UITSLAGEN.UCI

                                       T/M 29 APRIL 2018

 

2018.04.29.VUELTA ASTURIAS JULIO ALVAREZ MENDO.EINDKLASSEMENT.(2.1)

1

CARAPAZ Richard

ECU

2

CAICEDO Jonathan

ECU

3

MESTRE Ricardo

POR

4

CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo

COL

5

FERNANDEZ Ruben

ESP

6

EARLE Nathan

AUS

7

PARDILLA BELLON Sergio

ESP

8

PEDRERO Antonio

ESP

9

SILVA Joaquim

POR

10

FONTE César

POR

37

DE MAAR Marc

NED

78

KREDER Raymond

NED

 

2018.04.29.VUELTA ASTURIAS JULIO ALVAREZ MENDO.03E RIT.(2.1)

1

MESTRE Ricardo

POR

2

EVTUSHENKO Alexander

RUS

3

PRADES REVERTER Benjami

ESP

4

FERNANDEZ Ruben

ESP

5

EARLE Nathan

AUS

6

FONTE César

POR

7

PRADES REVERTER Eduard

ESP

8

CARAPAZ Richard

ECU

9

GOMES Luís

POR

10

CAICEDO Jonathan

ECU

43

DE MAAR Marc

NED

70

KREDER Raymond

NED

 

2018.04.29.TOUR DU SÉNÉGAL.EINDKLASSEMENT.(2.2)

1

CRAVEN Dan

NAM

2

HAMZA Abderrahmane Mehdi

ALG

3

NOBEL Rick

NED

4

UWIZEYIMANA Bonaventure

RWA

5

CLAIN Médéric

FRA

6

BOUZIDI Mohamed

ALG

7

FIEGE Lorenz

GER

8

TROUDE Mathieu

FRA

9

VAN GILS Arne

NED

10

KWIATKOWSKI Grzegorz Jan

FRA

17

KOOP Jos

NED

34

BUIJK Jacob

NED

46

RUIJGT Dennis

NED

 

2018.04.29.TOUR DU SÉNÉGAL.08E RIT.(2.2)

1

MANSOURI Islam

ALG

2

UWIZEYIMANA Bonaventure

RWA

3

TOURTELOT Alexis

FRA

4

BOUZIDI Mohamed

ALG

5

CLAIN Médéric

FRA

6

FIEGE Lorenz

GER

7

YARBANGA Salifou

BUR

8

NDIAYE Moussa

SEN

9

HAMZA Abderrahmane Mehdi

ALG

10

TROUDE Mathieu

FRA

13

VAN GILS Arne

NED

20

NOBEL Rick

NED

25

KOOP Jos

NED

33

BUIJK Jacob

NED

45

RUIJGT Dennis

NED

 

2018.04.29.TOUR DE ROMANDIE.EINDKLASSEMENT.(UWT)

1

ROGLI? Primož

SLO

2

BERNAL GOMEZ Egan Arley

COL

3

PORTE Richie

AUS

4

FUGLSANG Jakob

DEN

5

FARIA DA COSTA Rui Alberto

POR

6

KRUIJSWIJK Steven

NED

7

DENNIS Rohan

AUS

8

LATOUR Pierre Roger

FRA

9

BUCHMANN Emanuel

GER

10

MARTIN Daniel

IRL

36

TEN DAM Laurens

NED

63

CLEMENT Stef

NED

88

TANKINK Bram

NED

 

2018.04.29.TOUR DE ROMANDIE.05E RIT.(UWT)

1

ACKERMANN Pascal

GER

2

MŘRKŘV Michael

DEN

3

FERRARI Roberto

ITA

4

DUPONT Timothy

BEL

5

SELIG Rüdiger

GER

6

COLBRELLI Sonny

ITA

7

THOMAS Benjamin

FRA

8

KEUKELEIRE Jens

BEL

9

ALBASINI Michael

SUI

10

DUMOULIN Samuel

FRA

40

KRUIJSWIJK Steven

NED

72

CLEMENT Stef

NED

84

TEN DAM Laurens

NED

98

TANKINK Bram

NED

 

2018.04.29.PARIS-MANTES-EN-YVELINES.(1.2)

