áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá UITSLAGEN.UCI

áááááááááááá ááááááááááááááááááááááááááT/M 10 APRIL 2018

 

2018.04.10.(WOMENS TOUR OF THAILAND.EINDKLASSEMENT.(W.2.1)

1

ZABELINSKAYA Olga

RUS

2

KASENOVA Karina

RUS

3

BADYKOVA Gulnaz

RUS

4

OSHURKOVA Elizaveta

RUS

5

KESSLER Nina

NED

6

HEINE Vita

NOR

7

BECKER Charlotte

GER

8

LORVIK Ingrid

NOR

9

SOLVANG Julie

NOR

10

NGUYEN Thi That

VIE

 

2018.04.10.(WOMENS TOUR OF THAILAND.03E RIT.(W.2.1)

1

MANEEPHAN Jutatip

THA

2

KAJIHARA Yumi

JPN

3

NGUYEN Thi That

VIE

4

CAMPBELL Teniel

TTO

5

NGUYEN Mai

VIE

6

ZABELINSKAYA Olga

RUS

7

EHRLER DÚsirÚe

SUI

8

KASENOVA Karina

RUS

9

HARVEY Mikayla

NZL

10

SOPA Suthima

THA

22

KESSLER Nina

NED

 

2018.04.09.(WOMENS TOUR OF THAILAND.02E RIT.(W.2.1)

1

NGUYEN Thi That

VIE

2

KAJIHARA Yumi

JPN

3

MANEEPHAN Jutatip

THA

4

GA▀ Daniela

GER

5

KESSLER Nina

NED

6

ZABELINSKAYA Olga

RUS

7

EHRLER DÚsirÚe

SUI

8

NUNTANA Supaksorn

THA

9

NGUYEN Thi Thi

VIE

10

SULTANOVA Rinata

KAZ

 

2018.04.08.(WOMENS TOUR OF THAILAND.01E RIT B.(W.2.1)

1

MANEEPHAN Jutatip

THA

2

GA▀ Daniela

GER

3

KESSLER Nina

NED

4

NGUYEN Thi That

VIE

5

YOSHIKAWA Miho

JPN

6

KAJIHARA Yumi

JPN

7

HARVEY Mikayla

NZL

8

ZABELINSKAYA Olga

RUS

9

NGUYEN Mai

VIE

10

SILAPAT Kittika

THA

 

2018.04.08.(WOMENS TOUR OF THAILAND.01E RIT A.(W.2.1)

1

ZABELINSKAYA Olga

RUS

1

BADYKOVA Gulnaz

RUS

1

KASENOVA Karina

RUS

1

OSHURKOVA Elizaveta

RUS

1

AUGUSTINAS Evgenia

RUS

2

KESSLER Nina

NED

2

BECKER Charlotte

GER

2

HEINE Vita

NOR

2

LORVIK Ingrid

NOR

2

SOLVANG Julie

NOR

3

POTAPOVA Faina

KAZ

3

ESPINOLA Agua Marina

PAR

3

SOMRAT Phetdarin

THA

3

CAMPBELL Teniel

TTO

3

NGUYEN Thi That

VIE

4

KAJIHARA Yumi

JPN

4

YOSHIKAWA Miho

JPN

4

KARAMI Miyoko

JPN

4

KANEKO Hiromi

JPN

4

UWANO Minami

JPN

5

YANG Qianyu

HKG

5

LEUNG Bo Yee

HKG

5

LEUNG Hoi Wah

HKG

5

LEUNG Wing Yee

HKG

5

MA Yin Yu

HKG

6

PHAN Thi Lieu

VIE

6

LAM Ngan

VIE

6

NGUYEN Mai

VIE

6

NGUYEN Thi Thi

VIE

6

TRAN Thi Kim Diem

VIE

7

KASHIKI Shoko

JPN

7

HARVEY Mikayla

NZL

7

CATTERICK Georgia

NZL

7

ANDERSON Grace

NZL

7

MILLARD Lexie

USA

8

GENELEVA Tatyana

KAZ

8

SANAKBAYEVA Zhanerke

KAZ

8

ISKAKOVA Amiliya

KAZ

8

SULTANOVA Rinata

KAZ

8

PASTARNAK Viktoriya

KAZ

9

CHANPENG Nontasin

THA

9

KUNLAPHA Wilaiwan

THA

9

NUNTANA Supaksorn

THA

9

THITJAN Pitathida

THA

9

SOPA Suthima

THA

10

MANEEPHAN Jutatip

THA

10

KESTHONGLANG Kanyarat

THA

10

BATRIYA Chaniporn

THA

10

THINGKAEW Apinya

THA

10

WARAPIANG Siriluck

THA

1

MARECZKO Jakub

ITA

2

ORCEAU Clement

FRA

3

CARSTENSEN Lucas

GER

4

NOUISRI Ali

TUN

5

TORRES BARCELO Albert

ESP

6

CASTELLO DOBON Fco. Jose

ESP

7

KULIKOV Vladislav

RUS

8

REGUIGUI Youcef

ALG

9

SAHBAOUI Soufiane

MAR

10

HAUGSVĂR Sindre Bjerkestrand

NOR

 

2018.04.08.PARIJS-ROUBAIX.JUNIOREN.(1.Ncup)

1

ASKEY Lewis

GBR

2

MANFREDI Samuele

ITA

3

SKJELMOSE JENSEN Mattias

DEN

4

MAAS Edo

NED

5

BENZ Pirmin

GER

6

RODRIGUEZ CANO Carlos

ESP

7

SIMMONS Quinn

USA

8

WATSON Samuel

GBR

9

FRETIN Milan

BEL

10

WACKER Ludvig Anton

DEN

23

KROONEN Max

NED

25

KRUL Wessel

NED

28

VAN BELLE Bas

NED

42

VAN VEENENDAAL Hidde

NED

46

VAN DER TUUK Axel

NED

 

