAS

4

PACIONI Luca

ITA

5

BELLETTI Manuel

ITA

6

BANASZEK Alan

POL

7

GIACOPPO Anthony

AUS

8

PARRA ARIAS Jordan Arley

COL

9

PAGE Dylan

SUI

10

HENNESSY Jacob

GBR

 

2018.03.21.DRIEDAAGSE DE PANNE-KOKSIJDE.(1.HC)

1

VIVIANI Elia

ITA

2

ACKERMANN Pascal

GER

3

PHILIPSEN Jasper

BEL

4

PLANCKAERT Baptiste

BEL

5

DEBUSSCHERE Jens

BEL

6

CAPIOT Amaury

BEL

7

JANS Roy

BEL

8

HOFSTETTER Hugo

FRA

9

BLYTHE Adam

GBR

10

GROSU Eduard Michael

ROU

12

VERMELTFOORT Coen

NED

40

WIPPERT Wouter

NED

49

DE GREEF Robbert

NED

50

VAN GOETHEM Brian

NED

51

HOFLAND Moreno

NED

79

VAN SCHIP Jan Willem

NED

80

JAKOBSEN Fabio

NED

88

RIESEBEEK Oscar

NED

95

KONING Peter

NED

99

ARIESEN Tim

NED

100

RUIJGH Rob

NED

120

VAN WINDEN Dennis

NED

 

2018.03.20.VOLTA CICLISTA A CATALUNYA.02E RIT.(UWT)

1

VALVERDE Alejandro

ESP

2

IMPEY Daryl

RSA

3

MCCARTHY Jay

AUS

4

BERNAL GOMEZ Egan Arley

COL

5

MOHORIC Matej

SLO

6

GASPAROTTO Enrico

ITA

7

ROJAS José

ESP

8

GEOGHEGAN HART Tao

GBR

9

SKUJINS Toms

LAT

10

HOWES Alex

USA

41

KRUIJSWIJK Steven

NED

45

CLEMENT Stef

NED

108

TEN DAM Laurens

NED

123

BOL Jetse

NED

149

TANKINK Bram

NED

158

LINDEMAN Bert-Jan

NED

 

2018.03.20.TOUR DE NORMANDIE.02E RIT.(2.2)

1

ORCEAU Clement

FRA

2

GIBSON Matthew

GBR

3

NIELSEN Nicolai Philip Brøchner

DEN

4

CAMACHO DEL FRESNO Juan

ESP

5

KRIEGER Alexander

GER

6

MOSCHETTI Matteo

ITA

7

ARIESEN Jacob Willem

NED

8

TRONDSEN Trond Håkon

NOR

9

CARPENTIER Adrien

FRA

10

BOKELOH Jonas

GER

11

BOL Cees

NED

19

VAN DALEN Jason

NED

23

LENDERINK Peter

NED

28

HAMELINK Jasper

NED

29

JANSSEN Adriaan

NED

38

LINDENBURG Jim

NED

39

EISING Tijmen

NED

47

TIMMERMANS Justin

NED

48

MAAS Jan

NED

74

BOUWMANS Dylan

NED

95

DE LAAT Jasper

NED

106

VAN DEN BERG Julius

NED

124

TULNER Rens

NED

128

BUGTER Luuc

NED

 

2018.03.20.LE TOUR DE LANGKAWI.03E RIT.(2.HC)

1

DE VOS Adam

CAN

2

KIM Daeyeon

KOR

3

ZULKIFLIE Nik Mohd Hazwan

MAS

4

SWEENY Harrison

AUS

5

MANAN Anuar

MAS

6

YOUNG Eric

USA

7

SALEH Mohd Harrif

MAS

8

PACIONI Luca

ITA

9

PAGE Dylan

SUI

10

KUMP Marko

SLO

 

2018.03.20. TOUR CYCLISTE VENTRALE DE TUNISIE.01E RIT.(2.2)

1

REGUIGUI Youcef

ALG

2

KARRAR Ayoub

ALG

3

POULHIES Stéphane

FRA

4

GABORIAUD Guillaume

FRA

5

NOUISRI Ali

TUN

6

BILLE Gaetan

BEL

7

LEWIS Gruffudd

GBR

8

BEYER Sebastian

GER

9

HAMZA Abderrahmane Mehdi

ALG

10

REBELLIN Davide

ITA

 

2018.03.19.VOLTA CICLISTA A CATALUNYA.01E RIT.(UWT)