1

MARCHAND Gianni

BEL

2

CONSTANTIN Baptiste

FRA

3

MAITRE Florian

FRA

4

GUICHARD Mickael

FRA

5

PARDINI Olivier

BEL

6

GAILLARD Marlon

FRA

7

LEPLINGARD Antoine

FRA

8

RACAULT Ronan

FRA

9

BONNET Pierre

FRA

10

LIONNET Aurélien

FRA

 

2018.04.29.LE TOUR DE BRETAGNE CYCLISTE.05E RIT.(2.2)

1

BOL Cees

NED

2

SCHMIDT Fabien

FRA

3

SKJERPING Kristoffer

NOR

4

GUAY Julien

FRA

5

FERASSE Thibault

FRA

6

MOBACH Jarno

NED

7

RIOU Alan

FRA

8

DONOVAN Mark

GBR

9

HUREL Tony

FRA

10

DEWULF Stan

BEL

20

EEKHOFF Nils

NED

23

VAN DEN BERG Julius

NED

65

SCHELLING Ide

NED

74

HOOLE Daan

NED

88

WELTEN Bram

NED

112

ZIJLAARD Maikel

NED

 

2018.04.29.LA COUPE DE PRESIDENT DE LA VILLE DE GRUDZIADZ.02E RIT.(Jun.2.1)

1

KOLZE CHANGIZI Sebastian

DEN

2

VAN VEENENDAAL Hidde

NED

3

KOOIJ Olav

NED

4

KOLA?ÍK Lukáš

CZE

5

WOOD Harrison

GBR

6

THOMSEN Frederik

DEN

7

KOSHOVYI Ruslan

UKR

8

HENKELMANN Milan

GER

9

JACOBSEN Niklas Spilcker

DEN

10

IULKIN Ivan

RUS

12

VAN DER TUUK Axel

NED

16

KAMP Ryan

NED

37

DEL GROSSO Bodi

NED

70

PAVONE Gianni

NED

79

SPAPEN Mauro

NED

143

DE SCHEPPER Ward

NED

 

2018.04.29.GRACIA.EINDKLASSEMENT.(W.2.2)

1

FAHLIN Emilia

SWE

2

ZABELINSKAYA Olga

RUS

3

NOVOLODSKAYA Maria

RUS

4

VYSOTSKA Yevgeniya

UKR

5

INDERGAND Linda

SUI

6

ARZUFFI Alice Maria

ITA

7

SHAPIRA Omer

ISR

8

MICHIELS Githa

BEL

9

VAN DEN STEEN Kelly

BEL

10

GERAULT Lena

FRA

57

BRAAM Danique

NED

66

VAN TEESELING Bente

NED

81

DE ZOETE Mylene

NED

87

WATERREUS Kylie

NED

89

KUIJPERS Evy

NED

 

2018.04.29.GRACIA.04E RIT.(W.2.2)

 

1

HANNES Kaat

BEL

2

RITTER Martina

AUT

3

WILKOS Katarzyna

POL

4

ARZUFFI Alice Maria

ITA

5

GERAULT Lena

FRA

6

LACH Marta

POL

7

PERCHTOLD Christina

AUT

8

SHAPIRA Omer

ISR

9

PR?DKOVÁ Barbora

CZE

10

SEITZ Aline

SUI

20

KUIJPERS Evy

NED

28

WATERREUS Kylie

NED

51

BRAAM Danique

NED

67

DE ZOETE Mylene

NED

68

VAN TEESELING Bente

NED

 

2018.04.29.GP.SPORTIVISOVILLA-LA PICCOLA SANREMO.(Jun.1.1)

1

PETRUCCI Mattia

ITA

2

MARCELLUSI Martin

ITA

3

FRIGO Marco

ITA

4

VACEK Karel

CZE

5

GRENDENE Marco

ITA

6

SEKKAK Imad

MAR

7

BARZOTTO Andrea

ITA

8

PLEBANI Nicola

ITA

9

NESSLER Martin

ITA

10

PALADIN Luca

ITA

 

2018.04.29.FESTIVAL ELSY JACOBS.EINDKLASSEMENT.(W.2.1)