2018.04.08.PARIJS-ROUBAIX.(UWT)

1

SAGAN Peter

SVK

2

DILLIER Silvan

SUI

3

TERPSTRA Niki

NED

4

VAN AVERMAET Greg

BEL

5

STUYVEN Jasper

BEL

6

VANMARCKE Sep

BEL

7

POLITT Nils

GER

8

PHINNEY Taylor

USA

9

ŐTYBAR Zdenek

CZE

10

DEBUSSCHERE Jens

BEL

11

TEUNISSEN Mike

NED

19

VAN BAARLE Dylan

NED

31

DE KORT Koen

NED

44

GROENEWEGEN Dylan

NED

48

VAN POPPEL Boy

NED

62

SINKELDAM Ramon

NED

76

TANKINK Bram

NED

81

EENKHOORN Pascal

NED

82

VAN EMDEN Jos

NED

 

2018.04.08.KLASIKA PRIMAVERA DE AMOREBIETA.(1.1)

1

AMADOR Andrey

CRC

2

VALVERDE Alejandro

ESP

3

PAREDES ZAPATA Wilmar Andres

COL

4

BETANCUR Carlos

COL

5

STRAKHOV Dmitrii

RUS

6

CESAR VELOSO Gustavo

ESP

7

SCHULTZ Nicholas

AUS

8

EVTUSHENKO Alexander

RUS

9

HIGUITA GARCIA Sergio Andres

COL

10

SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro

COL

21

INKELAAR Kevin

NED

 

2018.04.08.HEALTHY AGEING TOUR.EINDKLASSEMENT.(2.1)

1

PIETERS Amy

NED

2

BLAAK Chantal

NED

3

MAJERUS Christine

LUX

4

VAN DER BREGGEN Anna

NED

5

WILD Kirsten

NED

6

KLEIN Lisa

GER

7

WORRACK Trixi

GER

8

VAN GOGH Natalie

NED

9

MARKUS Riejanne

NED

10

BRENNAUER Lisa

GER

12

KOSTER Anouska

NED

13

KOREVAAR Jeanne

NED

15

WIEBES Lorena

NED

17

KNETEMANN Roxane

NED

20

VAN DE REE Monique

NED

21

BOOGAARD Maaike

NED

27

MARKUS Femke

NED

28

VAN 'T GELOOF Marjolein

NED

29

HOEKSMA Ilona

NED

32

SPOOR Winanda

NED

33

VAN DER HULST Amber

NED

34

ADEGEEST Loes

NED

35

BRAAM Danique

NED

36

DE ZOETE Mylene

NED

38

WASMUS Nienke

NED

40

STEIGENGA Nicole

NED

46

KUIJPERS Evy

NED

47

BAKKER Minke

NED

48

BOUWMEESTER Sanne

NED

49

VAN HAAFTEN Kirstie

NED

53

VAN TEESELING Bente

NED

54

SWINKELS Karlijn

NED

55

KALSBEEK Janieke

NED

57

SOET Aafke

NED

59

VAN HOUTUM CÚline

NED

65

CLERX Nicole

NED

69

KOSTER Paulien

NED

70

VAN LEEUWE Esther

NED

 

2018.04.08.HEALTHY AGEING TOUR.05E RIT.(2.1)

1

SOET Aafke

NED

2

KRÍGER Mieke

GER

3

MAJERUS Christine

LUX

4

KOREVAAR Jeanne

NED

5

BRENNAUER Lisa

GER

6

VAN GOGH Natalie

NED

7

WORRACK Trixi

GER

8

GUDERZO Tatiana

ITA

9

SPOOR Winanda

NED

10

SWINKELS Karlijn

NED

11

WILD Kirsten

NED

13

WIEBES Lorena

NED

14

PIETERS Amy

NED

15

VAN DE REE Monique

NED

16

VAN DER BREGGEN Anna

NED

19

BLAAK Chantal

NED

22

KOSTER Anouska

NED

24

KNETEMANN Roxane

NED

25

BRAAM Danique

NED

26

MARKUS Femke

NED

28

KUIJPERS Evy

NED

29

HOEKSMA Ilona

NED

30

BOOGAARD Maaike

NED

31

MARKUS Riejanne

NED

34

DE ZOETE Mylene

NED

35

KALSBEEK Janieke

NED

36

BAKKER Minke

NED

39

VAN DER HULST Amber

NED

44

VAN HAAFTEN Kirstie

NED

46

VAN 'T GELOOF Marjolein

NED

47

STEIGENGA Nicole

NED

48

VAN TEESELING Bente

NED

51

VAN HOUTUM CÚline

NED

53

WASMUS Nienke

NED

62

BOUWMEESTER Sanne

NED

63

CLERX Nicole

NED

65

ADEGEEST Loes

NED

67

KOSTER Paulien

NED

69

VAN LEEUWE Esther

NED

 

2018.04.08.HEALTHY AGEING TOUR JUNIOR-WOMEN.EINDKLASSEMENT.(2.Ncup)