1

HODEG CHAGUI Alvaro Jose

COL

2

BENNETT Sam

IRL

3

MCCARTHY Jay

AUS

4

MØRKØV Michael

DEN

5

FERRARI Roberto

ITA

6

BONIFAZIO Niccolo

ITA

7

BOUHANNI Nacer

FRA

8

VALVERDE Alejandro

ESP

9

MOHORIC Matej

SLO

10

DEMPSTER Zakkari

AUS

34

BOL Jetse

NED

79

KRUIJSWIJK Steven

NED

80

LINDEMAN Bert-Jan

NED

82

CLEMENT Stef

NED

95

TEN DAM Laurens

NED

103

TANKINK Bram

NED

120

GESINK Robert

NED

 

2018.03.19.TOUR DE NORMANDIE.01E RIT.(2.2)

1

LIENHARD Fabian

SUI

2

BOL Cees

NED

3

VAN DALEN Jason

NED

4

HABTOM TEKLE Awet

ERI

5

NIELSEN Nicolai Philip Brøchner

DEN

6

MOSCHETTI Matteo

ITA

7

GIBSON Matthew

GBR

8

TRONDSEN Trond Håkon

NOR

9

KRIEGER Alexander

GER

10

ASGREEN Kasper

DEN

18

ARIESEN Jacob Willem

NED

24

DE LAAT Jasper

NED

51

LENDERINK Peter

NED

53

MAAS Jan

NED

58

VAN DEN BERG Julius

NED

61

TIMMERMANS Justin

NED

62

HAMELINK Jasper

NED

90

BOUWMANS Dylan

NED

92

JANSSEN Adriaan

NED

95

TULNER Rens

NED

102

EISING Tijmen

NED

134

LINDENBURG Jim

NED

139

BUGTER Luuc

NED

 

2018.03.19.LE TOUR DE LANGKAWI.02E RIT.(2.HC)

1

MINALI Riccardo

ITA

2

MALUCELLI Matteo

ITA

3

SIMION Paolo

ITA

4

GIDICH Yevgeniy

KAZ

5

KUMP Marko

SLO

6

PACIONI Luca

ITA

7

GROVES Kaden

AUS

8

YOUNG Eric

USA

9

SEO Joonyong

KOR

10

PAGE Dylan

SUI

 

2018.03.18.VOLTA AO ALENTEJO.EINDKLASSEMENT.(2.2)

1

MENDONÇA Luís

POR

2

MESTRE Ricardo

POR

3

DOWNEY Mark

IRL

4

MOREIRA GUARINO Mauricio Jose

URU

5

PEYSKENS Dimitri

BEL

6

DONOVAN Mark

GBR

7

BARCELO ARAGON Fernando

ESP

8

JULES Justin

FRA

9

HERNANDEZ MARTINEZ Oscar

ESP

10

TOFFALI Nicola

ITA

 

2018.03.18.VOLTA AO ALENTEJO.05E RIT.(2.2)

1

CESAR VELOSO Gustavo

ESP

2

FERNANDES José

POR

3

RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar

ESP

4

STRAKHOV Dmitrii

RUS

5

MENDONÇA Luís

POR

6

MARQUE PORTO Alejandro Manue

ESP

7

REIS Rafael

POR

8

MOREIRA GUARINO Mauricio Jose

URU

9

DONOVAN Mark

GBR

10

GRIGOREV Aleksandr

RUS

 

2018.03.18.TROFEO ALFREDO BINDA.VROUWEN.(WWT)

1

NIEWIADOMA Katarzyna

POL

2

BLAAK Chantal

NED

3

VOS Marianne

NED

4

SPRATT Amanda

AUS

5

AMIALIUSIK Alena

BLR

6

FERRAND PREVOT Pauline

FRA

7

LUDWIG Cecilie Uttrup

DEN

8

CANUEL Karol-Ann

CAN

9

KENNEDY Lucy

AUS

10

LONGO BORGHINI Elisa

ITA

14

BUURMAN Eva

NED

18

SLIK Rozanne

NED

21

MARKUS Riejanne

NED

22

KOSTER Anouska

NED

24

ENSING Janneke

NED

61

ROOIJAKKERS Paulien

NED

77

BRAND Lucinda

NED

 

2018.03.18.POPOLARISSIMA.(1.2)

1

LONARDI Giovanni

ITA

2

FORTIN Filippo

ITA

3

DALLA VALLE Nicolas

ITA

4

GOZZI Nicolo

ITA

5

GALDOUNE Ahmed Amine

MAR

6

MOZZATO Luca

ITA

7

MARCHETTI Moreno

ITA

8

COLNAGHI Davide

ITA

9

ZAMBELLI Samuele

ITA

10

CORTI Stefano

ITA

 