1

PATERNOSTER Letizia

ITA

2

MAJERUS Christine

LUX

3

RYAN Alexis

USA

4

LEPISTÖ Lotta Pauliina

FIN

5

KLEIN Lisa

GER

6

BALSAMO Elisa

ITA

7

BUJAK Eugenia

SLO

8

MOOLMAN-PASIO Ashleigh

RSA

9

KOREVAAR Jeanne

NED

10

DE GAST Belle

NED

11

STULTIENS Sabrina

NED

13

MARKUS Riejanne

NED

15

VAN DER BURG Nancy

NED

17

DE JONG Demi

NED

26

ROOIJAKKERS Paulien

NED

33

KASTELIJN Yara

NED

37

PIETERS Amy

NED

40

KOSTER Anouska

NED

41

VAN DEN BOS Jip

NED

51

VAN DER MEER Janine

NED

58

PEETOOM Kirsten

NED

61

STOUGJE Chanella

NED

63

VAN VEEN Esther

NED

72

VAN WITZENBURG Marieke

NED

79

VAN HOUTUM Céline

NED

82

RAAIJMAKERS Marit

NED

 

2018.04.29.FESTIVAL ELSY JACOBS.03E RIT.(W.2.1)

1

PATERNOSTER Letizia

ITA

2

LEPISTÖ Lotta Pauliina

FIN

3

BALSAMO Elisa

ITA

4

RYAN Alexis

USA

5

MAJERUS Christine

LUX

6

ANDERSEN Susanne

NOR

7

SKALNIAK Agnieszka

POL

8

CONFALONIERI Maria Giulia

ITA

9

KLEIN Lisa

GER

10

GONZALEZ BLANCO Alicia

ESP

11

DE GAST Belle

NED

12

KOREVAAR Jeanne

NED

14

DE JONG Demi

NED

15

STULTIENS Sabrina

NED

24

MARKUS Riejanne

NED

25

VAN DER BURG Nancy

NED

29

ROOIJAKKERS Paulien

NED

35

KASTELIJN Yara

NED

38

PIETERS Amy

NED

43

VAN DEN BOS Jip

NED

44

KOSTER Anouska

NED

48

VAN WITZENBURG Marieke

NED

51

PEETOOM Kirsten

NED

52

STOUGJE Chanella

NED

58

VAN DER MEER Janine

NED

59

VAN VEEN Esther

NED

75

VAN HOUTUM Céline

NED

85

RAAIJMAKERS Marit

NED

 

2018.04.29.CARPATHIAN COURIERS RACE.02E RIT B.(2.2)

1

BURGER Sven

NED

2

KOCH Christian Maximilian

GER

3

MACIEJUK Filip

POL

4

DONEGŔ Matteo

ITA

5

RADICE Raffaele

ITA

6

DINA Márton

HUN

7

VAN LOON Jordi

NED

8

BAIS Mattia

ITA

9

VAN DEN DOOL Jens

NED

10

LAŠINIS Venantas

LTU

12

BAX Sjoerd

NED

18

VAN IERSEL Youri

NED

19

MOURIS Teun

NED

21

HOPPEZAK Vincent

NED

26

STEINBUSCH Joep

NED

31

VAN DEN BERG Marijn

NED

32

VAN DER HEIJDEN Maik

NED

33

KROEZE Thimo

NED

59

TULNER Rens

NED

61

SINSCHEK Nils

NED

65

KRIJNSEN Jobbe

NED

68

DE JONG Timo

NED

 

2018.04.29.CARPATHIAN COURIERS RACE.02E RIT A.(2.2)

1

GALDOUNE Ahmed Amine

MAR

2

KRAWCZYK Szymon

POL

3

DI FELICE Francesco

ITA

4

BOGUSLAWSKI Marceli

POL

5

BURGER Sven

NED

6

SZOSTKA Pawel

POL

7

VAN DEN BERG Marijn

NED

8

KOCH Christian Maximilian

GER

9

BAIS Mattia

ITA

10

BURCZAK Dawid

POL

11

BOUWMANS Bryan

NED

13

VAN LOON Jordi

NED

28

VAN DEN DOOL Jens

NED

36

OLDE MEIERINK Lars

NED

42

MOURIS Teun

NED

43

HOPPEZAK Vincent

NED

47

VAN IERSEL Youri

NED

48

BAX Sjoerd

NED

49

DE JONG Timo

NED

53

TULNER Rens

NED

59

KROEZE Thimo

NED

61

SINSCHEK Nils

NED

63

STEINBUSCH Joep

NED

76

VAN DER HEIJDEN Maik

NED

83

KRIJNSEN Jobbe

NED

92

VAN ELZAKKER Wout

NED

 