1

GEORGI Pfeiffer

GBR

2

JASKULSKA Marta

POL

3

UNEKEN Lonneke

NED

4

VAN ROOIJEN Eline

NED

5

KNAVEN Britt

NED

6

OLAUSSON Wilma

SWE

7

BREDEWOLD Mischa

NED

8

HOOLWERF Cathalijne

NED

9

VAN DER DUIN Maike

NED

10

ŐEV?═KOV┴ Petra

CZE

13

NOOIJEN Lieke

NED

15

SWINKELS Sylvie

NED

16

AMMERLAAN Rozemarijn

NED

17

GIESKENS Gaby

NED

18

BIJWAARD Eva

NED

23

GRIT Ilse

NED

25

JONKERS Eva

NED

31

VAN ROOIJEN Anne

NED

33

GERRITSE Femke

NED

36

LAGENDIJK Marise

NED

38

SMULDERS Silke

NED

39

VERHOEFF Ingrit

NED

47

KLOESE Rose

NED

48

STOLZE Judith

NED

49

BOOGAARD Emma

NED

56

LIMPENS Pien

NED

65

SCHOONEWILLE Yvet

NED

67

DE JONGE Sanne

NED

70

SERN╔ Elisa

NED

71

KOOL FabiŰnne

NED

74

KOREVAAR Thirza

NED

79

VAN HULST Ruth

NED

82

VAN DER KOLK Iris

NED

84

SCHUTTEN Pam

NED

85

VAN BOKHOVEN Julia

NED

88

VAN WEERELD Lieke

NED

 

2018.04.08.HEALTHY AGEING TOUR JUNIOR-WOMEN.03E RIT.(2.Ncup)

1

UNEKEN Lonneke

NED

2

HOOLWERF Cathalijne

NED

3

BOSSUYT Shari

BEL

4

BORGSTRÍM Julia

SWE

5

JASKULSKA Marta

POL

6

GEORGI Pfeiffer

GBR

7

ŐEV?═KOV┴ Petra

CZE

8

CUSHING Victoria

FRA

9

OLAUSSON Wilma

SWE

10

BIJWAARD Eva

NED

14

GIESKENS Gaby

NED

15

GRIT Ilse

NED

17

JONKERS Eva

NED

18

SWINKELS Sylvie

NED

21

KNAVEN Britt

NED

23

VAN ROOIJEN Eline

NED

24

BREDEWOLD Mischa

NED

29

VAN DER DUIN Maike

NED

31

AMMERLAAN Rozemarijn

NED

32

NOOIJEN Lieke

NED

35

LIMPENS Pien

NED

38

VAN ROOIJEN Anne

NED

42

BOOGAARD Emma

NED

47

LAGENDIJK Marise

NED

54

VAN HULST Ruth

NED

55

GERRITSE Femke

NED

58

KLOESE Rose

NED

64

VAN DER KOLK Iris

NED

66

SMULDERS Silke

NED

67

SCHOONEWILLE Yvet

NED

69

KOOL FabiŰnne

NED

70

SERN╔ Elisa

NED

71

DE JONGE Sanne

NED

80

SCHUTTEN Pam

NED

81

VAN WEERELD Lieke

NED

83

STOLZE Judith

NED

84

KOREVAAR Thirza

NED

87

VERHOEFF Ingrit

NED

88

VAN BOKHOVEN Julia

NED

 

2018.04.08.CIRCUIT DES ARDENNES.EINDKLASSEMENT RIT.(2.2)

1

MALDONADO Anthony

FRA

2

BOL Cees

NED

3

CORNU Jeremy

FRA

4

CAĐAVERAL VARGAS Johnatan

COL

5

DOMAGALSKI Karol

POL

6

KRIEGER Alexander

GER

7

HUREL Tony

FRA

8

TOTĎ Paolo

ITA

9

POLNICKŢ JirÝ

CZE

10

MERTENS Julian

BEL

13

SCHELLING Ide

NED

76

MAAS Jan

NED

 

2018.04.08.CIRCUIT DES ARDENNES.03E RIT A.(2.2)

1

CORNU Jeremy

FRA

2

CAĐAVERAL VARGAS Johnatan

COL

3

MALDONADO Anthony

FRA

4

KRIEGER Alexander

GER

5

OLIVEIRA Rui

POR

6

KRAGH ANDERSEN Asbj°rn

DEN

7

HUREL Tony

FRA

8

BOL Cees

NED

9

SYLVESTRE Yolan

FRA

10

POLNICKŢ JirÝ

CZE

12

SCHELLING Ide

NED

55

MAAS Jan

NED

 

2018.04.08.CIRCUIT DES ARDENNES.03E B RIT.(2.2)

1

OLIVEIRA Ivo

POR

2

DOMAGALSKI Karol

POL

3

MARCHAND Gianni

BEL

4

HUREL Tony

FRA

5

?ERNŢ Josef

CZE

6

OURSELIN Paul

FRA

7

ANTOMARCHI Julien

FRA

8

EIBEGGER Markus

AUT

9

KRIEGER Alexander

GER

10

FORTIN Filippo

ITA

11

BOL Cees

NED

34

SCHELLING Ide

NED

63

MAAS Jan

NED

 

2018.04.07.TROFEO EDIL C.(1.2U)

1

FEDELI Alessandro

ITA

2

ABDERRAHIM Zahiri

MAR

3

MEYER Robin

FRA

4

CASTANO MUNOZ Sebastian

COL

5

FIASCHI Tommaso

ITA

6

SOBRERO Matteo

ITA

7

ROMANO Francesco

ITA

8

BATTISTELLA Samuele

ITA

9

BEVILACQUA Mattia

ITA

10

RAUGEL Antoine

FRA

 

2018.04.07.TOUR DU MAROC.02E RIT.(2.2)

 

2018.04.07.TOUR DU MAROC.02E RIT.(2.2)

1

PIJOURLET Louis

FRA

1

VERMEULEN Alexey

USA

2

HOLLER Nikodemus

GER

2

VERMEULEN Alexey

USA

3

REGUIGUI Youcef

ALG

3

POZDNYAKOV Kirill

AZE

4

PIJOURLET Louis

FRA

4

HADDI Soufiane

MAR

5

MILAN JIMENEZ Diego

DOM

5

MANCEBO PEREZ Francisco

ESP

6

RIVIERE David

FRA

6

GAILLARD Marlon

FRA

7

ETXABE LETURIA Jokin

ESP

7

HOLLER Nikodemus

GER

8

MAITRE Florian

FRA

8

BERGSTRÍM FRISK Hannes

SWE

9

GAILLARD Marlon

FRA

9

HARING Martin

SVK

10

MILAN JIMENEZ Diego

DOM

10

VALERO AMAT Javier

ESP

 

