|
2020.09.19.TOUR DE SLOVAQUIE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UITSLAG.04E RIT
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
BARBIER Rudy
|
FRA
|
ISRAEL START - UP NATION
|
28
|
03h56'37''
|
2
|
HODEG CHAGUI Alvaro Jose
|
COL
|
DECEUNINCK - QUICK - STEP
|
24
|
03h56'37''
|
3
|
LAAS Martin
|
EST
|
BORA - HANSGROHE
|
27
|
03h56'37''
|
4
|
VAN DER POEL David
|
NED
|
ALPECIN - FENIX
|
28
|
03h56'37''
|
5
|
?OUPALÍK Adam
|
CZE
|
ELKOV - KASPER
|
24
|
03h56'37''
|
6
|
RESELL Erik Nordsaeter
|
NOR
|
UNO - X PRO CYCLING TEAM
|
24
|
03h56'37''
|
7
|
DRUCKER Jean-Pierre
|
LUX
|
BORA - HANSGROHE
|
34
|
03h56'37''
|
8
|
DENZ Nico
|
GER
|
TEAM SUNWEB
|
26
|
03h56'37''
|
9
|
DE BIE Sean
|
BEL
|
BINGOAL WB
|
29
|
03h56'37''
|
10
|
STEIMLE Jannik
|
GER
|
DECEUNINCK - QUICK - STEP
|
24
|
03h56'37''
|
11
|
PERON Andrea
|
ITA
|
TEAM NOVO NORDISK
|
32
|
03h56'37''
|
12
|
SÜTTERLIN Jasha
|
GER
|
TEAM SUNWEB
|
28
|
03h56'37''
|
13
|
MORIN Emmanuel
|
FRA
|
COFIDIS
|
25
|
03h56'37''
|
14
|
NEUMAN Dominik
|
CZE
|
ELKOV - KASPER
|
25
|
03h56'37''
|
15
|
RENARD Alexis
|
FRA
|
ISRAEL START - UP NATION
|
21
|
03h56'37''
|
16
|
PLANET Charles
|
FRA
|
TEAM NOVO NORDISK
|
27
|
03h56'37''
|
17
|
STACCHIOTTI Riccardo
|
ITA
|
VINI ZABU KTM
|
29
|
03h56'37''
|
18
|
KUZNETSOV Viacheslav
|
RUS
|
GAZPROM - RUSVELO
|
31
|
03h56'37''
|
19
|
HULGAARD
Morten
|
DEN
|
UNO - X PRO CYCLING TEAM
|
22
|
03h56'37''
|
20
|
ARCHBOLD Shane
|
NZL
|
DECEUNINCK - QUICK - STEP
|
31
|
03h56'37''
|
81
|
PAASSCHENS Mathijs
|
NED
|
BINGOAL WB
|
24
|
03h58'48''
|
83
|
ARENSMAN Thymen
|
NED
|
TEAM SUNWEB
|
21
|
03h58'48''
|
105
|
KAMSTRA Brian
|
NED
|
TEAM NOVO NORDISK
|
27
|
04h02'55''
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UITSLAG.EINDKLASSEMENT
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
STEIMLE Jannik
|
GER
|
DECEUNINCK - QUICK - STEP
|
24
|
15h49'04''
|
2
|
DENZ Nico
|
GER
|
TEAM SUNWEB
|
26
|
15h49'04''
|
3
|
ARCHBOLD Shane
|
NZL
|
DECEUNINCK - QUICK - STEP
|
31
|
15h49'22''
|
4
|
LEKNESSUND Andreas
|
NOR
|
UNO - X PRO CYCLING TEAM
|
21
|
15h49'25''
|
5
|
SÜTTERLIN Jasha
|
GER
|
TEAM SUNWEB
|
28
|
15h49'27''
|
6
|
HAGA Chad
|
USA
|
TEAM SUNWEB
|
32
|
15h49'30''
|
7
|
DRUCKER Jean-Pierre
|
LUX
|
BORA - HANSGROHE
|
34
|
15h49'30''
|
8
|
LAMPAERT Yves
|
BEL
|
DECEUNINCK - QUICK - STEP
|
29
|
15h49'30''
|
9
|
OTRUBA Jakub
|
CZE
|
ELKOV - KASPER
|
22
|
15h49'33''
|
10
|
BIERMANS Jenthe
|
BEL
|
ISRAEL START - UP NATION
|
25
|
15h49'33''
|
11
|
HULGAARD
Morten
|
DEN
|
UNO - X PRO CYCLING TEAM
|
22
|
15h49'35''
|
12
|
KUKRLE Michael
|
CZE
|
ELKOV - KASPER
|
26
|
15h49'42''
|
13
|
RENARD Alexis
|
FRA
|
ISRAEL START - UP NATION
|
21
|
15h49'42''
|
14
|
POWER Rob
|
AUS
|
TEAM SUNWEB
|
25
|
15h49'44''
|
15
|
KUSZTOR Péter
|
HUN
|
TEAM NOVO NORDISK
|
36
|
15h49'44''
|
16
|
?OUPALÍK Adam
|
CZE
|
ELKOV - KASPER
|
24
|
15h49'46''
|
17
|
LEMOINE Cyril
|
FRA
|
COFIDIS
|
37
|
15h49'49''
|
18
|
LIETAER Eliot
|
BEL
|
BINGOAL WB
|
30
|
15h49'50''
|
19
|
HERRADA Jose
|
ESP
|
COFIDIS
|
35
|
15h49'53''
|
20
|
BARCELO ARAGON Fernando
|
ESP
|
COFIDIS
|
24
|
15h49'53''
|
26
|
VAN DER POEL David
|
NED
|
ALPECIN - FENIX
|
28
|
15h50'04''
|
46
|
PAASSCHENS Mathijs
|
NED
|
BINGOAL WB
|
24
|
15h57'04''
|
49
|
ARENSMAN Thymen
|
NED
|
TEAM SUNWEB
|
21
|
15h58'29''
|
66
|
KAMSTRA Brian
|
NED
|
TEAM NOVO NORDISK
|
27
|
16h05'11''
|