2018.04.29.BELGRADE BANJALUKA.EINDKLASSEMENT.(2.1)

1

KATRAŠNIK Gašper

SLO

2

MAIKIN Roman

RUS

3

TIVANI PEREZ German Nicolas

ARG

4

LATON Eryk

POL

5

KOROŠEC Rok

SLO

6

BALYKIN Ivan

RUS

7

CARSTENSEN Lucas

GER

8

RAFFAELE Angelo

ITA

9

MARINOZZI Alessandro

ITA

10

DRAPERI Matteo

ITA

 

2018.04.29.BELGRADE BANJALUKA.02E RIT.(2.1)

1

KATRAŠNIK Gašper

SLO

2

TIVANI PEREZ German Nicolas

ARG

3

LATON Eryk

POL

4

BALYKIN Ivan

RUS

5

KOROŠEC Rok

SLO

6

VIVIANI Attilio

ITA

7

KASTRANTAS Charalampos

GRE

8

HOFER Andreas

AUT

9

RAFFAELE Angelo

ITA

10

COLNAGHI Luca

ITA

 

2018.04.28.VUELTA ASTURIAS JULIO ALVAREZ MENDO.02E RIT.(2.1)

1

CARAPAZ Richard

ECU

2

CAICEDO Jonathan

ECU

3

FERNANDEZ Ruben

ESP

4

CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo

COL

5

PEDRERO Antonio

ESP

6

EARLE Nathan

AUS

7

PARDILLA BELLON Sergio

ESP

8

MESTRE Ricardo

POR

9

SILVA Joaquim

POR

10

STRAKHOV Dmitrii

RUS

40

DE MAAR Marc

NED

78

KREDER Raymond

NED

 

2018.04.28.TOUR OF CHONGMING ISLAND.WOMEN.EINDKLASSEMENT.(WWT)

1

BECKER Charlotte

GER

2

MALSEED Shannon

AUS

3

IAKOVENKO Anastasiia

RUS

4

MUCCIOLI Dalia

ITA

5

DEMAY Coralie

FRA

6

BRONZINI Giorgia

ITA

7

WILD Kirsten

NED

8

D'HOORE Jolien

BEL

9

HOSKING Chloe

AUS

10

DRUYTS Kelly

BEL

13

KOSTER Claudia

NED

31

MARKUS Kelly

NED

38

VAN VELZEN Bryony

NED

39

KESSLER Nina

NED

 

2018.04.28.TOUR OF CHONGMING ISLAND.WOMEN.03E RIT.(WWT)

1

WILD Kirsten

NED

2

D'HOORE Jolien

BEL

3

BRONZINI Giorgia

ITA

4

DRUYTS Kelly

BEL

5

GUARISCHI Barbara

ITA

6

HOSKING Chloe

AUS

7

MANEEPHAN Jutatip

THA

8

RYAN Kendall

USA

9

MARKUS Kelly

NED

10

KOHOUTKOVÁ Katerina

CZE

12

VAN VELZEN Bryony

NED

61

KESSLER Nina

NED

73

KOSTER Claudia

NED

 

2018.04.28.TOUR DU SÉNÉGAL.07E RIT.(2.2)

1

KOOP Jos

NED

2

REGUIGUI Youcef

ALG

3

CLAIN Médéric

FRA

4

UWIZEYIMANA Bonaventure

RWA

5

VAN GILS Arne

NED

6

BIKIENGA Salfo

BUR

7

GATHIAMBO Joshphat

KEN

8

TOURTELOT Alexis

FRA

9

NDIAYE Moussa

SEN

10

TROUDE Mathieu

FRA

36

NOBEL Rick

NED

50

BUIJK Jacob

NED

56

RUIJGT Dennis

NED

 

2018.04.28.TOUR DES PORTES DU PAYS D'OTHE.EINDKLASSEMENT.(Jun.2.1)