2018.04.07.RONDE VAN VLAANDEREN BELOFTEN.(1.Ncup)

1

WHELAN James

AUS

2

KANTER Max

GER

3

STANNARD Robert

AUS

4

MALECKI Kamil

POL

5

NIELSEN Andreas

DEN

6

HIRSCHI Marc

SUI

7

BENNETT Sean

USA

8

TOUZE Damien

FRA

9

ROCCHETTI Filippo

ITA

10

MONK Cyrus

AUS

35

EEKHOFF Nils

NED

75

HOOLE Daan

NED

81

KOOISTRA Marten

NED

82

VAN DEN BERG Julius

NED

 

2018.04.07.ITZULIA BASQUE COUNTRY.EINDKLASSEMENT.(UWT)

1

ROGLI? Primo×

SLO

2

LANDA MEANA Mikel

ESP

3

IZAGUIRRE INSAUSTI Jon

ESP

4

BUCHMANN Emanuel

GER

5

QUINTANA Nairo

COL

6

MAS NICOLAU Enric

ESP

7

MOLLEMA Bauke

NED

8

BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello

ESP

9

DE LA CRUZ MELGAREJO David

ESP

10

KONRAD Patrick

AUT

45

LAMMERTINK Maurits

NED

77

SLAGTER Tom-Jelte

NED

 

2018.04.07.ITZULIA BASQUE COUNTRY.06E RIT.(UWT)

1

MAS NICOLAU Enric

ESP

2

LANDA MEANA Mikel

ESP

3

IZAGUIRRE INSAUSTI Jon

ESP

4

TEUNS Dylan

BEL

5

QUINTANA Nairo

COL

6

DE GENDT Thomas

BEL

7

BUCHMANN Emanuel

GER

8

M▄HLBERGER Gregor

AUT

9

ROGLI? Primo×

SLO

10

KONRAD Patrick

AUT

16

MOLLEMA Bauke

NED

61

LAMMERTINK Maurits

NED

81

SLAGTER Tom-Jelte

NED

 

2018.04.07.HEALTHY AGEING TOUR.04E RIT.(2.1)

1

BLAAK Chantal

NED

2

WILD Kirsten

NED

3

VAN DE REE Monique

NED

4

PIETERS Amy

NED

5

KRÍGER Mieke

GER

6

VAN DER BREGGEN Anna

NED

7

MAJERUS Christine

LUX

8

GUARISCHI Barbara

ITA

9

KLEIN Lisa

GER

10

MARKUS Riejanne

NED

12

VAN GOGH Natalie

NED

14

WIEBES Lorena

NED

15

PRUISSCHER Arianna

NED

17

KOSTER Anouska

NED

19

KOREVAAR Jeanne

NED

20

HOEKSMA Ilona

NED

22

VAN 'T GELOOF Marjolein

NED

23

KNETEMANN Roxane

NED

26

VAN HAAFTEN Kirstie

NED

31

SPOOR Winanda

NED

32

BRAAM Danique

NED

33

BAKKER Minke

NED

34

MARKUS Femke

NED

35

ADEGEEST Loes

NED

36

BOOGAARD Maaike

NED

40

KUIJPERS Evy

NED

44

DE ZOETE Mylene

NED

45

VAN TEESELING Bente

NED

49

KALSBEEK Janieke

NED

57

WASMUS Nienke

NED

58

VAN DER HULST Amber

NED

59

VAN HOUTUM CÚline

NED

60

STEIGENGA Nicole

NED

62

CLERX Nicole

NED

64

SOET Aafke

NED

65

SWINKELS Karlijn

NED

66

BOUWMEESTER Sanne

NED

71

KOSTER Paulien

NED

75

VAN LEEUWE Esther

NED

 

2018.04.07.HEALTHY AGEING TOUR JUNIOR-WOMEN.02E RIT.(2.Ncup)

1

GEORGI Pfeiffer

GBR

2

VAN ROOIJEN Eline

NED

3

JASKULSKA Marta

POL

4

KNAVEN Britt

NED

5

BREDEWOLD Mischa

NED

6

MATHISEN Silje

NOR

7

HOOLWERF Cathalijne

NED

8

VAN DER DUIN Maike

NED

9

NOOIJEN Lieke

NED

10

ŐEV?═KOV┴ Petra

CZE

13

SWINKELS Sylvie

NED

14

AMMERLAAN Rozemarijn

NED

17

GIESKENS Gaby

NED

18

UNEKEN Lonneke

NED

19

BIJWAARD Eva

NED

22

JONKERS Eva

NED

26

SMULDERS Silke

NED

28

GRIT Ilse

NED

30

VAN ROOIJEN Anne

NED

32

GERRITSE Femke

NED

33

VERHOEFF Ingrit

NED

43

LAGENDIJK Marise

NED

48

SCHOONEWILLE Yvet

NED

52

KLOESE Rose

NED

53

STOLZE Judith

NED

54

BOOGAARD Emma

NED

62

DE JONGE Sanne

NED

73

SERN╔ Elisa

NED

74

KOOL FabiŰnne

NED

80

VAN HULST Ruth

NED

81

LIMPENS Pien

NED

82

VAN DER KOLK Iris

NED

85

KOREVAAR Thirza

NED

88

VAN BOKHOVEN Julia

NED

91

SCHUTTEN Pam

NED

92

VAN WEERELD Lieke

NED

 

2018.04.07.COTTBUSER JUNIOREN-ETAPPENFAHRT.02E RIT.(J.2.1)