2018.03.18PICCOLO TROFEO ALFREDO BINDA.(JUN-VR.1.NCUP)

1

GEORGI Pfeiffer

GBR

2

WIEL Jade

FRA

3

GUAZZINI Vittoria

ITA

4

ZANARDI Silvia

ITA

5

BOSSUYT Shari

BEL

6

OLAUSSON Wilma

SWE

7

HOOLWERF Cathalijne

NED

8

COLLINELLI Sofia

ITA

9

LE MOUEL Celia

FRA

10

GEDRAITYT? Akvile

LTU

15

SWINKELS Sylvie

NED

20

KNAVEN Britt

NED

21

SMULDERS Silke

NED

28

AMMERLAAN Rozemarijn

NED

31

BIJWAARD Eva

NED

32

BREDEWOLD Mischa

NED

37

JONKERS Eva

NED

39

JANSEN Noa

NED

43

UNEKEN Lonneke

NED

45

VERHOEFF Ingrit

NED

58

VAN DER WOLF Rosalie

NED

59

GERRITSE Femke

NED

 

2018.03.18.LE TOUR DE LANGKAWI.01E RIT.(2.HC)

1

GUARDINI Andrea

ITA

2

SEO Joonyong

KOR

3

DEBESAY Mekseb

ERI

4

BELLETTI Manuel

ITA

5

MINALI Riccardo

ITA

6

PACIONI Luca

ITA

7

GROVES Kaden

AUS

8

SUNDERLAND Scott

AUS

9

BANASZEK Alan

POL

10

GANI Abdul

INA

 

2018.03.18.GUIDO REYBROUCK CLASSIC.(JUN.1.1)

1

EVENEPOEL Remco

BEL

2

VAN DER TUUK Axel

NED

3

VAN WILDER Ilan

BEL

4

KRUL Wessel

NED

5

BRAET Vito

BEL

6

BROWN Jim

GBR

7

SHAW Matthew

GBR

8

BUITENDIJK Ruben

NED

9

HEALY Ben

GBR

10

MINGAY Oscar

GBR

12

KRIJNSEN Jelte

NED

23

DUIJVESTEIJN Roy

NED

39

KERCKHAERT Jochem

NED

43

HABETS Jordan

NED

44

TEN BOSKE Kars

NED

47

WILLEMSEN Mees

NED

50

LUBBERS Christiaan

NED

 

2018.03.18.GRAND PRIX DE DENAIN-PORTE DU HAINAUT.(1.HC)

1

DEHAES Kenny

BEL

2

HOFSTETTER Hugo

FRA

3

DUVAL Julien

FRA

4

PASQUALON Andrea

ITA

5

WELTEN Bram

NED

6

VERMELTFOORT Coen

NED

7

ARCHBOLD Shane

NZL

8

SARREAU Marc

FRA

9

TURGIS Jimmy

FRA

10

PETIT Adrien

FRA

62

SINKELDAM Ramon

NED

70

VAN GOETHEM Brian

NED

 

2013.03.18.BERNAUDEAU JUNIOR.(JUN.1.1)

1

PAGE Hugo

FRA

2

NAVARRO Gauthier

FRA

3

JACQUEMIN Colin

FRA

4

KROONEN Max

NED

5

VAN UDEN Casper

NED

6

GRONDIN Donavan Vincent

FRA

7

VANDENABEELE Henri

BEL

8

BARRE Louis

FRA

9

LABBE Benjamin

FRA

10

PLUSQUELLEC Yann

FRA

15

BAAK Jord

NED

82

ZWAAN Wouter

NED

 

2018.03.17.VOLTA AO ALENTEJO.04E RIT.(2.2)

1

PINTO Edgar

POR

2

MENDONÇA Luís

POR

3

DOWNEY Mark

IRL

4

STRAKHOV Dmitrii

RUS

5

GONÇALVES Domingos

POR

6

MARQUE PORTO Alejandro Manue

ESP

7

MESTRE Ricardo

POR

8

GONZALEZ PRIETO Aitor

ESP

9

PEYSKENS Dimitri

BEL

10

BARCELO ARAGON Fernando

ESP

 

2018.03.17.MILANO-SANREMO.(UWT)

