ááááááááááááá RONDE VAN EINDHOVEN.HICH TECH CAMPUS

áááááááááááááááá áááááááááááááááááááááááááááááá23 JUNI 2018áááááááááááá

 

 

UITSLAG.ELITE/BELOFTEN

 

 

 

 

1

Piotr Havik

Ammerstol

2

Tim Naberman

Bijschrijver

3

Thijs de Lange

Utrecht

4

Sieben Wouters

Bijschrijver

5

Robin Wennekes

Arnhem

6

Bas Ottevanger

Groot Ammers

7

Twan Brusselman

Helmond

8

Abe Celi

Bijschrijver

9

Bas Nieuwkoop

Roosendaal

10

Maarten van Trijp

Bijschrijver

11

Tim Kerkhof

Nistelrode

12

Teun Teulings

Breugel

13

Benjamin Sydlik

Wassenberg

14

Jasper de Laat

Moergestel

15

Danny Maas

Oudenbosch

16

Tom Jansen

Bijschrijver

17

Jorrit de Haas

Eersel

18

Aron Bosman

Hazerswoude Dorp

19

Rik Nederlof

Breda

20

Johim Ariesen

Bijschrijver

21

Cris Zwanenburg

Alphen A/d Rijn

22

Rowan Bergmans

Maren-kessel

23

Thomas Kruk

Nijmegen

24

Noah de Groot

Ottoland

25

Paul Gruithuijzen

Breugel

26

Geert Smits

Veldhoven

27

Harm Celi

Bijschrijver

28

Paul Dekkers

Bijschrijver

29

Jan-Willem Kamphof

Eindhoven

DNF

Robbie van Bakel

Deurne

DNF

Joost van den Bosch

Amersfoort

DNF

Wessel Coppelmans

Hapert

DNF

Berhane Debesay

Lent

DNF

Fabian van Eis

Hilversum

DNF

Jarno van Esch

Sint-oedenrode

DNF

Henriek van Milligen

Hierden

DNF

Tom Wijfje

Ter Aar

DNF

Tim van Wijk

Gilze

DNF

Rav Schoormans

Bijschrijver

DNF

Ronan van Zandbeek

Bijschrijver

DNF

Daan Drogtrop

Bijschrijver

 

 

 

 

UITSLAG.JEUGD.CAT.1

 

 

 

 

1

Damy van den Bogaard

Helmond

2

Runne Mannaerts

Valkenswaard

3

Luuk Braspenning

Eindhoven

4

Froukje van Wijgerden

 

5

Jasper van Katwijk

Handel

6

Puck Bunning

Vught

7

Anke Verhoeven

Erp

8

Abe Bol

Cromvoirt

9

Niels de Brouwer

Hapert

10

Reno Van de Westerlo

Helmond

 

 

 

 

UITSLAG.JEUGD.CAT.2

 

 

 

 

1

Andries Knapen

Esch

2

Mats Moeliker

Eindhoven

3

Cas Metten

Geldrop

4

Filijn Demuyt

Boekel

5

Lars Eeftink

Valkenswaard

6

Joris de Brouwer

Hapert

7

Roan Van Boven

Milheeze

8

Jason van de Beeten

Nistelrode

9

Tiemen Van der Meer

Uden

10

Hailey Gerrits

Helmond

 

 

 

 

UITSLAG.JEUGD.CAT.3

 

 

 

 

1

Sander Tullemans

Stramproy

2

Lars van den Berg

Vleuten

3

Maeryn van den Hoogen

Eindhoven

4

Koen Sonnemans

Someren

5

Judith Alleleijn

Bocholtz

6

No´ Moes

Goirle

7

Neel Lepelaars

Bergeijk

8

Meike Frissen

Meers

9

Bo Klappe

Eindhoven

10

Lars Franken

Oisterwijk

11

Ryan van de Westerlo

Helmond

12

Maartje Jacobs

Veldhoven

13

Eva van Beek

Geldrop

14

ChloŰ Gerrits

Helmond

15

Danilo Baidoo

 