1

HINDSGAUL MADSEN Jacob

DEN

2

EGEHUS Frederik

DEN

3

BALLERSTEDT Maurice

GER

4

PAPIERSKI Damian

POL

5

GALKA Michal

POL

6

GE▀NER Jakob

GER

7

SCHARR Johannes

GER

8

WANDAHL Frederik

DEN

9

WALKOWIAK Kacper

POL

10

FRICK Bastian

GER

33

KANEN Kelvin

NED

47

TEN BOSKE Kars

NED

49

DIRVEN Roy

NED

87

BURGMANS Rick

NED

89

SCHUURMAN Sep

NED

93

VAN DEN AARSSEN Jurgen

NED

 

2018.04.07.CIRCUIT DES ARDENNES.02E RIT.(2.2)

1

JANS Roy

BEL

2

BOL Cees

NED

3

MALDONADO Anthony

FRA

4

RICE Michael

AUS

5

MOLLY Kenny

BEL

6

TOTĎ Paolo

ITA

7

KRIEGER Alexander

GER

8

LIENHARD Fabian

SUI

9

FORTIN Filippo

ITA

10

HUREL Tony

FRA

17

SCHELLING Ide

NED

45

MAAS Jan

NED

 

2018.04.06.TOUR DU MAROC.01E RIT.(2.2)

1

MARECZKO Jakub

ITA

2

TESHOME Meron

ERI

3

MRAOUNI Salaheddine

MAR

4

HOLLER Nikodemus

GER

5

ORCEAU Clement

FRA

6

TIPPER Jacob

GBR

7

CARSTENSEN Lucas

GER

8

KURBATOV Aleksei

RUS

9

┴BROK Norbert

HUN

10

VOROBYEV Anton

RUS

 

2018.04.06.ITZULIA BASQUE COUNTRY.05E RIT.(UWT)

1

FRAILE MATARRANZ Omar

ESP

2

ROGLI? Primo×

SLO

3

IZAGUIRRE INSAUSTI Jon

ESP

4

VERONA Carlos

ESP

5

HERRADA Jose

ESP

6

LANDA MEANA Mikel

ESP

7

PADUN Mark

UKR

8

BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello

ESP

9

FARIA DA COSTA Rui Alberto

POR

10

HINDLEY Jai

AUS

14

MOLLEMA Bauke

NED

51

TEN DAM Laurens

NED

53

LAMMERTINK Maurits

NED

66

SLAGTER Tom-Jelte

NED

139

LINDEMAN Bert-Jan

NED

 

2018.04.06.HEALTHY AGEING TOUR.03E RIT B.(2.1)

1

BLAAK Chantal

NED

2

MALLING SIGGAARD Christina

DEN

3

KLEIN Lisa

GER

4

BRENNAUER Lisa

GER

5

SOLOVEI Ganna

UKR

6

MARKUS Riejanne

NED

7

KNETEMANN Roxane

NED

8

FRAPPORTI Simona

ITA

9

STEIGENGA Nicole

NED

10

MATHIESEN Pernille

DEN

12

VAN TEESELING Bente

NED

 

2018.04.06.HEALTHY AGEING TOUR.03E RIT A.(2.1)

1

WILD Kirsten

NED

2

MAJERUS Christine

LUX

3

KLEIN Lisa

GER

4

WIEBES Lorena

NED

5

ANDERSEN Susanne

NOR

6

GUARISCHI Barbara

ITA

7

MARKUS Riejanne

NED

8

VAN DER BREGGEN Anna

NED

9

PIETERS Amy

NED

10

BLAAK Chantal

NED

11

KOSTER Anouska

NED

12

MARKUS Femke

NED

13

VAN DE REE Monique

NED

16

KOREVAAR Jeanne

NED

17

SWINKELS Karlijn

NED

18

VAN 'T GELOOF Marjolein

NED

19

PRUISSCHER Arianna

NED

23

VAN DER HULST Amber

NED

24

SPOOR Winanda

NED

25

MACKAIJ Floortje

NED

28

ADEGEEST Loes

NED

29

VAN GOGH Natalie

NED

34

BOUWMEESTER Sanne

NED

35

BAKKER Minke

NED

37

SOET Aafke

NED

38

WASMUS Nienke

NED

39

BRAAM Danique

NED

40

KUIJPERS Evy

NED

42

KALSBEEK Janieke

NED

43

HOEKSMA Ilona

NED

44

CLERX Nicole

NED

50

UITERWIJK WINKEL Meike

NED

53

VAN HAAFTEN Kirstie

NED

54

VAN HOUTUM CÚline

NED

56

WEERINK Floor

NED

61

DE ZOETE Mylene

NED

63

VAN TEESELING Bente

NED

64

STEIGENGA Nicole

NED

65

MEIJERING Mareille

NED

69

SCHUITEMAKER Lily

NED

71

BOOGAARD Maaike

NED

75

KNETEMANN Roxane

NED

78

KOSTER Paulien

NED

79

VAN LEEUWE Esther

NED

86

BAKS Marissa

NED

92

OOSTERWOUD Wendy

NED

93

NEEFJES Tessa

NED

99

ROOIJAKKERS Paulien

NED

100

MEISTROK Maaike

NED

101

ZIJLSTRA Bettina

NED

102

KROL Phaedra

NED

 

2018.04.06.HEALTHY AGEING TOUR JUNIOR-WOMEN.01E RIT.(2.Ncup)