1

PAGE Hugo

FRA

2

LAPEIRA Paul

FRA

3

JOLLY Maxime

FRA

4

TOUMIRE Hugo

FRA

5

BOURDIAUX Julien

FRA

6

RETAILLEAU Valentin

FRA

7

TENE Rotem

ISR

8

MACLEOD Callum

GBR

9

DELY Thibault

BEL

10

DELCOMMUNE Martin

BEL

30

KROONEN Max

NED

39

BOVEN Lars

NED

40

LUBBERS Christiaan

NED

49

DE JONG Remco

NED

57

VERBURG Luke

NED

61

TEN BOSKE Kars

NED

62

STAM Maikel

NED

63

VINK Mitchell

NED

76

GADEMAN Sam

NED

83

VAN ZANDBEEK Sjors

NED

86

RONHAAR Pim

NED

87

VAN SINTMAARTENSDIJK Roel

NED

88

HEZEMAN Rick

NED

115

TELLEGEN Arno

NED

117

RIJSDIJK Nathan

NED

 

2018.04.28.TOUR DES PORTES DU PAYS D'OTHE.02E RIT B.(Jun.2.1)

1

HUENS Axel

FRA

2

DELLA LUNGA Francesco

ITA

3

TENE Rotem

ISR

4

COQUERET Louis

FRA

5

VANDEPITTE Nathan

FRA

6

GEORGE Alfred

GBR

7

NAVARRO Gauthier

FRA

8

TULETT Ben

GBR

9

EMORINE Quentin

FRA

10

SILVA Rodrigo

POR

17

BOVEN Lars

NED

26

DE JONG Remco

NED

33

KROONEN Max

NED

39

TELLEGEN Arno

NED

43

VAN SINTMAARTENSDIJK Roel

NED

52

VERBURG Luke

NED

63

TEN BOSKE Kars

NED

79

LUBBERS Christiaan

NED

86

VINK Mitchell

NED

89

STAM Maikel

NED

97

HEZEMAN Rick

NED

113

VAN ZANDBEEK Sjors

NED

117

GADEMAN Sam

NED

121

RONHAAR Pim

NED

134

RIJSDIJK Nathan

NED

 

2018.04.28.TOUR DES PORTES DU PAYS D'OTHE.01E RIT.(Jun.2.1)

1

VANDEPITTE Nathan

FRA

2

SANDER HANSEN Marcus

DEN

3

GADEMAN Sam

NED

4

BAGLIONI Enrico

ITA

5

CORTJENS Ryan

BEL

6

ROUILLER Loris

SUI

7

KROONEN Max

NED

8

CHAILLAN Emanuel

FRA

9

TENE Rotem

ISR

10

TULETT Ben

GBR

30

BAAK Jord

NED

34

RIJSDIJK Nathan

NED

56

DE JONG Remco

NED

60

VERBURG Luke

NED

66

VAN SINTMAARTENSDIJK Roel

NED

70

STAM Maikel

NED

72

TEN BOSKE Kars

NED

73

VAN ZANDBEEK Sjors

NED

83

LUBBERS Christiaan

NED

84

RONHAAR Pim

NED

97

VINK Mitchell

NED

99

BOVEN Lars

NED

110

HEIJNEN Philip

NED

114

TELLEGEN Arno

NED

115

HEZEMAN Rick

NED

151

VAN ESCH Youri

NED

 

2018.04.28.TOUR DE ROMANDIE.04E RIT.(UWT)

1

FUGLSANG Jakob

DEN

2

ROGLI? Primož

SLO

3

BERNAL GOMEZ Egan Arley

COL

4

FARIA DA COSTA Rui Alberto

POR

5

PORTE Richie

AUS

6

DENNIS Rohan

AUS

7

LATOUR Pierre Roger

FRA

8

ROSON GARCIA Jaime

ESP

9

BUCHMANN Emanuel

GER

10

KUDUS Merhawi

ERI

21

KRUIJSWIJK Steven

NED

32

TEN DAM Laurens

NED

67

CLEMENT Stef

NED

89

TANKINK Bram

NED

90

MINNAARD Marco

NED

 

2018.04.28.TOSCANA TERRA DI CICLISMO EROICO.01E RIT.(2.2U)

1

ABDERRAHIM Zahiri

MAR

2

GARAVAGLIA Giacomo

ITA

3

PUGI Gianni

ITA

4

PICCOT Michel

ITA

5

BAGIOLI Andrea

ITA

6

GRODZICKI Cezary

ITA

7

MORANDI Michael

ITA

8

ZANA Filippo

ITA

9

MONACO Alessandro

ITA

10

GROLLEAU Quentin

FRA

 