1

NIBALI Vincenzo

ITA

2

EWAN Caleb

AUS

3

DEMARE Arnaud

FRA

4

KRISTOFF Alexander

NOR

5

ROELANDTS Jurgen

BEL

6

SAGAN Peter

SVK

7

MATTHEWS Michael

AUS

8

NIELSEN Magnus Cort

DEN

9

COLBRELLI Sonny

ITA

10

STUYVEN Jasper

BEL

24

VAN EMDEN Jos

NED

31

DUMOULIN Tom

NED

43

DE KORT Koen

NED

48

OOMEN Sam

NED

55

VAN POPPEL Danny

NED

68

BOUWMAN Koen

NED

78

LANGEVELD Sebastian

NED

99

VAN BAARLE Dylan

NED

134

VAN WINDEN Dennis

NED

140

CURVERS Roy

NED

143

VAN POPPEL Boy

NED

158

KAMSTRA Brian

NED

 

2018.03.16.VOLTA AO ALENTEJO.03E RIT.(2.2)

1

STRAKHOV Dmitrii

RUS

2

CULLAIGH Gabriel

GBR

3

JULES Justin

FRA

4

ABERASTURI IZAGA Jon

ESP

5

DOWNEY Mark

IRL

6

MARTINGIL César

POR

7

MATIAS João

POR

8

GONÇALVES Domingos

POR

9

TEGGART Matthew

IRL

10

CAMPOS Francisco

POR

 

2018.03.16.HANDZAME KOERS.(1.HC)

1

HODEG CHAGUI Alvaro Jose

COL

2

HALVORSEN Kristoffer

NOR

3

ACKERMANN Pascal

GER

4

PELUCCHI Matteo

ITA

5

BLYTHE Adam

GBR

6

DEHAES Kenny

BEL

7

OLIVEIRA Rui

POR

8

TURGIS Tanguy

FRA

9

HOFLAND Moreno

NED

10

KOCH Jonas

GER

13

JAKOBSEN Fabio

NED

16

WIPPERT Wouter

NED

30

MOBACH Jarno

NED

49

RUIJGH Rob

NED

69

DE GREEF Robbert

NED

89

VAN GOETHEM Brian

NED

99

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

106

BUDDING Martijn

NED

115

RIESEBEEK Oscar

NED

122

VAN SCHIP Jan Willem

NED

127

KONING Peter

NED

 

2018.03.15.VOLTA AO ALENTEJO.02E RIT.(2.2)

1

STRAKHOV Dmitrii

RUS

2

DOWNEY Mark

IRL

3

HERNANDEZ MARTINEZ Oscar

ESP

4

GRIGOREV Aleksandr

RUS

5

JULES Justin

FRA

6

ARISTI GARDOKI Mikel

ESP

7

ABERASTURI IZAGA Jon

ESP

8

PINTO Edgar

POR

9

CALDEIRA Samuel

POR

10

LOPEZ PARADA Daniel

ESP

 

2018.03.15.TOUR DE TAIWAN.EINDKLASSEMENT.(2.1)

1

ARASHIRO Yukiya

JPN

2

CLARKE Jonathan

AUS

3

JANSSENS Jimmy

BEL

4

AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades

COL

5

FREIBERGER Markus

AUT

6

FRAYRE MOCTEZUMA Eder

MEX

7

LEA Jason

AUS

8

NAKANE Hideto

JPN

9

TURRIN Alex

ITA

10

MARCHAND Gianni

BEL

43

KREDER Raymond

NED

 

2018.03.15.TOUR DE TAIWAN.05E RIT.(2.1)

1

PACIONI Luca

ITA

2

HAEDO Lucas Sebastian

ARG

3

KREDER Raymond

NED

4

TIPPER Jacob

GBR

5

FREIBERG Michael

AUS

6

CIMA Imerio

ITA

7

SEO Joonyong

KOR

8

RODRIGUEZ VICTORIA Jose Alfredo

MEX

9

ABDUL HALIL Mohamad Izzat Hilmi

MAS

10

HO Burr

HKG

 

2018.03.14.VOLTA AO ALENTEJO.01E RIT.(2.2)

1

CULLAIGH Gabriel

GBR

2

JULES Justin

FRA

3

DOWNEY Mark

IRL

4

ROBEET Ludovic

BEL

5

MENDONÇA Luís

POR

6

TOFFALI Nicola

ITA

7

CALDEIRA Samuel

POR

8

LOPEZ PARADA Daniel

ESP

9

CESAR VELOSO Gustavo

ESP

10

PEYSKENS Dimitri

BEL

 