1

UNEKEN Lonneke

NED

2

VAN DER DUIN Maike

NED

3

OLAUSSON Wilma

SWE

4

GEDRAITYT? Akvile

LTU

5

SAABYE Mie

DEN

6

HECHLER Katharina

GER

7

MATHISEN Silje

NOR

8

GRIT Ilse

NED

9

CUSHING Victoria

FRA

10

REI▀NER Lena Charlotte

GER

13

HOOLWERF Cathalijne

NED

15

BREDEWOLD Mischa

NED

17

KOREVAAR Thirza

NED

20

LIMPENS Pien

NED

21

KNAVEN Britt

NED

23

SMULDERS Silke

NED

26

GERRITSE Femke

NED

28

NOOIJEN Lieke

NED

29

JONKERS Eva

NED

30

VERHOEFF Ingrit

NED

36

AMMERLAAN Rozemarijn

NED

38

VAN ROOIJEN Anne

NED

39

SWINKELS Sylvie

NED

44

VAN ROOIJEN Eline

NED

46

DE JONGE Sanne

NED

48

MARKUS Roos

NED

52

SERN╔ Elisa

NED

56

KLOESE Rose

NED

59

GIESKENS Gaby

NED

62

BIJWAARD Eva

NED

64

LAGENDIJK Marise

NED

66

VERHOEVEN Stephanie

NED

68

VAN DIJKE Demi

NED

71

STOLZE Judith

NED

75

KOOL FabiŰnne

NED

78

BOOGAARD Emma

NED

84

SCHOONEWILLE Yvet

NED

88

VAN HULST Ruth

NED

92

BRAAM Mirjam

NED

93

EICKHOF Juliet

NED

97

VAN BOKHOVEN Julia

NED

98

SCHUTTEN Pam

NED

100

MESU Daphne

NED

103

BEERS Janet

NED

104

VAN DER KOLK Iris

NED

117

ROOZEMOND Sanne

NED

119

VAN WEERELD Lieke

NED

 

2018.04.06.COTTBUSER JUNIOREN-ETAPPENFAHRT.01E RIT.(J.2.1)

1

GALKA Michal

POL

2

M?Ő?AN MatouÜ

CZE

3

GROCH Paul

GER

4

BALLERSTEDT Maurice

GER

5

DIK Calvin

GER

6

FRICK Bastian

GER

7

KEUP Pierre-Pascal

GER

8

THEODOR MILLINGE PETERSEN Sebastian

DEN

9

?EPA Vojtech

CZE

10

STEIGNER Kilian

GER

18

VAN DEN AARSSEN Jurgen

NED

26

KANEN Kelvin

NED

28

BURGMANS Rick

NED

41

SCHUURMAN Sep

NED

44

DIRVEN Roy

NED

79

TEN BOSKE Kars

NED

 

2018.04.06.CIRCUIT DES ARDENNES.01E RIT.(2.2)

1

MURPHY John

USA

2

JANS Roy

BEL

3

MALDONADO Anthony

FRA

4

BOL Cees

NED

5

NIELSEN Nicolai Philip Br°chner

DEN

6

MERTENS Julian

BEL

7

OLIVEIRA Rui

POR

8

KRAGH ANDERSEN Asbj°rn

DEN

9

KRIEGER Alexander

GER

10

GUEGAN Mael

FRA

12

SCHELLING Ide

NED

122

MAAS Jan

NED

 

2018.04.06.CIRCUIT CYCLISTE SARTHE-PAYS DE LA LOIRE.EINDKLASSEMENT.(2.1)

1

MARTIN Guillaume

FRA

2

MEURISSE Xandro

BEL

3

JULES Justin

FRA

4

COMBAUD Romain

FRA

5

BIDARD Franšois

FRA

6

VENDRAME Andrea

ITA

7

RIESEBEEK Oscar

NED

8

JAUREGUI Quentin

FRA

9

DELAPLACE Anthony

FRA

10

PAREDES ZAPATA Wilmar Andres

COL

28

LIGTHART Pim

NED

39

MINNAARD Marco

NED

54

MEIJERS Jeroen

NED

56

BOL Jetse

NED

65

DE GREEF Robbert

NED

74

WIPPERT Wouter

NED

 

2018.04.06.CIRCUIT CYCLISTE SARTHE-PAYS DE LA LOIRE.04E RIT.(2.1)

1

MCLAY Daniel

GBR

2

DUMOULIN Samuel

FRA

3

SARREAU Marc

FRA

4

WIPPERT Wouter

NED

5

COQUARD Bryan

FRA

6

SHILOV Sergei

RUS

7

NIZZOLO Giacomo

ITA

8

NOPPE Christophe

BEL

9

HIGUITA GARCIA Sergio Andres

COL

10

JULES Justin

FRA

36

RIESEBEEK Oscar

NED

38

DE GREEF Robbert

NED

55

LIGTHART Pim

NED

68

MINNAARD Marco

NED

78

MEIJERS Jeroen

NED

84

BOL Jetse

NED

 

2018.04.06. TOUR OF THAILAND.EINDKLASSEMENT.(2.1)

1

DYBALL Benjamin

AUS

2

OVECHKIN Artem

RUS

3

LEBAS Thomas

FRA

4

CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo

COL

5

LIU Jianpeng

CHN

6

SIRIRONNACHAI Sarawut

THA

7

HUCKER Robbie

AUS

8

BOONRATANATHANAKORN Thurakit

THA

9

NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy

KAZ

10

BARON CASTILLO Felix Alejandro

COL

41

KREDER Raymond

NED

 

2018.04.06. TOUR OF THAILAND.06E RIT.(2.1)

1

LAAS Martin

EST

2

AKITA Takuma

JPN

3

KREDER Raymond

NED

4

NAKAJIMA Yasuharu

JPN

5

LI Zisen

CHN

6

PEREZ Dominic

PHI

7

SMYTH Alexander

MLT

8

CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo

COL

9

LIU Jianpeng

CHN

10

SALEH Mohd Zamri

MAS

 

2018.04.05.ITZULIA BASQUE COUNTRY.04E RIT.(UWT)