2018.04.28.LE TOUR DE BRETAGNE CYCLISTE.04E RIT.(2.2)

1

ANTOMARCHI Julien

FRA

2

TILLER Rasmus Fossum

NOR

3

DEWULF Stan

BEL

4

STANNARD Robert

AUS

5

MOSCHETTI Matteo

ITA

6

MOZZATO Luca

ITA

7

OLIVEIRA Rui

POR

8

SKJERPING Kristoffer

NOR

9

BOL Cees

NED

10

WILLIAMS Stephen

GBR

36

MOBACH Jarno

NED

52

VAN DEN BERG Julius

NED

70

EEKHOFF Nils

NED

74

HOOLE Daan

NED

96

SCHELLING Ide

NED

108

ZIJLAARD Maikel

NED

109

WELTEN Bram

NED

 

2018.04.28.LA COUPE DE PRESIDENT DE LA VILLE DE GRUDZIADZ.01E RIT B.(Jun.2.1)

1

KOOIJ Olav

NED

2

KLEMENTOWSKI Kornel

POL

3

RICHTER Wiktor

POL

4

SPAPEN Mauro

NED

5

JACOBSEN Niklas Spilcker

DEN

6

HNIDASHEV Yaroslav

UKR

7

KOLZE CHANGIZI Sebastian

DEN

8

GELŽINIS Rokas

LTU

9

PARASHCHAK Yaroslav

UKR

10

PASHKEVICH Kiryl

BLR

11

VAN VEENENDAAL Hidde

NED

25

KAMP Ryan

NED

30

DEL GROSSO Bodi

NED

34

VAN DER TUUK Axel

NED

35

PAVONE Gianni

NED

124

DE SCHEPPER Ward

NED

 

2018.04.28.LA COUPE DE PRESIDENT DE LA VILLE DE GRUDZIADZ.01E RIT A.(Jun.2.1)

1

DEL GROSSO Bodi

NED

2

THOMSEN Frederik

DEN

3

SPAPEN Mauro

NED

4

GRZENKOWICZ Nikodem

POL

5

PARASHCHAK Yaroslav

UKR

6

GELŽINIS Rokas

LTU

7

DE MESMAEKER Tibo

BEL

8

POTEKALO Nikolay

RUS

9

KOOIJ Olav

NED

10

SHMANTSAR Aliaksei

BLR

11

KAMP Ryan

NED

37

VAN VEENENDAAL Hidde

NED

55

VAN DER TUUK Axel

NED

57

PAVONE Gianni

NED

97

DE SCHEPPER Ward

NED

 

2018.04.28.GRACIA.03E RIT B.(W.2.2)

 

1

FAHLIN Emilia

SWE

2

ZABELINSKAYA Olga

RUS

3

VAN DEN STEEN Kelly

BEL

4

MICHIELS Githa

BEL

5

FREI Sina

SUI

6

VANDENBROUCKE Saartje

BEL

7

VYSOTSKA Yevgeniya

UKR

8

VAN DE VELDE Julie

BEL

9

COSTON Morgane

FRA

10

GUILMAN Victorie

FRA

58

BRAAM Danique

NED

61

WATERREUS Kylie

NED

74

VAN TEESELING Bente

NED

75

KUIJPERS Evy

NED

82

DE ZOETE Mylene

NED

119

DE VRIES Simone

NED

 

2018.04.28.FESTIVAL ELSY JACOBS.02E RIT.(W.2.1)

1

MAJERUS Christine

LUX

2

RYAN Alexis

USA

3

BUJAK Eugenia

SLO

4

PATERNOSTER Letizia

ITA

5

KLEIN Lisa

GER

6

SKALNIAK Agnieszka

POL

7

DE GAST Belle

NED

8

LEPISTÖ Lotta Pauliina

FIN

9

DE JONG Demi

NED

10

KOREVAAR Jeanne

NED

12

PIETERS Amy

NED

22

MARKUS Riejanne

NED

23

KASTELIJN Yara

NED

24

STULTIENS Sabrina

NED

27

VAN DER BURG Nancy

NED

30

PEETOOM Kirsten

NED

35

BOOGAARD Maaike

NED

39

VAN DEN BOS Jip

NED

46

KOSTER Anouska

NED

47

VAN DER MEER Janine

NED

50

ROOIJAKKERS Paulien

NED

67

RAAIJMAKERS Marit

NED

69

STOUGJE Chanella

NED

70

VAN VEEN Esther

NED

84

VAN HOUTUM Céline

NED

89

VAN WITZENBURG Marieke

NED

105

PRUISSCHER Arianna

NED

 