2018.03.14.TOUR DE TAIWAN.04E RIT.(2.1)

1

BAYLY Cameron

AUS

2

PIPER Cameron

USA

3

ARASHIRO Yukiya

JPN

4

AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades

COL

5

TURRIN Alex

ITA

6

TEUGELS Lennert

BEL

7

FRAYRE MOCTEZUMA Eder

MEX

8

HUCKER Robbie

AUS

9

ZACCANTI Filippo

ITA

10

CLARKE Jonathan

AUS

78

KREDER Raymond

NED

 

2018.03.14.DANILITH NOKERE KOERS.(1.HC)

1

JAKOBSEN Fabio

NED

2

CAPIOT Amaury

BEL

3

HOFSTETTER Hugo

FRA

4

JANS Roy

BEL

5

FENN Andrew

GBR

6

PLANCKAERT Baptiste

BEL

7

DEMPSTER Zakkari

AUS

8

DE BIE Sean

BEL

9

VANTOMME Maxime

BEL

10

GRADEK Kamil

POL

17

GERTS Floris

NED

36

DUIJN Huub

NED

53

VAN SCHIP Jan Willem

NED

55

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

56

VERMELTFOORT Coen

NED

67

KONING Peter

NED

68

RUIJGH Rob

NED

70

BUDDING Martijn

NED

78

ZIJLAARD Maikel

NED

85

HOFLAND Moreno

NED

89

TUSVELD Martijn

NED

 

2018.03.13.TOUR DE TAIWAN.03E RIT.(2.1)

1

AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades

COL

2

ARASHIRO Yukiya

JPN

3

CLARKE Jonathan

AUS

4

NAKANE Hideto

JPN

5

FRAYRE MOCTEZUMA Eder

MEX

6

TVETCOV Serghei

ROU

7

SCHÖNBERGER Sebastian

AUT

8

TURRIN Alex

ITA

9

MARCHAND Gianni

BEL

10

LEA Jason

AUS

44

KREDER Raymond

NED

 

2018.03.13.TIRRENO-ADRIATICO.EINDKLASSEMENT.(UWT)

1

KWIATKOWSKI Michal

POL

2

CARUSO Damiano

ITA

3

THOMAS Geraint

GBR

4

BENOOT Tiesj

BEL

5

YATES Adam

GBR

6

LANDA MEANA Mikel

ESP

7

FORMOLO Davide

ITA

8

ROSON GARCIA Jaime

ESP

9

BENNETT George

NZL

10

URAN Rigoberto

COL

70

VAN EMDEN Jos

NED

77

TERPSTRA Niki

NED

86

VAN POPPEL Boy

NED

104

VAN POPPEL Danny

NED

123

VAN WINDEN Dennis

NED

 

2018.03.13.TIRRENO-ADRIATICO.07E RIT.(UWT)

1

DENNIS Rohan

AUS

2

VAN EMDEN Jos

NED

3

CASTROVIEJO Jonathan

ESP

4

PEDERSEN Mads

DEN

5

MOSCON Gianni

ITA

6

HEPBURN Michael

AUS

7

BAUER Jack

NZL

8

DURBRIDGE Luke

AUS

9

ROGLI? Primož

SLO

10

KIRYIENKA Vasil

BLR

34

TERPSTRA Niki

NED

38

VAN POPPEL Danny

NED

124

VAN POPPEL Boy

NED

125

VAN WINDEN Dennis

NED

 

2018.03.12.TOUR DE TAIWAN.02E RIT.(2.1)

1

HUCKER Robbie

AUS

2

CHOE Hyeongmin

KOR

3

CLARKE Jonathan

AUS

4

BARON CASTILLO Felix Alejandro

COL

5

HARPER Chris

AUS

6

TEUGELS Lennert

BEL

7

ARASHIRO Yukiya

JPN

8

BROWN Connor

USA

9

JANSSENS Jimmy

BEL

10

LEMUS DAVILA Luis Enrique

MEX

23

KREDER Raymond

NED

95

EEFTING Roy

NED

 

2018.03.12.TIRRENO-ADRIATICO.06E RIT.(UWT)

1

KITTEL Marcel

GER

2

SAGAN Peter

SVK

3

RICHEZE Maximiliano Ariel

ARG

4

MODOLO Sacha

ITA

5

ŠTYBAR Zdenek

CZE

6

DEBUSSCHERE Jens

BEL

7

CANOLA Marco

ITA

8

CONSONNI Simone

ITA

9

GROSU Eduard Michael

ROU

10

ZABEL Rick

GER

12

VAN POPPEL Danny

NED

57

TERPSTRA Niki

NED

60

VAN POPPEL Boy

NED

61

VAN EMDEN Jos

NED

135

VAN WINDEN Dennis

NED

 