1

ROGLI? Primo×

SLO

2

BEVIN Patrick

NZL

3

KIRYIENKA Vasil

BLR

4

CASTROVIEJO Jonathan

ESP

5

KWIATKOWSKI Michal

POL

6

MATTHEWS Michael

AUS

7

DE LA CRUZ MELGAREJO David

ESP

8

ALAPHILIPPE Julian

FRA

9

MOLLEMA Bauke

NED

10

CARUSO Damiano

ITA

68

LAMMERTINK Maurits

NED

72

TEN DAM Laurens

NED

120

SLAGTER Tom-Jelte

NED

140

LINDEMAN Bert-Jan

NED

 

2018.04.05.HEALTHY AGEING TOUR.02E RIT.(2.1)

1

PIETERS Amy

NED

2

BARNES Alice

GBR

3

VAN DER BREGGEN Anna

NED

4

WILD Kirsten

NED

5

BLAAK Chantal

NED

6

KLEIN Lisa

GER

7

KOSTER Anouska

NED

8

BOOGAARD Maaike

NED

9

VAN GOGH Natalie

NED

10

MAJERUS Christine

LUX

12

KOREVAAR Jeanne

NED

14

WIEBES Lorena

NED

15

MARKUS Riejanne

NED

16

VAN DE REE Monique

NED

18

MACKAIJ Floortje

NED

20

KNETEMANN Roxane

NED

21

STOUGJE Chanella

NED

22

MARKUS Femke

NED

24

ADEGEEST Loes

NED

29

VAN DER HULST Amber

NED

30

SPOOR Winanda

NED

31

DE ZOETE Mylene

NED

32

BRAAM Danique

NED

33

VAN 'T GELOOF Marjolein

NED

34

HOEKSMA Ilona

NED

35

STEIGENGA Nicole

NED

36

MEIJERING Mareille

NED

40

WASMUS Nienke

NED

48

BAKKER Minke

NED

49

KUIJPERS Evy

NED

50

ROOIJAKKERS Paulien

NED

54

BOUWMEESTER Sanne

NED

56

PRUISSCHER Arianna

NED

57

KROL Phaedra

NED

58

UITERWIJK WINKEL Meike

NED

62

VAN HOUTUM CÚline

NED

63

SOET Aafke

NED

64

KALSBEEK Janieke

NED

69

VAN HAAFTEN Kirstie

NED

78

KOSTER Paulien

NED

80

CLERX Nicole

NED

81

VAN LEEUWE Esther

NED

88

SWINKELS Karlijn

NED

91

ZIJLSTRA Bettina

NED

95

BAKS Marissa

NED

97

WEERINK Floor

NED

98

NEEFJES Tessa

NED

99

MEISTROK Maaike

NED

101

VAN TEESELING Bente

NED

102

OOSTERWOUD Wendy

NED

103

SCHUITEMAKER Lily

NED

 

2018.04.05.CIRCUIT CYCLISTE SARTHE-PAYS DE LA LOIRE.03E RIT.(2.1)

1

MARTIN Guillaume

FRA

2

MEURISSE Xandro

BEL

3

VENDRAME Andrea

ITA

4

VENTURINI Clement

FRA

5

CALMEJANE Lilian

FRA

6

PACHER Quentin

FRA

7

DEGAND Thomas

BEL

8

LADAGNOUS Matthieu

FRA

9

ROLLAND Pierre

FRA

10

FINETTO Mauro

ITA

15

RIESEBEEK Oscar

NED

29

LIGTHART Pim

NED

39

MINNAARD Marco

NED

59

BOL Jetse

NED

60

MEIJERS Jeroen

NED

75

DE GREEF Robbert

NED

93

WIPPERT Wouter

NED

 

2018.04.05. TOUR OF THAILAND.05E RIT.(2.1)

1

LAAS Martin

EST

2

KREDER Raymond

NED

3

PARK Sungbaek

KOR

4

SALEH Mohd Zamri

MAS

5

GANI Abdul

INA

6

NAKAJIMA Yasuharu

JPN

7

MONSALVE Ralph

VEN

8

BONDARENKO-EDWARDS Sascha

AUS

9

HUCKER Robbie

AUS

10

CHOY Hiu Fung

HKG

 

2018.04.04.SCHELDEPRIJS.(1.HC)

1

JAKOBSEN Fabio

NED

2

ACKERMANN Pascal

GER

3

LAWLESS Christopher

GBR

4

DEBUSSCHERE Jens

BEL

5

LECROQ JÚrÚmy

FRA

6

WALSCHEID Maximilian Richard

GER

7

DUPONT Timothy

BEL

8

RICKAERT Jonas

BEL

9

WELTEN Bram

NED

10

HALLER Marco

AUT

11

VERMELTFOORT Coen

NED

14

TANKINK Bram

NED

17

VAN SCHIP Jan Willem

NED

22

SINKELDAM Ramon

NED

23

TEUNISSEN Mike

NED

38

VAN GOETHEM Brian

NED

43

VAN EMDEN Jos

NED

52

HOFLAND Moreno

NED

 

2018.04.04.ITZULIA BASQUE COUNTRY.03E RIT.(UWT)

1

MC CARTHY Jay

AUS

2

RIABUSHENKO Aleksandr

BLR

3

KWIATKOWSKI Michal

POL

4

ALBASINI Michael

SUI

5

SANZ UNZUE Enrique

ESP

6

ALAPHILIPPE Julian

FRA

7

MATTHEWS Michael

AUS

8

EZQUERRA MUELA Jesus

ESP

9

BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello

ESP

10

BATTAGLIN Enrico

ITA

17

LAMMERTINK Maurits

NED

30

MOLLEMA Bauke

NED

106

LINDEMAN Bert-Jan

NED

122

SLAGTER Tom-Jelte

NED

148

TEN DAM Laurens

NED

 

2018.04.04.HEALTHY AGEING TOUR.01E RIT.(2.1)