16

Yentl Ruijgh

Meerssen

17

Teun Vermeulen

Uden

18

Niels Nederlof

Tilburg

19

Rens Braspenning

Eindhoven

20

leonardo Kivits

 

 

 

 

 

UITSLAG.JEUGD.CAT.4

 

 

 

 

1

Emma van Haaren

Oisterwijk

2

Daan Maessen

Nuth

3

Aron van Vugt

Giessen

4

Fenny Coppelmans

Hapert

5

Liz Toonen

Boxmeer

6

Jules van Neer

Echt

7

Sara Sonnemans

Someren

8

Lucas Demuyt

Boekel

9

Max van den Meijdenberg

Veldhoven

10

Sander Nieuwhoff

Tull En 't Waal

11

Chiara Danckaarts

Utrecht

12

Maud Adams

Budel

13

Thomas Assinck

Waalre

14

Jitse Gabriels

 

15

Lars van de Weijer

Aarle-rixtel

16

Jelle Peters

Eindhoven

17

Joost Konings

Helmond

18

Jibbe van Dam

Tilburg

19

Max Janssen

Landgraaf

20

Rens Schmitt

Eindhoven

21

Tooske van de Kimmenade

Valkenswaard

 

 

 

 

UITSLAG.JEUGD.CAT.5

 

 

 

 

1

Martijn Azantinlow

Tilburg

2

Thomas van den Eijnden

Prinsenbeek

3

Vic Esselink

Tilburg

4

Niels Hanegraaf

Heeswijk-dinther

5

Floris Demuyt

Boekel

6

Sven van Wijgerden

 

7

Nora de Haas

Den Hoorn

8

Rosalie de Haas

Pijnacker

9

Thijs Beckers

Berlicum

10

Thijs Dahler

Schijndel

11

Lucas van den Eijnden

Prinsenbeek

12

Sander Blaakmeer

Berlicum

13

Joris van Poppel

Tilburg

14

Bauke Wilborts

Tilburg

15

Jako van der Donk

Boekel

DNF

Lucas Arts

Boxtel

DNF

Job Stam

 

 

 

 

 

UITSLAG.JEUGD.CAT.6

 

 

 

 

1

Thom van Herwaarden

Rossum

2

Dirk de Groof

Heeze

3

Chris Kisters

Nuenen

4

Jan Kraus

Oss

5

Tom van der Valk

Haltern Am See

6

Jony van den Eijnden

Gemert

7

Britt Kerste

Aarle-rixtel

8

Dylan Leyssen

Budel

9

Lukas van der Valk

Haltern Am See

10

Bibi Arts

Uden

11

Ramon Setz

Geldrop

12

Ed Uptegrove

 

13

Sem Maessen

Nuth

14

Bodhi de Baat

Nieuw-vossemeer

15

Devin Steijvers

Someren

16

Krijn Veldboer

Mierlo

17

Siem Kanters

Erp

18

Siemen Hooiveld

Berghem

19

Robin Pricken

Wijchen

20

Wouter Kortman

Tilburg

21

Isa de Caluwe

Rijen

22

Sjoerd van der Linden

Zijtaart

23

Lotte Sonnemans

Someren

24

Jeffrey Zwart

Haarlem

25

Thijs van Doormaal

Berkel-enschot

 

 

 

 

UITSLAG.JEUGD.CAT.7

 

 

 

 

1

Jelle Sengers

Valkenswaard

2

Tim van Leijsen

 

3

Laszlo van Melis

Heesch

4

Brent Vos

Castricum

5

Daan van den Eijnde

 

6

Sieb van der Pas

Heeswijk-dinther

7

Christiano Wilshaus

Haarlem

8

Casper Noorloos

Kaatsheuvel

9

Bj÷rn Vos

 

10

Daan van Oirschot

Helvoirt

11

Daan van den Eijnden

Prinsenbeek