2018.03.11.WOMEN'S WORLDTOUR RONDE VAN DRENTHE.(WWT)

1

PIETERS Amy

NED

2

RYAN Alexis

USA

3

HOSKING Chloe

AUS

4

BASTIANELLI Marta

ITA

5

VOS Marianne

NED

6

RIVERA Coryn

USA

7

SIERRA Arlenis

CUB

8

FOURNIER Roxane

FRA

9

MACKAIJ Floortje

NED

10

VAN DIJK Ellen

NED

17

ENSING Janneke

NED

19

DE JONG Demi

NED

21

VAN DER BREGGEN Anna

NED

23

KOREVAAR Jeanne

NED

33

MARKUS Riejanne

NED

36

SOEK Julia

NED

37

KNETEMANN Roxane

NED

40

TENNIGLO Moniek

NED

44

WILD Kirsten

NED

46

BOOGAARD Maaike

NED

48

KOSTER Anouska

NED

49

VAN 'T GELOOF Marjolein

NED

51

HOEKSMA Ilona

NED

55

SLIK Rozanne

NED

56

RAAIJMAKERS Marit

NED

62

BLAAK Chantal

NED

64

STEIGENGA Nicole

NED

65

BRAAM Danique

NED

68

KESSLER Nina

NED

69

VAN VEEN Esther

NED

71

VAN DE REE Monique

NED

76

STOUGJE Chanella

NED

 

2018.03.11.TOUR DE TAIWAN.01E RIT.(2.1)

1

OKAMOTO Hayato

JPN

2

SEO Joonyong

KOR

3

KREDER Raymond

NED

4

ONODERA Rei

JPN

5

AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades

COL

6

PACIONI Luca

ITA

7

EEFTING Roy

NED

8

ZAKARIA Akmal Hakim

MAS

9

SUZUKI Ryu

JPN

10

ABDUL HALIL Mohamad Izzat Hilmi

MAS

 

2018.03.11.TIRRENO-ADRIATICO.05E RIT.(UWT)

1

YATES Adam

GBR

2

SAGAN Peter

SVK

3

KWIATKOWSKI Michal

POL

4

BENOOT Tiesj

BEL

5

URAN Rigoberto

COL

6

THOMAS Geraint

GBR

7

LANDA MEANA Mikel

ESP

8

ROSON GARCIA Jaime

ESP

9

BARDET Romain

FRA

10

CARUSO Damiano

ITA

75

VAN EMDEN Jos

NED

86

VAN POPPEL Boy

NED

133

VAN POPPEL Danny

NED

136

VAN WINDEN Dennis

NED

137

TERPSTRA Niki

NED

143

KELDERMAN Wilco

NED

 

2018.03.11.RONDE VAN DRENTHE.(1.HC)

1

SISR Frantisek

CZE

2

DE BONDT Dries

BEL

3

VAN HECKE Preben

BEL

4

DEMPSTER Zakkari

AUS

5

KREDER Wesley

NED

6

OTTEMA Rick

NED

7

GERTS Floris

NED

8

VAN RHEE Joey

NED

9

LE BON Johan

FRA

10

BOVENHUIS Jasper

NED

11

VERMELTFOORT Coen

NED

12

LIGTHART Pim

NED

16

LOOIJ Andre

NED

17

HOFLAND Moreno

NED

25

KLEIMAN Wim

NED

27

BUGTER Luuc

NED

29

HAVIK Piotr

NED

32

SCHULTING Peter

NED

36

TIMMERMANS Justin

NED

40

DUVIGNEAU Beau

NED

42

DE JONGE Maarten

NED

47

KOOIJMAN Jaap

NED

49

EENKHOORN Pascal

NED

51

SLIK Ivar

NED

53

BOUWMAN Koen

NED

54

VAN SCHIP Jan Willem

NED

56

BUDDING Martijn

NED

57

VAN GOETHEM Brian

NED

65

JANSSEN Adriaan

NED

66

VAN DER HORST Dennis

NED

68

BOL Jetse

NED

72

TULNER Rens

NED

74

VAN DEN DOOL Kelvin

NED

75

SCHOUTEN Jasper

NED

78

OOSTRA Folkert

NED

81

DE LAAT Jasper

NED

83

HOOGHIEMSTER René

NED

88

TIETEMA Bas

NED

90

MENGOULAS Alex

NED

92

DEKKER David

NED

94

TUSVELD Martijn

NED

96

EISING Tijmen

NED

98

VAN DER BURG Joost

NED

 