1

VAN DER BREGGEN Anna

NED

2

BLAAK Chantal

NED

3

BRENNAUER Lisa

GER

4

KLEIN Lisa

GER

5

WILD Kirsten

NED

6

PIETERS Amy

NED

7

BARNES Alice

GBR

8

MAJERUS Christine

LUX

9

KRÍGER Mieke

GER

10

WORRACK Trixi

GER

11

SOET Aafke

NED

12

MARKUS Riejanne

NED

13

KOSTER Anouska

NED

14

VAN GOGH Natalie

NED

15

KNETEMANN Roxane

NED

20

VAN DER HULST Amber

NED

21

MACKAIJ Floortje

NED

22

BOOGAARD Maaike

NED

23

KOREVAAR Jeanne

NED

24

SWINKELS Karlijn

NED

25

STEIGENGA Nicole

NED

27

ADEGEEST Loes

NED

28

ROOIJAKKERS Paulien

NED

32

STOUGJE Chanella

NED

37

BRAAM Danique

NED

39

VAN TEESELING Bente

NED

44

MARKUS Femke

NED

48

WIEBES Lorena

NED

50

HOEKSMA Ilona

NED

51

MEIJERING Mareille

NED

54

VAN 'T GELOOF Marjolein

NED

55

SCHUITEMAKER Lily

NED

58

SOEK Julia

NED

60

CLERX Nicole

NED

67

DE ZOETE Mylene

NED

68

BOUWMEESTER Sanne

NED

72

WASMUS Nienke

NED

74

VAN HAAFTEN Kirstie

NED

75

KROL Phaedra

NED

76

VAN DE REE Monique

NED

80

BAKS Marissa

NED

81

UITERWIJK WINKEL Meike

NED

83

PRUISSCHER Arianna

NED

84

SPOOR Winanda

NED

85

BAKKER Minke

NED

86

KALSBEEK Janieke

NED

87

KUIJPERS Evy

NED

89

ZIJLSTRA Bettina

NED

90

NEEFJES Tessa

NED

94

VAN DER GRAAF Anne Marijn

NED

96

VAN HOUTUM CÚline

NED

98

KOSTER Paulien

NED

100

WEERINK Floor

NED

101

OOSTERWOUD Wendy

NED

103

KLEMENT Melanie

NED

111

VAN LEEUWE Esther

NED

113

MEISTROK Maaike

NED

114

PELLIKAAN Nynke

NED

 

2018.04.04.CIRCUIT CYCLISTE SARTHE-PAYS DE LA LOIRE.02E RIT.(2.1)

1

SARREAU Marc

FRA

2

FRAME Alex

NZL

3

BELLETTI Manuel

ITA

4

BOUDAT Thomas

FRA

5

VENTURINI Clement

FRA

6

LADAGNOUS Matthieu

FRA

7

FONSECA Armindo

FRA

8

NOPPE Christophe

BEL

9

CALMEJANE Lilian

FRA

10

JAUREGUI Quentin

FRA

17

RIESEBEEK Oscar

NED

29

LIGTHART Pim

NED

30

MINNAARD Marco

NED

31

MEIJERS Jeroen

NED

37

WIPPERT Wouter

NED

47

DE GREEF Robbert

NED

52

BOL Jetse

NED

 

2018.04.04. TOUR OF THAILAND.04E RIT.(2.1)

1

LAAS Martin

EST

2

SALEH Mohd Zamri

MAS

3

KREDER Raymond

NED

4

NAKAJIMA Yasuharu

JPN

5

VOSEKALNS Andris

LAT

6

GANI Abdul

INA

7

MAGENNIS Liam

AUS

8

JUMARI Muhammad Elmi

MAS

9

MONSALVE Ralph

VEN

10

PARK Sungbaek

KOR

 

2018.04.03.ITZULIA BASQUE COUNTRY.02E RIT.(UWT)

1

ALAPHILIPPE Julian

FRA

2

ROGLI? Primo×

SLO

3

IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka

ESP

4

LANDA MEANA Mikel

ESP

5

KONRAD Patrick

AUT

6

PRADES REVERTER Eduard

ESP

7

BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello

ESP

8

MOLARD Rudy

FRA

9

MAS NICOLAU Enric

ESP

10

IZAGUIRRE INSAUSTI Jon

ESP

17

MOLLEMA Bauke

NED

70

SLAGTER Tom-Jelte

NED

72

LAMMERTINK Maurits

NED

82

TEN DAM Laurens

NED

135

LINDEMAN Bert-Jan

NED

 

2018.04.03.GP.PALIO DEL RECIOTO.(1.2U)

1

DE BOD Stefan

RSA

2

POGA?AR Tadej

SLO

3

BAGIOLI Andrea

ITA

4

M─DER Gino

SUI

5

SOBRERO Matteo

ITA

6

CAIATI Aldo

ITA

7

FEDELI Alessandro

ITA

8

NEGRENTE Marco

ITA

9

RUBIO REYES Einer Augusto

COL

10

BRKIC Benjamin

AUT

 

2018.04.03.CIRCUIT CYCLISTE SARTHE-PAYS DE LA LOIRE.01E RIT.(2.1)

1

JULES Justin

FRA

2

SARREAU Marc

FRA

3

NOPPE Christophe

BEL

4

VENTURINI Clement

FRA

5

VALLEE Boris

BEL

6

ABERASTURI IZAGA Jon

ESP

7

BELLETTI Manuel

ITA

8

MCLAY Daniel

GBR

9

FRAME Alex

NZL

10

PAREDES ZAPATA Wilmar Andres

COL

13

MEIJERS Jeroen

NED

18

MINNAARD Marco

NED

39

BOL Jetse

NED

43

LIGTHART Pim

NED

47

WIPPERT Wouter

NED

54

DE GREEF Robbert

NED

60

RIESEBEEK Oscar

NED