2018.04.28.CARPATHIAN COURIERS RACE.01E RIT.(2.2)

1

STEINBUSCH Joep

NED

2

SINSCHEK Nils

NED

3

BAX Sjoerd

NED

4

DI FELICE Francesco

ITA

5

GALDOUNE Ahmed Amine

MAR

6

ANIOLKOWSKI Stanislaw

POL

7

DONEGŔ Matteo

ITA

8

BURCZAK Dawid

POL

9

VAN LOON Jordi

NED

10

BURGER Sven

NED

11

VAN IERSEL Youri

NED

19

OLDE MEIERINK Lars

NED

21

KROEZE Thimo

NED

25

VAN DEN BERG Marijn

NED

44

MOURIS Teun

NED

59

KRIJNSEN Jobbe

NED

61

VAN DER HEIJDEN Maik

NED

62

VAN ELZAKKER Wout

NED

89

DE JONG Timo

NED

91

HOPPEZAK Vincent

NED

92

TULNER Rens

NED

98

VAN DEN DOOL Jens

NED

99

BOUWMANS Bryan

NED

 

2018.04.28.BELGRADE BANJALUKA.01E RIT.(2.1)

1

KATRAŠNIK Gašper

SLO

2

MAIKIN Roman

RUS

3

KOROŠEC Rok

SLO

4

CARSTENSEN Lucas

GER

5

LATON Eryk

POL

6

OZGUR Batuhan

TUR

7

TOTŇ Paolo

ITA

8

BALYKIN Ivan

RUS

9

PER Gorazd

SLO

10

RUMAC Josip

CRO

 

2018.04.27.VUELTA ASTURIAS JULIO ALVAREZ MENDO.01E RIT.(2.1)

1

STRAKHOV Dmitrii

RUS

2

CAICEDO Jonathan

ECU

3

HIGUITA GARCIA Sergio Andres

COL

4

PRADES REVERTER Eduard

ESP

5

CARAPAZ Richard

ECU

6

EARLE Nathan

AUS

7

PRADES REVERTER Benjami

ESP

8

FONTE César

POR

9

GONÇALVES Domingos

POR

10

PARDILLA BELLON Sergio

ESP

43

DE MAAR Marc

NED

78

KREDER Raymond

NED

 

2018.04.27.TOUR OF CHONGMING ISLAND.WOMEN.02E RIT.(WWT)

1

BECKER Charlotte

GER

2

MALSEED Shannon

AUS

3

IAKOVENKO Anastasiia

RUS

4

MUCCIOLI Dalia

ITA

5

DEMAY Coralie

FRA

6

D'HOORE Jolien

BEL

7

BRONZINI Giorgia

ITA

8

GUARISCHI Barbara

ITA

9

HOSKING Chloe

AUS

10

TREVISI Anna

ITA

13

WILD Kirsten

NED

19

MARKUS Kelly

NED

34

KESSLER Nina

NED

65

VAN VELZEN Bryony

NED

72

KOSTER Claudia

NED

 

2018.04.27.TOUR DU SÉNÉGAL.06E RIT.(2.2)

1

CRAVEN Dan

NAM

2

HAMZA Abderrahmane Mehdi

ALG

3

GOODFELLOW William

CAN

4

KONE Souleymane

BUR

5

NOBEL Rick

NED

6

FIEGE Lorenz

GER

7

STRITT Oliver

SUI

8

STENUIT Robin

BEL

9

REGUIGUI Youcef

ALG

10

KOOP Jos

NED

12

VAN GILS Arne

NED

52

VAN RUTTEN Bryan

NED

54

BUIJK Jacob

NED

63

RUIJGT Dennis

NED

 

2018.04.27.TOUR DE ROMANDIE.03E RIT.(UWT)