2018.03.11.PARIJS-TROYES.(1.2)

1

PETIT Adrien

FRA

2

MANZIN Lorrenzo

FRA

3

TOUZE Damien

FRA

4

MALDONADO Anthony

FRA

5

THIJSSEN Gerben

BEL

6

WELTEN Bram

NED

7

KRIEGER Alexander

GER

8

LEVASSEUR Jordan

FRA

9

PARDINI Olivier

BEL

10

DE POORTER Maxime

BEL

 

2018.03.11.PARIJS-NICE.EINDKLASSEMENT.(UWT)

1

SOLER Marc

ESP

2

YATES Simon Philip

GBR

3

IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka

ESP

4

IZAGUIRRE INSAUSTI Jon

ESP

5

WELLENS Tim

BEL

6

TEUNS Dylan

BEL

7

KONRAD Patrick

AUT

8

VUILLERMOZ Alexis

FRA

9

DE LA CRUZ MELGAREJO David

ESP

10

GROSSSCHARTNER Felix

AUT

13

OOMEN Sam

NED

30

MOLLEMA Bauke

NED

38

GESINK Robert

NED

57

LANGEVELD Sebastian

NED

68

VAN BAARLE Dylan

NED

71

CURVERS Roy

NED

 

2018.03.11.PARIJS-NICE.08E RIT.(UWT)

1

DE LA CRUZ MELGAREJO David

ESP

2

FRAILE MATARRANZ Omar

ESP

3

SOLER Marc

ESP

4

KONRAD Patrick

AUT

5

WELLENS Tim

BEL

6

YATES Simon Philip

GBR

7

TEUNS Dylan

BEL

8

CARAPAZ Richard

ECU

9

IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka

ESP

10

IZAGUIRRE INSAUSTI Jon

ESP

19

OOMEN Sam

NED

48

GESINK Robert

NED

50

VAN BAARLE Dylan

NED

57

LANGEVELD Sebastian

NED

59

MOLLEMA Bauke

NED

76

CURVERS Roy

NED

 

2018.03.11.ISTARKO PROLJECE-ISTRIAN SPRING TROPHY.EINDKLASSEMENT.(2.2)

1

HAGEN Krister

NOR

2

ASGREEN Kasper

DEN

3

POGA?AR Tadej

SLO

4

HONORÉ Mikkel Frølich

DEN

5

HIRSCHI Marc

SUI

6

EIBEGGER Markus

AUT

7

ROGINA Radoslav

CRO

8

BENNETT Sean

USA

9

RABITSCH Stephan

AUT

10

POLNICKÝ Jirí

CZE

45

MOBACH Jarno

NED

69

EEKHOFF Nils

NED

 

2018.03.11.ISTARKO PROLJECE-ISTRIAN SPRING TROPHY.4E RIT.(2.2)

1

LIEPINS Emils

LAT

2

FORTIN Filippo

ITA

3

KANTER Max

GER

4

EEKHOFF Nils

NED

5

KOROŠEC Rok

SLO

6

HAGEN Krister

NOR

7

AUER Daniel

AUT

8

POGA?AR Tadej

SLO

9

TAMINIAUX Lionel

BEL

10

STALLAERT Joeri

BEL

12

MOBACH Jarno

NED

 

2018.03.11.INTERNATIONAL TOUR OF RHODES.EINDKLASSEMENT.(2.2)

1

MAESTRI Mirco

ITA

2

TRÆEN Torstein

NOR

3

WÆRSTED Syver

NOR

4

SEVILLA LOPEZ Diego Pablo

ESP

5

BARBIN Enrico

ITA

6

SKAARSETH Anders

NOR

7

MAMOS Philipp

GER

8

BANZER Gordian

SUI

9

SENNI Manuel

ITA

10

AGROTIS Alexandros

CYP

11

DIJKSTRA Martijn

NED

14

QUAEDVLIEG Lars

NED

22

KLEINJAN Arno

NED

35

OVERSTE Matthew

NED

62

WUBBEN Bob

NED

92

BUIJK Jacob

NED

 

2018.03.11.INTERNATIONAL TOUR OF RHODES.03E RIT.(2.2)

1

WÆRSTED Syver

NOR

2

MAESTRI Mirco

ITA

3

BARBIN Enrico

ITA

4

SEVILLA LOPEZ Diego Pablo

ESP

5

CAMACHO DEL FRESNO Juan

ESP

6

AGROTIS Alexandros

CYP

7

MADSSTUEN Asbjørn

NOR

8

BANZER Gordian

SUI

9

SIMION Paolo

ITA

10

MAMOS Philipp

GER

11

DIJKSTRA Martijn

NED

17

QUAEDVLIEG Lars

NED

23

KLEINJAN Arno

NED

63

OVERSTE Matthew

NED

64

WUBBEN Bob

NED

96

BUIJK Jacob

NED

 

2018.03.11.GRAND PRIX SIDE.(1.2)

1

ASTAFYEV Stepan

KAZ

2

JABRAYILOV Samir

AZE

3

SAMOILAU Branislau

BLR

4

RAILEANU Cristian

MDA

5

POLIVODA Oleksandr

UKR

6

SHUMOV Nikolai

BLR

7

SOBAL Yauhen

BLR

8

SOKOLOV Nikita

KAZ

9

BALYKIN Ivan

RUS

10

GATSKIY Pavel

KAZ

 

2018.03.11.DORPENOMLOOP VAN RUCPHEN.(1.2)

1

BJERG Mikkel

DEN

2

HERREGODTS Rune

BEL

3

VAN TRIJP Maarten

NED

4

WIPPERT Wouter

NED

5

PHILIPSEN Jasper

BEL

6

COLMAN Alex

BEL

7

MEEUS Jordi

BEL

8

HALLER Patrick

GER

9

VAUGHAN Jacob

GBR

10

BRUSSELMAN Twan

NED

13

BOL Cees

NED

14

ARIESEN Jacob Willem

NED

16

HAMELINK Jasper

NED

19

DOETS Marco

NED

20

ZIJLAARD Maikel

NED

27

MERX Peter

NED

29

KEIZER Martijn

NED

30

VERMEER Tom

NED

31

VAN BROEKHOVEN Rob

NED

35

BAKKER Björn

NED

38

DE JONG Jeen

NED

43

VAN DALEN Jason

NED

44

VAN DEN DOOL Jens

NED

45

VAN BOKHOVEN Ramon

NED

48

LENDERINK Peter

NED

50

VAN BAKEL Robbie

NED

56

VAN LOON Jordi

NED

57

VAN IERSEL Youri

NED

60

VAN DEN BERG Marijn

NED

63

BOSMAN Gert-Jan

NED

68

WIGGERS Per

NED

73

DAEMEN Stijn

NED

74

BOUWMANS Dylan

NED

75

NIEUWPOORT Jelle

NED

82

BLUMMEL Robin

NED

84

VAN WIJK Oscar

NED

86

LINDEMAN Adrie

NED

87

GMELICH MEIJLING Jarno

NED

88

DEKKER Sjors

NED

89

CELI Abe

NED

91

DE GREEF Robbert

NED

92

VAN EMPEL Etienne

NED

94

RIESEBEEK Oscar

NED

97

BIERKENS Tim

NED

98

MAAS Jan

NED

99

VERHEIJEN Geert

NED

100

HOPPEZAK Vincent

NED

101

WIJKEL Stan

NED

102

VAN GINNEKEN Sjoerd

NED

103

BOEVE Mats

NED

104

DE LANGE Thijs

NED

105

NIEUWKOOP Bas

NED

106

SITTERS Bart

NED

108

DE JONG Michaël

NED

109

SITTERS Bas

NED

110

ARIESEN Tim

NED

113

VAN DER KOOIJ Bas

NED

115

DE HAAN Sven

NED

117

HUIJBREGTS Jesse

NED

118

OLDE MEIERINK Lars

NED

121

PAALMAN Koen

NED

123

VAN AGTMAAL Jeffrey

NED

125

HARBERS Rochéz

NED

129

WILDEMAN Henk

NED

 

2018.03.11.CLASSICA DA ARRABIDA-CYCLIN PORTUGAL.(1.2)

1

STRAKHOV Dmitrii

RUS

2

FOUCHE James

NZL

3

HERNANDEZ MARTINEZ Oscar

ESP

4

DOWNEY Mark

IRL

5

GONÇALVES Domingos

POR

6

SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo

ESP

7

ABERASTURI IZAGA Jon

ESP

8

PELEGRI FERRANDIS Oscar

ESP

9

OIEN Justin

USA

10

STASH Mamyr

RUS