1

BERNAL GOMEZ Egan Arley

COL

2

ROGLI? Primož

SLO

3

PORTE Richie

AUS

4

KRUIJSWIJK Steven

NED

5

FARIA DA COSTA Rui Alberto

POR

6

LATOUR Pierre Roger

FRA

7

DENNIS Rohan

AUS

8

MARTIN Daniel

IRL

9

BUCHMANN Emanuel

GER

10

ŠPILAK Simon

SLO

36

TEN DAM Laurens

NED

57

MINNAARD Marco

NED

77

CLEMENT Stef

NED

87

TANKINK Bram

NED

111

STAMSNIJDER Tom

NED

112

BOOM Lars

NED

 

2018.04.27.LE TOUR DE BRETAGNE CYCLISTE.03E RIT.(2.2)

1

HUREL Tony

FRA

2

DAHL Herman

NOR

3

AFFINI Edoardo

ITA

4

DEWULF Stan

BEL

5

MOSTOV Zeke

USA

6

FOUCHE James

NZL

7

PAILLOT Yoann

FRA

8

MOBACH Jarno

NED

9

BESCOND Jeremy

FRA

10

ANTOMARCHI Julien

FRA

12

VAN DEN BERG Julius

NED

33

HOOLE Daan

NED

34

BOL Cees

NED

61

WELTEN Bram

NED

72

SCHELLING Ide

NED

82

EEKHOFF Nils

NED

126

ZIJLAARD Maikel

NED

 

2018.04.27.GRACIA.03E RIT A.(W.2.2)

 

1

ZABELINSKAYA Olga

RUS

2

RITTER Martina

AUT

3

NOVOLODSKAYA Maria

RUS

4

JASKULSKA Marta

POL

5

SHEKEL Olga

UKR

6

FAHLIN Emilia

SWE

7

KACZKOWSKA Justyna

POL

8

VAN TEESELING Bente

NED

9

VYSOTSKA Yevgeniya

UKR

10

SAARELAINEN Sari

FIN

32

BRAAM Danique

NED

54

WATERREUS Kylie

NED

60

DE ZOETE Mylene

NED

65

DE VRIES Simone

NED

75

KUIJPERS Evy

NED

 

2018.04.27.GRACIA.02E RIT.(W.2.2)

 

1

FAHLIN Emilia

SWE

2

INDERGAND Linda

SUI

3

NOVOLODSKAYA Maria

RUS

4

ARZUFFI Alice Maria

ITA

5

VAN DEN STEEN Kelly

BEL

6

ZABELINSKAYA Olga

RUS

7

CHERNYSHOVA Galina

RUS

8

KIRILLOVA Polina

RUS

9

GERAULT Lena

FRA

10

FREI Sina

SUI

60

BRAAM Danique

NED

94

WATERREUS Kylie

NED

104

VAN TEESELING Bente

NED

106

KUIJPERS Evy

NED

113

DE ZOETE Mylene

NED

119

DE VRIES Simone

NED

 

2018.04.27.FESTIVAL ELSY JACOBS.01E RIT.(W.2.1)

1

KLEIN Lisa

GER

2

PIETERS Amy

NED

3

LUDWIG Cecilie Uttrup

DEN

4

PATERNOSTER Letizia

ITA

5

KOSTER Anouska

NED

6

MAJERUS Christine

LUX

7

BALSAMO Elisa

ITA

8

RYAN Alexis

USA

9

MOOLMAN-PASIO Ashleigh

RSA

10

KOREVAAR Jeanne

NED

13

VAN DEN BOS Jip

NED

15

STOUGJE Chanella

NED

16

DE GAST Belle

NED

18

VAN DER BURG Nancy

NED

19

STULTIENS Sabrina

NED

22

SOET Aafke

NED

25

MARKUS Riejanne

NED

33

GEERIS Femke

NED

34

DE JONG Demi

NED

36

ROOIJAKKERS Paulien

NED

48

KASTELIJN Yara

NED

51

BOOGAARD Maaike

NED

55

VAN DER MEER Janine

NED

64

VAN VEEN Esther

NED

68

PRUISSCHER Arianna

NED

80

RAAIJMAKERS Marit

NED

85

MOONEN Puck

NED

88

VAN WITZENBURG Marieke

NED

99

PEETOOM Kirsten

NED

102

VAN HOUTUM Céline

NED